×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро
  • Поне 24 индийски туристи загинаха при стрелба в Кашмир
  • Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в Ямбол
  • Отиде си журналистката Даниела Кънева
  • Поне 10 убити и над 100 ранени след нощна бомбардировка в Киев
  • СОС отхвърли искане на кмета метростанция да се казва "СК ЦСКА"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдят дъщерята на саудитския крал заради побой, работник целувал краката й


Съдят дъщерята на саудитския крал заради побой, работник целувал краката й
Принцеса Хаса, която е на 43 години, отрича да има вина
09 Юли 2019, Вторник, 11:54 ч.
Автор: Флагман.БГ

Тя накарала свой бодигард да набие работник 

В Париж днес започва процес срещу дъщерята на краля на Саудитска Арабия - Салман, обвинявана, че е накарала своя бодигард да набие работник в луксозен апартамент във френската столица, предаде Ройтерс. Принцеса Хаса бин Салман, която е сестра на саудитския престолонаследник принц Мохамед бин Салман, няма да присъства на делото.

В съда нейният адвокат ще я представи като грижовна и скромна личност, срещу която са отправени фалшиви обвинения, че е наредила на свои бодигард да пребие работник в луксозния й апартамент на авеню Фош в Париж през септември 2016 г.

Според обвинителния акт, видян от Ройтерс, работникът, който е роден в Египет, казва се Ашраф Ейд и е правил ремонт в луксозното жилище на Хаса, е разказал на полицията, че бодигардът на принцесата е вързал ръцете му, удрял го е, ритал го е и накрая го е накарал да целува краката й.

До побоя се стигнало, след като принцесата го набедила, че той я снимал с мобилния си телефон. Бодигардът на принцесата е разследван за насилие, при което е използвано оръжие и за държане на човек затворен против волята му. На 1 октомври 2016 г. му беше отказано пускане под гаранция.

Според обвинителния акт работникът разказал на полицията, че докато бодигардът го биел, принцеса Хаса се отнесла с него като с куче и му казвала: "Ще видиш как трябва да се говори с една принцеса, как трябва да се говори с кралско семейство".

Принцеса Хаса, която е на 43 години, отрича да има вина. Международна заповед за арест й беше издадена през ноември 2017 г. Адвокатът на принцесата - Еманюел Моан каза, че Хаса искала да бъде разпитана от следователи чрез видеоконферентна връзка, но искането било отхвърлено.

Той каза, че наличието на заповед за арест изключвало присъствието на принцесата на съдебното заседание днес. Адвокатът на бодигарда на принцесата пък казва, че клиентът му отрича обвиненията и че принцесата му е нареждала да проявява насилие над друг човек. Франция поддържа тесни връзки със Саудитска Арабия, но те бяха подложени на тест от решимостта на президента Еманюел Макрон да спаси иранското ядрено споразумение, на което Рияд заедно с Вашингтон се противопоставят.

Саудитското кралство семейство е имало съдебни проблеми във Франция и преди. През 2013 г. френски съд постанови запориране на френските авоари на принцеса Маха ал Судаири, съпругата на бившия вътрешен министър принц Найеф бин Абдул Азиз. Заповедта за запориране беше издадена заради неплатени сметки в луксозен хотел в размер на почти 6 милиона евро.

Това е вторият съдебен казус в Западна Европа с близкоизточна принцеса в последните седмици. Миналата седмица стана ясно, че на 30 юли съд в Лондон ще разглежда казуса за попечителството върху двете деца на принцеса Хая и съпруга й шейх Мохамед бин Рашид, който е управникът на Дубай, а също и вицепрезидент на Обединените арабски емирства и премиер на ОАЕ, припомня Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Принцеса Хая, която пък е дъщеря на покойния йордански крал Хусейн и полусестра на настоящия крал на Йордания Абдула Втори, избяга в края на юни от Дубай заедно с двете си деца. Смята се, че тя е във Великобритания, където има голямо имение в Кенсингтън, на улица Кенсингтън палас гардънс, от двете страни на която се намират едни от най-скъпите имоти в света.


В категории: Животът


Коментари
"Али Реза ряпа да яде"
"Али Реза ряпа да яде" 24/04/2025, Четвъртък 22:00 2
Получи интересен приз
Получи интересен приз 24/04/2025, Четвъртък 21:40 1
Карат се за имот
Карат се за имот 24/04/2025, Четвъртък 21:21 0
Подиграваха му се и реши да...
Подиграваха му се и реши да... 24/04/2025, Четвъртък 21:00 1
Китай и Русия с грандиозен план
Китай и Русия с грандиозен план 24/04/2025, Четвъртък 20:47 2
Фрапиращ инцидент в България
Фрапиращ инцидент в България 24/04/2025, Четвъртък 20:18 0
Мъчи го коронавирус
Мъчи го коронавирус 24/04/2025, Четвъртък 20:00 1
Много грозен побой в страната
Много грозен побой в страната 24/04/2025, Четвъртък 19:48 1
Прави интересен ход
Прави интересен ход 24/04/2025, Четвъртък 19:21 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Шри Ланка напуснаха също Мартина и Анна-Мария, след като Елвиса обяви решението си да се отдаде на любовта с Даниела Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков? Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков?  Това е формалната причина да бъде поискана оставката на Георги Панайотов след куп гафове "Али Реза ряпа да яде" "Али Реза ряпа да яде" Златева каза за олимпийските шампиони Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Случаят се пренасочва към Отдел „Културно-абсурдни инциденти“ при Столична община Фрапиращ инцидент в България Фрапиращ инцидент в България Младеж си спретна гонка с полицията Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Иван Иванов съобщи, че в момента ВиК Варна работи по проект за захранването на града от друг водоизточник Много грозен побой в страната Много грозен побой в страната 42-годишен мъж посегна на баща си Димитър Николов: Всички одобрени за саниране блокове в Бургас ще са със скелета от 1 юни Димитър Николов: Всички одобрени за саниране блокове в Бургас ще са със скелета от 1 юни Премиерът Росен Желязков пък призна, че програмата за енергийна ефективност се е забавила почти фатално, но но увери, че се работи активно Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Георги Панайотов зае поста през 2022 г Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Събитието е без аналог на Балканите
Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков За да има мироопазващи сили, трябва Русия да се съгласи, което на практика е невъзможно, коментира дипломатът Любомир Кючуков Карат се за имот Карат се за имот Афлек и Джей Ло не могат да се разберат за цена на луксозно имение Подиграваха му се и реши да... Подиграваха му се и реши да... Сина си присади коса Китай и Русия с грандиозен план Китай и Русия с грандиозен план Свързан с Луната Мъчи го коронавирус Мъчи го коронавирус Сантана влезе в болница Прави интересен ход Прави интересен ход Меси ще е парламентьор между Интер Маями и Модрич Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Израелските сили за отбрана признаха, че по погрешка са стреляли по обект на ООН Жена бе отнесена на пешеходна пътека Жена бе отнесена на пешеходна пътека Неприятен инцидент в Пловдив Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Климатичният истерик подготвял безредици по време на протест Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Над 460 души вече са напуснали доброволно страната
Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Няма как Европа да признае руски статут на завзетите територии – това събаря целия международен ред Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Подсъдимия, защо открадна кравата?
- Господин съдия, тя ме погледна, аз я погледнах... и някакси... просто ей така се случи... съдбата ни събра!
Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Бабо, как са доматите?
- Абе като зетьовете - изглеждат хубави, ама ще разбереш какви са, чак след като ги вземеш!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинската сила не е в това да надвиеш другите, а в това да надвиеш себе си – в тишината, в избора да замълчиш, когато можеш да крещиш, и да простиш, когато имаш право да съдиш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори