×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Геомагнитни бури удрят Земята в следващите дни
  • Пеевски разкритикува и работата на НАП
  • Бившият министър на енергетиката не се е явил в офиса на Европрокуратурата въпреки призовката
  • Истанбул се готви за поредния протест след ареста на Имамоглу
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Петима са превъзбудени в ОбС-Бургас от страх, че няма повече да помиришат местна власт


Петима са превъзбудени в ОбС-Бургас от страх, че няма повече да помиришат местна власт
Георги Манев смята, че сред общинските съветници на Бургас има и луд
30 Януари 2019, Сряда, 18:40 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Новата група е паноптикум от ляв, десен, полудесен, центрист и един луд, опитват да впечатлят управляващите, даже успяват, категоричен е националният лидер на СЕК 

 

Бюджетът на Бургас за 2019 година бе приет почти с пълно единодушие от ОбС, но след бурни дебати, които в определени моменти минаваха границите на нормалността, съдейки по поведението на хора, за които трудно би могло да се каже, че са реална опозиция. Погледнато отстрани, заради симулацията на дебат, те просто губеха времето на реално ангажираните с бизнес или обществено-полезна дейност съветници. При общ брой 51, финансовата рамка бе подкрепена от 41 (ГЕРБ, Реформаторски блок, „НФСБ-СЕК”, групата „Заедно за Бургас” и независими съветници), трима бяха "против" - Кирил Петков (БСП), Радослав Петков (БСП) и Живко Табаков (ДБГ), а "въздържал се" e Чанко Мирчев от БСП, но неговият глас се оказа техниеска грешка, поради което утре Мирчев ще подаде заявление за поправка на протокола и с искане в него да се отбележи като „против”.

Силно впечатление в залата правеха спорове между лидера на НФСБ-СЕК Георги Манев и доскорошния член на групата му Георги Дражев, който от началото на декември м.г. е в ново формирование – „Заедно за Бургас”, включващо Тодор Ангелов (избран като независим от листата на АБВ, б.а.), Ангел Божидаров (избран в ОбС от листата на НФСБ), Георги Дражев (избран от листата на НФСБ), Бенчо Бенчев (избран от гражданската квота на БСП), Стоян Колев (избран от гражданската квота на БСП). Георги Манев е национален лидер на партия Средна европейска класа, която е в коалиция с НФСБ на местно и на национално ниво. Ето какво каза пред Флагман Манев за крайно неприятните реплики и дуплики в залата:

- Г-н Манев, защо бяха така люти споровете ви с Георги Дражев? Нивото бе твърде ниско?

- Защото аз съм принципен човек и когато поема политически ангажименти, се държа като мъж. Казах, че ще подкрепим бюджета, въпреки че не сме група, за която са нужни петима, говоря от името на НФСБ и СЕК, защото моят подпис стои до подписите на Красимир Каракачанов, Валери Симеонов и Волен Сидеров на национално ниво. Ние не сме като едни хора, събрани на едно място – единият ляв, другият полуляв, третият с ляво/дясно/центристко мислене и един откровено луд, чието име не е нужно да соча, целият град го знае, че с акъл не може и една стотинка да спечели. Та тия хора отскоро са събрани в група в Бургаския общински съвет (визира „Заедно за Бургас”, б.а.).

-Искате да кажете, че в Бургаския общински съвет вече има една група от хора, които опитват да се държат като опозиция, ама не съвсем, изказват се опозиционно, ама не съвсем и накрая гласуват „правилно”, защото се вижда резултатът.

 - По-точно те са превъзбудени заради предстоящите местни избори. Събраха се хора от всички възможни цветове в едно само и само да могат да сформират група, да са важни, треперят, че никога повече няма да помиришат Общински съвет. Търсят начини и средства да ги забележат.

- За да ги включат в листа на някоя партия наесен?

-Това е от една страна. Стремежът е да се покажат, да са значими, чрез постоянно говорене. Нищо, че изричат глупости и ни губят времето. Но от друга – целта е да се осребри, доколкото е възможно, престоят им в местната власт още половин година.

- Бенчо Бенчев мълчи, но прави впечатление, че Дражев „громи” ГЕРБ, обаче щади кмета Димитър Николов.

- А видяхте ли, че половината от тая група хвалеха бюджета, а другата половина го критикуваха – нещо, което в една група би трябвало да бъде обсъдено предварително и тя да излезе със становище още преди сесията. Накрая всичките го подкрепиха.

- Лявото Тракийско дружество с водач Тодор Ангелов получи субсидия с новия бюджет от 15 хил.лв. Ангелов изглеждаше доволен. Пък и преди това сформира цяло общестено обсъждане на проектобюджета сред тракийците, за да покаже, че има електорат. Старае се.

- Е, точно тия действия имам предвид. Бих нарекъл поведението им шизофренично.

 

Петимата членове от новата група "Заедно за Бургас", снимка: Лина ГЛАВИНОВА

- Вие продължавате ли да бъдете лидер на разпадналата се група от НФСБ и СЕК, след случая с Дражев и Божидаров?

- Групата не е разпаднала се. Аз съм представител на ПП „Средна европейска класа“ и при тия обстоятелства нямам намерение да бъда нито председател, нито пък някой от колегите ми иска да става такъв. Защото ние имаме много по-сериозен политически документ, който спазваме. С мен са Ивайло Вагенщайн от НФСБ, Константин Бачийски – СЕК и Милен Ненчев от НФСБ. Това са солидни, сериозни хора.

- Защо толкова се дразните на новосформираната група в Общинския съвет „Заедно за Бургас” – на хората, чиито имена вие дори не искате да споменете? Заради предателството?

- Не, не се дразня. Смешно е, нелепо е, нискоинтелигентно е поведението им. Това не е група, а паноптикум от зовящи себе си леви, десни, центристи и един луд.


В категории: Политика


Показа се по бельо в САЩ
Показа се по бельо в САЩ 24/03/2025, Понеделник 21:49 0
Флагман.БГ Имението се тресе: Новият ерген е... Имението се тресе: Новият ерген е... 24/03/2025, Понеделник 21:30 0
Флагман.БГ Влюбена е лудо? Влюбена е лудо? 24/03/2025, Понеделник 21:03 0
Флагман.БГ Харчи си парите ударно Харчи си парите ударно 24/03/2025, Понеделник 20:48 0
Флагман.БГ Каза за Шарапова Каза за Шарапова 24/03/2025, Понеделник 20:33 0
Флагман.БГ Намеси се в сложна ситуация Намеси се в сложна ситуация 24/03/2025, Понеделник 20:21 0
Флагман.БГ Няма спирка Няма спирка 24/03/2025, Понеделник 20:14 0
Флагман.БГ Получи смъртни заплахи Получи смъртни заплахи 24/03/2025, Понеделник 20:03 2
Флагман.БГ Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) 24/03/2025, Понеделник 19:40 1
Много са щастливи
Много са щастливи 24/03/2025, Понеделник 19:24 0
Очите им светнаха
Очите им светнаха 24/03/2025, Понеделник 19:00 0
Флагман.БГ Закопа ги Закопа ги 24/03/2025, Понеделник 18:48 1
26
Коментара по темата
26.
*********
31.01.2019 12:49:41
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
25.
burgazliq
31.01.2019 12:30:56
1
2
всички изтрити коментари са за Дражев,бройте бургазлии
24.
dido
31.01.2019 12:28:57
1
3
не трийте коментарите за Дражев.
Знаем колко го влече да е в общината,ама не го искат.
23.
Архивите са живи, но болката не утихва
31.01.2019 09:48:00
0
3
Не знам откъде е информацията ви, но е стигнала много бързо до вас. Преди минути приключихме разговорите. Разбрахме се утре ще внеса искане в Общинския съвет Бургас за създаване на нова група – Патриотичен фронт, председател ще е колегата Милен Ненчев, а в групата ще влязат Георги Манев, Кирил Начев, Тодор Ангелов и аз – Ивайло Вагенщайн”, каза пред Флагман.бг общинският лидер на НФСБ Ивайло Вагенщайн.
22.
Режисьорът
31.01.2019 09:32:05
0
5
Забавно четиво, голям рев, много мъка и невероятна драма! Добре, че са журналистическите напъни, че да стане трагикомедия!
21.
*********
31.01.2019 09:13:48
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
20.
Здравкова
31.01.2019 08:57:12
1
1
Септемврийци, октомврийци, ноемврийци....
19.
Бургазлия
31.01.2019 08:49:09
1
6
Манев няма ли приятели, които да му кажат, че тези глупости се излага, а Флагман му правят мечешка услуга?
18.
*********
31.01.2019 08:42:56
3
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
17.
пешо
31.01.2019 08:38:45
2
4
има ли смисъл да се пишат коментари,щом всичко лошо за Дражев се изтрива от флагманите
16.
наблюдател
31.01.2019 00:06:53
1
10
С този тъжен поглед мисля, че Манев се разделя с политиката!
15.
*********
30.01.2019 23:40:39
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
Колю
30.01.2019 22:28:38
1
10
Не плачи , Жоре, ще ти мине!
13.
Морският вълк
30.01.2019 22:25:42
2
10
Патриотичният кораб потъва, а Грудовския се хвали, че подписа му бил в корабния дневник!
12.
*********
30.01.2019 22:18:36
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
*********
30.01.2019 22:14:39
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
Сашко
30.01.2019 22:08:21
2
10
Всичките тези изречения Манев сам ли ги състави?
9.
*********
30.01.2019 22:08:01
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
*********
30.01.2019 21:16:39
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
Патриарха
30.01.2019 20:50:11
1
6
Това с шизофреничното поведение е патент на разпадналата се група на НФСБ - СЕК. Да припомним подкрепата за референдума на Вагенщайн и Киро и оттеглянето на подписите преди гласуването на докладната в зала.
6.
Горския Али
30.01.2019 19:48:55
3
4
Сунгурларци, кога ще имат дърва?
5.
Доктор Саян
30.01.2019 19:31:16
0
8
Моля посочете общинските съветници с изявени психични проблеми, убеден съм, че ще помогна своевременно.
4.
fen
30.01.2019 19:26:21
5
8
НАЙ-НОВАТА И НАЙ-СРАМНА ИСТОРИЯ НА БЪЛГАРИЯ ЗА ПЕРИОДА. ТАКА БЪДЕЩИТЕ ПОКОЛЕНИЯ СЛЕД 200 ГОДИНИ ЩЕ ИЗУЧАВАТ. ЕДИН БЪЛГАРСКИ ПОЛИТИК ПРЕДИ ГОДИНИ БЕШЕ КАЗАЛ: " ЕГАТИ И ДЪРЖАВАТА ЩОМ МЕН НАПРАВИХА МИНИСТЪР". ТАКА Е СВЕТА Е В КОЛАПС И В СХВАТКА С КАПИТАЛА И НЕГОВИТЕ СЛУГИ.
3.
хм
30.01.2019 19:22:30
3
18
аз това не мога да разбера, що за наглост е. избран си пропорционално с партийна листа. щом излизаш от групата, значи излизаш и от общинския съвет. обаче тия петимата продължават да стоят там. та те вече не са представители на никой.
2.
*********
30.01.2019 19:15:09
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
възмутен теляк
30.01.2019 19:10:43
1
21
То да беше само един луд в Общинския съвет на Бургас.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще си изпати ли Радостин Василев заради заплахите към доц. Киселова, проф. Михайлова скастри и двамата Ще си изпати ли Радостин Василев заради заплахите към доц. Киселова, проф. Михайлова скастри и двамата Поведението му е недопустимо, но и председателката на парламента не биваше да се бърза с обявяването за разпадане на групата на МЕЧ, каза бившата депутатка Намеси се в сложна ситуация Намеси се в сложна ситуация Водещият бе потърсен като джокер в "Стани Богат" Получи смъртни заплахи Получи смъртни заплахи Александра Гърдева с разтърсваща изповед Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) Мария показа как изглежда наследничката й Има политици, които помагат с чисто сърце на "Левски" Има политици, които помагат с чисто сърце на "Левски" Мажоритарният собственик на "сините" Наско Сираков каза, че клубът дължи много пари на Васил Божков Космически ли са цените на пътищата? Шефът на АПИ с лоша новина за тол таксите Космически ли са цените на пътищата? Шефът на АПИ с лоша новина за тол таксите Има пари в бюджета за 50 км магистрали, изчисли инж. Йордан Вълчев и каза кога ще има аутобан от София до Варна  Закопа ги Закопа ги Косара с любопитни думи за новия ерген и "старите пушки" в предаването След гафа: Министър Пешев освободи изпълнителния директор на БСТ След гафа: Министър Пешев освободи изпълнителния директор на БСТ Ето какво решиха от ММС Отряза Капките Отряза Капките Въпреки че в шоуто за звездни имитации Рачков и Геро отправиха официална покана към своя колега да застане до тях на грандиозния финал на стадион „Васил Левски“ Разкриха причината за смъртоносните взривове с 4 трупа край Елин Пелин Разкриха причината за смъртоносните взривове с 4 трупа край Елин Пелин Съдебно-техническа експертиза сочи летните жеги като основен фактор за трагедията в склада за пиротехника
Заплаха ли е за Ердоган Имамоглу? Въпреки протестите се очаква властта да си назначи кмет на Истанбул Заплаха ли е за Ердоган Имамоглу? Въпреки протестите се очаква властта да си назначи кмет на Истанбул Арестуваният градоначалник на 16-милионния мегаполис вероятно няма да може да се кандидатира за президент, след като му отнеха дипломата Харчи си парите ударно Харчи си парите ударно "Джоуи" се наслаждава на финансовата си свобода Ад в Суми след ракетен удар, 65 са ранените Ад в Суми след ракетен удар, 65 са ранените 14 деца са пострадали, а от руска страна твърдят, че е поразена военна цел  Няма спирка Няма спирка Джокович с нов рекорд Много са щастливи Много са щастливи Безос и Лорън Санчес ще вдигат сватба във Венеция Всички смятат, че това предаване е тъпо, но се завръща в ефир Всички смятат, че това предаване е тъпо, но се завръща в ефир От 21 март всеки ентусиаст на възраст над 18 години, който иска да се предизвика и да промени живота си драстично, а може би завинаги, иска да стане част от голямото семейство на „Фермата“ и да изживее едно незабравимо приключение, може да се запише за кастинг на fermata.btv.bg до 30 април Почина един от най-значимите шпиони от времето на Студената война Почина един от най-значимите шпиони от времето на Студената война Олег Гордиевски е бивш офицер на КГБ и е предавал тайни на Великобритания Имамоглу официално беше обявен за кандидат-президент на НРП Имамоглу официално беше обявен за кандидат-президент на НРП Според лидера на партията очертаващата се картина прави предсрочните избори неизбежни Скандал тресе Украйна! Усик стана доктор по философия с преписване Скандал тресе Украйна! Усик стана доктор по философия с преписване Световният шампион по бокс защити дисертация, но научните среди го обвиниха в кражба на чужд труд Заключени в университет студенти скачат през прозорците, за да се включат в протестите в Истанбул (ВИДЕО) Заключени в университет студенти скачат през прозорците, за да се включат в протестите в Истанбул (ВИДЕО) Арестът на Екрем Имамоглу доведе до масови безредици
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня Двама канибали вечерят.
Единият казва:
- Мразя тъща си!
Другият.
- Нищо, нищо... яж само гарнитурата!
Виц на деня Виц на деня - Комшу, къде е жена ти, не се е мяркала доста време!?!
- А, напусна ме... запознала се с някакъв в интернет!
- Еее, лоша работа...!
- Еми, аз съм си виновен. Можеше да пусна интернет вкъщи още преди пет години!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "При нас клиента винаги е прав"
чичо Манчо - шофьор на маршрутка.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори