×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Действал ли е адекватно екипът на спешния център в Сливен и можеше ли Кристин да бъде спасена?


Действал ли е адекватно екипът на спешния център в Сливен и можеше ли Кристин да бъде спасена?
Д-р Недко Димитров от спешния център в Сливен признава, че не могъл да се справи със силната емоция на бабата на пребитата до смърт Кристин
21 Август 2019, Сряда, 07:28 ч.
Автор: Флагман.бг

Излизат резултатите от проверката на спешния център 

Очакват се първите резултати от проверката в спешния център в Сливен, съобщава Нова телевизия. След убийството на 7-годишното момиче роднини на детето обвиниха лекар от Спешна помощ в немарливост. 

В отговор на обвиненията на близките на Кристин д-р Недко Димитров признава, че не могъл да се справи със силната емоция на бабата на момиченцето.

„Тя се държеше абсолютно неадекватно. Не само, че не съдействаше, а дори и пречеше при преглеждането на детето”, каза д-р Недко Димитров.

„Не винаги тези правила могат да се спазват точно, както са написани. Основното е несъдействието на бабата. Тя беше в една емоционална криза, за което я разбирам. Само с викове и писъци не стават нещата”, допълни той.

Вътрешната проверка в центъра, трябва да покаже дали екипът на линейката е действал адекватно при транспортирането на детето.

Във вторник вечерта, пред болницата в Сливен, където е настанен обвиненият за жестокото престъпление имаше и протест. Хората настояха за максимално тежка присъда. 

Междувременно бабата на починалата 7-годишна Кристин от сливенското село Сотиря  Милка Георгиева каза пред бТВ, че ще съди лекаря, защото не оказал първа помощ на внучката й, а също и болницата, защото според нея не била подготвена за тежкия инцидент.

Господинът, наречен „лекар”, дори не разговаря с нея, заяви Милка Георгиева. По думите ѝ линейката не е била оборудвана за тежкия случай.

 


В категории: Сливен


6
Коментара
Флагман.БГ Спешен ход в "Ергенът" Спешен ход в "Ергенът" 04/03/2025, Вторник 19:57 0
6
Коментара по темата
6.
обикновен човек
21.08.2019 11:46:24
0
8
Дртенцето е било с размазан череп. Разказа ми свидетел. За съжаление нищо не е можело да се направи. Но смятам, че смъртната присъда трябва да се върне. Това заслужава извършителя.
5.
Така е
21.08.2019 10:23:59
7
5
Само като видиш тъпата физиономия на тоя санитар ти става ясно, че дори изжекция не може да сложи правилно. Това са лекарите на нашите управници, след тяхните супер реформи!
4.
Можеше!
21.08.2019 10:21:48
7
8
1во/ линейките мн друсат и за хора с кръвоизливи са ПРОТИВОПОКАЗНИ! 2ро/ няма как санитар прекласифицирал се във фелдшер да помогне! 3то/ с това мижаво обурудване и лоши екипи трябва да се надяваш на чудо!!! 1000000000% е могло да бъде спасено детето, но е попаднало в гадна линейка, със санитар, и е попаднала в гадна болница с мижаво обурудване и неорофесионален спешен екип. Аз не обвинявам лекарите, защото не са виновни те, а този, който направи здравеопазването да е толкова лошо, че операциите да се вършат от "лекари" с дипломи за медицински сестри/братя, а обурудването на болниците да разчита на дарения от пластмасови капачки, нищо, че всяка година се наливат милиарди
3.
До 1
21.08.2019 09:57:00
0
5
Мислите ли, че в този момент има време да обяснява и дава успокоителни, още повече има ли смисъл при положение, че няма почти какво да направи лекарят в линейката, а детето трябва максимално бързо да достигне до болница?
2.
мнение
21.08.2019 09:03:44
0
10
Когато колата се прекатури пътища много така и в случея . Лесно е да се обвинява но аз не разбирам била убита а говорила на баба си , значи е била жива. Едно дете на 7 г изнасилено е ужастно , та то не е жена , Моите съболезнования , лекаря бил виновен а реалния извършител къде е тои . Ма се хващаме за сламката а къде е била бабата която се е грижила за детето а е било оставено явно на произвола . Много въпроси ..... даи боже да има отговори и наказание но детето няма да се върне и това е трагедия . Закона иска промяна за такъв вид изверги.
1.
алооо
21.08.2019 08:50:05
11
14
Като е била бабата в емоционална криза, защо не й дадохте успокоително и не й обяснихте, че трябва да се погрижете за детенцето и ще направите всичко, за да му помогнете. Лекарят хвърля вина на бабата за собственото си неадекватно поведение и вина за бездействието си и това е подло и непрофисионално. Да го съдят.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Развитие по казуса с кмета на Минерални бани Развитие по казуса с кмета на Минерални бани Мюмюн Искендер заяви, че ще обсъди със семейството си дали да обжалва... Извънредно! Искаме пари от фондове на ЕС за екстензивно развитие на военната индустрия Извънредно! Искаме пари от фондове на ЕС за екстензивно развитие на военната индустрия Премиерът с важни новини след Съвета по сигурност Божанов се отказа от депутатския си имунитет Божанов се отказа от депутатския си имунитет Той му беше поискан от и. ф. главен прокурор   Опасно ли е подреждането ни до Орбан в коалицията на мира? Евродепутат плаши, че ще сме в периферията на ЕС Опасно ли е подреждането ни до Орбан в коалицията на мира? Евродепутат плаши, че ще сме в периферията на ЕС За европейски пари срещу усмивки и снимки трябва да забравим, дават се срещу реформи, поясни Никола Минчев Само във Флагман.бг: Арестуваха един от най-големите дилъри в Бургас Само във Флагман.бг: Арестуваха един от най-големите дилъри в Бургас Задържан е с над 100 грама марихуана Слага си зъби на бартер Слага си зъби на бартер Днес Светлана вече не разполага със златните карти на бившия си съпруг Как да съсипеш риалити шоу за три сезона – наръчник от „Ергенът“ Как да съсипеш риалити шоу за три сезона – наръчник от „Ергенът“ По-скучно е дори от неделно следобедно предаване по БНТ Хванаха поморийска красавица, надрусана зад волана на БМВ в Бургас Хванаха поморийска красавица, надрусана зад волана на БМВ в Бургас 19-годишната е дала проба за метамфетамин, в нея имало и дрога А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips До 30% отстъпка с А1 клуб и „Оферти съкровище“ на селектирани уреди за красота и лична грижа Philips Промоционалната кампания е ексклузивно за членовете на А1 клуб при покупка в брой на a1.bg Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Водачът бил принуден да напусне, без да оформят документите му за Бюрото по труда
Сръбският Слави Трифонов почина, точно така, както Ванга му предрече Сръбският Слави Трифонов почина, точно така, както Ванга му предрече Легендата Саша Попович умря в съня си Почина голямо медицинско светило Почина голямо медицинско светило Напусна ни проф. д-р Милан Миланов Предложиха Тръмп да бъде номиниран за Нобелова награда за мир Предложиха Тръмп да бъде номиниран за Нобелова награда за мир Идеята е на конгресмен от Републиканската партия Почина уважаван българин Почина уважаван българин Доц. Недев беше не само блестящ специалист в своята област, но и обичан колега, наставник и човек с изключителна доброта Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Единната валута прави рязък завой Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Към момента няма официална информация за броя на пострадалите или причините за катастрофата Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Очакваше се да бъде приета оставката на правителството Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Досега длъжността „губернатор“ е била поверявана само на кардинали Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Потъна в скръб Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън
Румен Радев, президент Румен Радев, президент У нас се намират политици, които водят война с паметници Виц на деня Виц на деня В чата:
- Опиши се как изглеждаш.
- Виждал ли си Анджелина Джоли?
- Да.
- Е, немаме нищо общо!
Виц на деня Виц на деня Мъж, яде баничка в кварталната баничарница. Намира косъм...
- Какво има в тая баничка?
- Как какво, яйца...
- Бръснете ги тези яйца бе хора...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените мечтаят да видят идеалния мъж, а мъжете мечтаят да видят идеалната жена. Яжте моркови, те подобряват зрението!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори