×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тийнейджъри откраднаха кола в Чепеларе и се натресоха в стълб с нея
  • След среднощни дебати и 18 часа заседание: България има приет бюджет на първо четене
  • Макрон: Русия е заплаха за Европа, трябва да се въоръжим
  • Лидерите на страните от ЕС се събират в Брюксел
  • Тръмп разговаря с Трюдо за митата
  • В Германия живеят 1,25 млн. украинци, сочи изследване, но само 20 % от тях работят
  • Сирийските власти ще унищожат химическите оръжия на Асад
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Емил Радев: Борбата с двойните стандарти в ЕС е моя кауза, Ще продължим да защитаваме България


Емил Радев: Борбата с двойните стандарти в ЕС е моя кауза, Ще продължим да защитаваме България
Ще докажем, че България има достойно място в Европейския съюз, каза кандидатът на ГЕРБ за евродепутат Емил Радев
02 Май 2019, Четвъртък, 09:52 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Борим се и за България в Шенген, това е възможна мисия, каза той

Борбата с двойните стандарти в ЕС бе моя кауза през миналия мандат на Европарламента. Трябва да се борим с двойните стандарти и при храните, и по отношение на законодателството, и за приемането ни в Шенген. Ще продължим да защитаваме европейските граждани и България. Това каза в първия предизборен дебат по бТВ „Промяната Европа“  кандидатът на ГЕРБ за евродепутат Емил Радев. 
„Двойните стандарти накърняват интересите и на България, и на 100 млн. граждани на Източна Европа. Европейската комисия дори в началото на мандата не признаваше, че има двоен стандарт при храните. Успяхме да направим крачка напред и да извоюваме европейска програма, която да се бори с двойния стандарт при храните“, припомни кандидатът за евродепутат.
„Борим се да има по-бърза регистрация и по-малко административна тежест при търговските спорове, при регистрацията на фирми, да няма насилствени отвличания на деца, да няма насилствени осиновявания във Великобритания на българчета. Борихме се за България в Шенген. Това е възможна мисия. Бяхме и срещу механизма за проверка“, добави той.
„Българското правителство си свърши работата и аз съм радостен, че имаше обединение с колегите в Европарламента. Имахме единна позиция и добра координация и успяхме да задържим над година и половина приемането на пакета „Мобилност“ и да забавим вредното му влияние върху българския бизнес“, заяви Радев. 
Използвахме всички правни способи, за да не допуснем това решение да влезе в сила, добави той.
„Както у нас, така и в Европа, темата за борбата с корупцията и върховенството на закона е една от водещите. Проблеми има в цяла Европа. В Гърция 99% от гражданите имат усещане за корупция, а в Италия – 98%. Проблеми има навсякъде. Важно е как ги решаваме. Затова в Европарламента винаги сме били за една общоевропейска стратегия за борба с корупцията“, уверява кандидатът за евродепутат. 
„Трябва да се намерят маханизми, които да действат. Като докладчик на ЕНП по механизма, когато има нарушение във върховенството на закона, да се спират част или всички еврофондове, мога да кажа, че това мина през Европейския парламент и е един пример как ще се намери общо решение“, добави той.
„Борих се в Европейския парламент за създаване на единна прокуратура. Докладчих съм по четвъртата и петата директива за пране на пари, в които въведохме механизъм за премахване на анонимни сейфове и задължихме собствениците на офшорките да декларират средствата. Трябва да може да се проследят парите, за да се бори корупцията. Ние сме за една по-прозрачна и по-честна Европа“, подчерта Радев.
„Да се говори, че има проблеми в сектор Сигурност, когато България е обявена от всичките ни партньори в ЕС, че най-добре пази външната европейска граница, когато граничната ни бразда с Турция е давана за пример за това как се спират бежанци и терористи, е нелогично. Това е пълна клевета“, коментира той.
„И Европейският парламент, и Еврокомисията при всеки доклад за Шенген дава подкрепата си за България. Проблемът е в съвета. Спират ни няколко държави поради вътрешно политическите си проблеми“, уточни кандидатът на ГЕРБ за евродепутат. 
Правим всичко, за да сме в Шенген и ако сме единни, ще го постигнем, добави той.
„Нека не подценяваме европейските избори! Те са важни за България. Ако искаме страната ни да има достойно място в Европа, да сме с много по-сигурни граници, да преборим корупцията, да повишим благосъстоянието на българския народ, гласувайте с бюлетина номер 12! Подкрепете листата на ГЕРБ и СДС! Ще докажем, че България има достойно място в Европейския съюз“, призова Радев. 
 


В категории: Евроизбори


1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
*********
02.05.2019 11:21:49
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ето го полицая Наско Чурека, задържан при дизеловата акция на жп гарата в Карнобат Ето го полицая Наско Чурека, задържан при дизеловата акция на жп гарата в Карнобат Групичката си е разделила над тон гориво, източено от цистерна на "Лукойл" Томислав Дончев: На кръглата маса на ПП се казаха "скандално неверни неща" Томислав Дончев: На кръглата маса на ПП се казаха "скандално неверни неща" Другата седмица ще бъде обявено кои проекти ще бъдат извадени от Плана за възстановяване и устойчивост „Аз и Бургас“ – среща, която ще даде нова посока на културния живот в града „Аз и Бургас“ – среща, която ще даде нова посока на културния живот в града Поканени са всички, които искат да споделят идеи, време и енергия в името на културното развитие на Бургас. Не е нужно да сте родени в града – достатъчно е да носите Бургас в сърцето си! Багери, пратени от кмета, събориха щаба на бургаските дилъри на кръв Багери, пратени от кмета, събориха щаба на бургаските дилъри на кръв Търговците се преместиха в мазето на кръвния център Лудогорец скърби за загубата на един от най-верните си фенове Лудогорец скърби за загубата на един от най-верните си фенове За клуба той бе символ на отдаденост и вярност, подкрепяйки отбора във всеки момент – независимо от резултатите на терена Лайв музика, топ атмосфера и купон до зори – La Pinta Live Club те очаква Лайв музика, топ атмосфера и купон до зори – La Pinta Live Club те очаква Задава се музикална експлозия – DJ Flex & Niko Live Band в хитовото заведение  Евтини ябълки и домати сложиха окончателен край на опита за бойкот срещу хипермаркетите Евтини ябълки и домати сложиха окончателен край на опита за бойкот срещу хипермаркетите Бойкотът срещу високите цени се размина с опашки за промоции „Международен позор“ или „неизбежно решение“ – политически сблъсък за ЮНЕСКО „Международен позор“ или „неизбежно решение“ – политически сблъсък за ЮНЕСКО Решението на България да се откаже от домакинството предизвика и вълна от недоволство сред представители на туристическия сектор Задава се пълен обрат в живота на тези три зодии Задава се пълен обрат в живота на тези три зодии Това са Рак, Риби и Скорпион Бременна е от ултра богатото си гадже Бременна е от ултра богатото си гадже 61-годишният баровец са на почивка е с Валерия от Ергенът
Истината за една мрачна сграда: Тази вечер Бургас ще посрещне филма „Народен дом на терора“ Истината за една мрачна сграда: Тази вечер Бургас ще посрещне филма „Народен дом на терора“ Филмът ще разкрие драматичната трансформация на тази сграда – от дом на социалдемократите до зловещ център на комунистическия терор Мария Захарова: Френският президент е откъснат от реалността Мария Захарова: Френският президент е откъснат от реалността Той също се опитва да разтвори чадър, но ядрен, и над Европа, заяви говорителката на руското външно министерство Не се връзвайте на цирковете в Ергенът, има си сериозно гадже Не се връзвайте на цирковете в Ергенът, има си сериозно гадже Бургазлийката Тедоора Мудева му е половинка  НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ ще отбележи патронния си празник с редица събития НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ ще отбележи патронния си празник с редица събития В понеделник в залата на НХК ще бъде представен дипломния премиерен балетен спектакъл – "Илюзия на времето" Показа си котето Показа си котето Оказа се, че е кастрирано, но в един момент родило  Къде изчезна Виктор Николаев, да не го свалиха от ефир Къде изчезна Виктор Николаев, да не го свалиха от ефир Няма как да не добавим, че Николаев изоставя колежката си много напрегнат момент, когато депутатите заседаваха по държавния бюджет до тъмна доба в малките часове на четвъртък, а кулминацията около подхода за мир във войната в Украйна е близо Три автомобила катастрофираха в... Три автомобила катастрофираха в... Инцидентът е марко преди Казичене  "Маркет Линкс": 27% е доверието в кабинета "Желязков" "Маркет Линкс": 27% е доверието в кабинета "Желязков" Доверието към Народното събрание също расте, като то получава с 5% повече от стария парламент - 27% Отвлякоха момиче като на филм Отвлякоха момиче като на филм 24-годишният водач е от Перник и е задържан Тръмп с "последно предупреждение" към "Хамас": Адска разплата, ако не свободят незабавно всички заложници Тръмп с "последно предупреждение" към "Хамас": Адска разплата, ако не свободят незабавно всички заложници Това е отстъпление от дългогодишната политика на Съединените щати да не влизат в пряка връзка с терористични групировки
Лъчезар БОГДАНОВ, бивш министър Лъчезар БОГДАНОВ, бивш министър Сега е моментът да станем член на еврозоната и на клуба на богатите Виц на деня Виц на деня -Защо си продаде тромпета?
-Защото съседът си купи пушка.
Виц на деня Виц на деня Канибал посетил Европа.
- Как беше храната? - питат го членовете на племето.
- Нечовешка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не получаваш критики, значи нещо не е както трябва
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори