Хотелиерът Венелин Ташев: Държавата да регламентира ол инклузива!
Нелоялната конкуренция с лошо качествена храна и напитки, ще убие сектора, категоричен е най-крупният хотелиер в Слънчев бряг
Държавата да се намеси и регламентира ол инклузива, за да се подобрят условията в българския туризъм, призова Венелин Ташев.
Несебърският бизнесмен е най-големият хотелиер в Слънчев бряг. Той има над 20-годишен опит в управлението на туризма и няколко изключително успешни проекта в сектора, но днес Ташев е силно притеснен за бъдещето на бранша, който осигурява 12 % от Брутния вътрешен продукт (БВП) на България.
„Най-големият бич за туризма е ол инклузива. Имахме нужда от него, вкарахме го и оставихме да стане хаос, защото всяка паланка се самобяви за ол инклузив. В един от хотелите ми предлагам 900 шезлонга, 4 басейна, два ресторанта, паркинг, а в същото време някои „хотелиери“ нямат нищо от изброеното, но дава много ниска цена, защото реално нямат поддръжка, а и храните, които предлагат са под всякаква критика. Тази нелоялна конкуренция убива туризма ни, защото първо отблъсква добрия турист, който очаква друго качество в ол инклузива, и второ – принуди хотелите да намалят цените до такава степен, че да не могат да осигурят добри заплати на качествения персонал, който избяга“, каза в интервю пред Флагман.бг Венелин Ташев.
Той призова държавата час по-скоро да регламентира кой може да предлага ол инклузив. Не е достатъчно хотелът да има определени звезди, а да отговаря на принципни критерии за качество.
Според него това е единственият шанс, за да върнем в България по-високия клас туристи, които предпочитат конкурентни дестинации като Кипър, Турция, Египет.
Не е зле и Министерството на туризма да провери категоризацията на хотелите, смята бизнесменът, защото по думите му, след като част от хотелите получат исканите звезди, превръщали паркингите си в магазини и ресторанти.
Припомняме, че преди няколко дни Венелин Ташев предложи екшън план за сваляне на цените на чадър и шезлонг – държавата да се откаже от вторите вноски по концесионните такси, а концесионерите да намалят цените наполовина.(ВИЖТЕ ТУК)
В идеята му имаше известна логика, защото стопаните на плажовете освен немалките такси, са задължени от държавата да осигуряват определен брой спасители, медицинско обслужване и да покриват критерии, които изглеждат леко странни – като това да имат линейка, която да обслужват само плажната ивица, без право да извозва пострадалите до Спешен център.
Какъв сезон ни очаква и кои са необходимите мерки, за да се спаси българския туризъм – очаквайте интервюто ни с Венелин Ташев.
А тези ролс-ройсовете може направо да ги разстреля като врагове на народа!
Така е по правилата на пазара!
Нещата се регулират по този начин, когато не се планира колко и какви хотели да има!
Сега като се о"рахте и ревете и търсите държавата срещу която плюете постоянно!