×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов "разконспирира" чужди планове за война в Черно море


Борисов "разконспирира" чужди планове за война в Черно море
Премиерът се ядоса след парламентарна декларация на "БСП за България"
07 Декември 2018, Петък, 07:46 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Ако мислят, че не ги разгадаваме, грешат, обяви премиерът


Премиерът Бойко Борисов "разкри" конспиративен план за водене на война в Черно море. Той коментира темата пред журналисти в парламента. 

Борисов отказа да отговаря на въпроси за финансовия министър Владислав Горанов и за това ще му иска ли оставката.
Както стана ясно, Горанов живее от шест години безвъзмездно в огромен луксозен апартамент на свой „кръстник”.
Бойко Борисов днес бе в Народното събрание за участие в парламентарен контрол.
След това той спря да говори пред репортери в кулоарите, но коментира единствено конфликта между Русия и Украйна.

„Флагман” попита дали ще иска оставката на Владислав Горанов заради имотния скандал. Друг журналист също му зададе въпрос в тази посока. Тогава Борисов обаче мълчаливо се насочи към изхода на парламента.

В пленарната зала той се ядоса след декларация на парламентарната група на „БСП за България” относно провала на управлението по отношение силно замърсения въздух в градовете.

Премиерът се заяде с опозицията и обеща да приложи всички мерки за борба с мръсния въздух, приети от кабинета „Орешарски”.

"Помним 2009-а година, 2008-а, когато бях кмет, над София се виеше от „Кремиковци” дим с всички цветове на дъгата. Така че, ако тогава е мерен въздухът, не знам какъв е щял да бъде. Но не искам да говоря за жълтия дим на азотно-торовия завод край Стара Загора", каза Борисов. 

След това се обърна към опозицията: „Поемам ангажимент, по време на мандата на БСП и ДПС, всички мерки, които министерството на екологията тогава е приело или е искало да въведе, да ги направя. По времето на премиера Орешарски не помня кой беше тогава министър на екологията – мандатът на БСП. Така че да ви успокоя, абсолютно всичко, каквото тогава като стратегия сте имали тези две години, ще бъде изпълнено. Колкото и да струва.”

Пред репортерите в кулоарите Бойко Борисов пък припомни тезата си, че Черно море трябвало да бъде „място за туризъм, място за газопроводи, фериботи”.
Случващото се между Русия и Украйна през последните дни с арестуването на украински военни кораби и моряци въобще не било случайно.
По отношение идването на чужди бойни средства в Черно море нямало официално искане в Министерски съвет, но и Борисов чел, че такива ще пристигат.

Припомняме, че излязоха информации, че САЩ искат да изпращат боен кораб в Черно море. 
Премиерът коментира: „Влизането на кораб, влизането на толкова могъщ руски флот от другата страна неминуемо ще доведе до голяма криза. Още повече, доколкото знам, на територията на Черно море най-добрите туристически курорти са в България. Това пряко ще ни засегне. Така че ще положа всички усилия. Не искам публично да говоря какво съм сторил по темата с колегите в чужбина, в Украйна и т.н.”

Борисов се надявал на здрав разум – предизборната кампания или вътрешно-политическите проблеми, от другата страна, да не водят до ескалация в Черно море.

„Иначе, много прекрасна територия за водене на военни действия, много прекрасна. Тука е сигурно 1% от брутния вътрешен продукт на Европа, сиреч – нищо като заплаха. И ако мислят, че ние не разгадаваме тези планове, грешат. Полагам огромни усилия и се надявам тука държавата и институциите в нея да бъдат много консолидирани”, обясни министър-председателят.
След въпрос за позицията на България за конфликта Борисов каза, че тя била „изключително негативна”.

В категории: Политика


Флагман.БГ Лъжците в зодиака, бягайте от тях Лъжците в зодиака, бягайте от тях 14/04/2025, Понеделник 18:20 0
Малкото коте чака второ
Малкото коте чака второ 14/04/2025, Понеделник 17:04 0
14
Коментара по темата
14.
]
08.12.2018 13:07:57
0
0
Абе оттичча се мръсната вода ама много кал ще остане,миризлива кал.
13.
до кога?
07.12.2018 21:54:38
0
23
До кога бе, джанъм...ще слушаме простотиите на тоя....Няма ли край тая агония???
12.
тоз ми прилича на
07.12.2018 21:00:27
2
21
разконспиратора на черния кос
11.
Другарката
07.12.2018 17:02:39
0
13
Питат Иванчо - Колко е две + две. Иванчо отговаря =5.Защо бе Иванчо? Защото така ми е удобно.
10.
Xaxaxaxa
07.12.2018 16:33:50
0
11
Boiko konflikta e naistiina v Cherno More no na 1000 km ot nas i pri edna voina tam nishto nqma da rasberem vidim i chuem Imalo e desetki voenni konflikti v Sredizemmno More posledno v Libiq koito s nishto ne zasegnaha nito Italianskiq nito pak Ispanskiq turizam
9.
Турчин
07.12.2018 16:13:11
0
8
Ние Турците имаме втората по големина армия в НАТО след САЩ .Който няма армия той да му мисли
8.
Ариец
07.12.2018 15:59:51
1
10
Оставка
7.
До пешев
07.12.2018 15:29:41
1
15
Това ,че си гурбаджийски екскремен , не означава ,че другите са длъжни да търmят простотиите на вас- задниците, които опразнихте държавата.
6.
Тиквата
07.12.2018 14:55:58
1
8
Идеален повод да отклониш резлноста в България
5.
пешев
07.12.2018 14:49:48
23
7
ЧЕТИРИ КОМЕНТАРА - ЧЕТИРИ ЛАЙНЯНИ РУСКИ ТРОЛА,А МОЖЕ И ДА Е САМО ЕДИН ПОД 4 РАЗЛИЧНИ НИКА.. ПОЛУДЯХА ЛИЗАЧИТЕ НА ОСРАНИ РУСКИ ГЪЗОВЕ.ПОЛУДЯХА,ЗАМО ЧЕ НЕ РАЗБИРАТ,ЧЕ ЗАРАДИ ЛАКОМИЯТА ИМ,СЛЕД ВРЕМЕ ЩЕ СТРАДАТ И СОБСТВЕНИТЕ ИМ ДЕЦА
4.
Греб
07.12.2018 14:44:37
1
24
Само един ниско ерудиран човек може да дрънка подобни бъртвежи. Тръмп, Путин, че и кака му Меркелова за човек го нямат , но.. "що пък да не си направим сами малко ветар"
3.
Винету
07.12.2018 13:14:02
3
20
Тоя ахмак пак започна с неговите простотии за лодките и платноходките. Само забрави да захване пак оная глупост с разпределителя (хъб) на газ "Балкан". Кой ще е тоя по-голям тъпак, от почитателя на Винету, че да не си продава сам газта, а да я дава на селския тарикат от с. Банкя, че той да я продава. А това, че е комуняга и скрито подкрепя руснаците се вижда от всеки непредубеден. Какво стана с Паметника на съветската армия? Нали имаше решение за демонтирането му? Шменти капели, лодки, платноходки и накрая - да живее българо-руско-съветската дружба. Спомнете си, че като беше главен секретар на МВР, предпочете да се откаже от поста, но да не се откаже от членството си в БКП. Дано по-скоро да се маха и все по-рядко да чуваме за тоя селски тарикат.
2.
демократ
07.12.2018 12:56:51
0
30
А часовника на Горанов, марков, швейцарски, само 29 000 евро ! Много работи пък е израснал на село, затова все си го размахва. Да се фука. Ама какво да коментира Борисов нЕкакъв часовник. Той спира Световна Война тук на Балканите. ОГРОМЕН МЕЖДУНАРОДНИК ! СВЕТОВЕН ! И НИЕ ВеРВАМЕ !
1.
В. Горанов
07.12.2018 12:48:00
1
15
Въпрос за апартамента в който живея?И почвам да бегам батееее!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
На Европейското: Всички медалисти на България при мъжете са... На Европейското: Всички медалисти на България при мъжете са... "Армейци" с фурор за България Бургазлии на протест срещу педофилите, садистите и джигитите по пътищата Бургазлии на протест срещу педофилите, садистите и джигитите по пътищата Демонстрантите настояват за по-тежки наказания и за ремонти на пътищата след смъртта на 12-годишната Сияна Лъжците в зодиака, бягайте от тях Лъжците в зодиака, бягайте от тях Ето кои са те  Брутална агресия! Мъже нападнаха с ножове и чукове 12-годишно момче в Бургас (СНИМКИ/ВИДЕО) Брутална агресия! Мъже нападнаха с ножове и чукове 12-годишно момче в Бургас (СНИМКИ/ВИДЕО) Има задържани, но единият от извършителите е избягал и се издирва Времето е откачено: вторник - облаци, сряда - слънце Времето е откачено: вторник - облаци, сряда - слънце Максималните температури ще бъдат между 12° и 14° Спаси ли от фронта Апелативният съд в Бургас украинец, издирван от Киев като мафиот Спаси ли от фронта Апелативният съд в Бургас украинец, издирван от Киев като мафиот МВР, прокуратура и съд в региона са изправени пред нелеката задача да пресяват нуждаещи от закрила от реалната международна престъпност Остров „Св. св. Кирик и Юлита“ ще бъде отворен за туристи още това лято Остров „Св. св. Кирик и Юлита“ ще бъде отворен за туристи още това лято Созопол е на прага на голям пробив – предстои превръщането на острова в културна и туристическа дестинация с национално значение Зодиите, които побеждават в игрите винаги Зодиите, които побеждават в игрите винаги Вижте кои са те Кървав сценарий с женски почерк: Как Габриела и майка ѝ ликвидираха Пейо и подпалиха трупа му Кървав сценарий с женски почерк: Как Габриела и майка ѝ ликвидираха Пейо и подпалиха трупа му Майка души, дъщеря запушва устата – прецизно планиране, Вайбър-измама и огън в мрака на Витоша -  жестоката истина за една вечер на 18 януари 2024 г.  Патрулки под прикритие дебнат джигити на пътя Патрулки под прикритие дебнат джигити на пътя Ченгета налагат глоби на място, при неплащане свалят номерата
Огромна трагедия със строителни работници Огромна трагедия със строителни работници В Полша Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него CBS е извън контрол, на нива, невиждани досега, и трябва да платят висока цена за това, смяна президентът на САЩ Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Протестът е срещу забраната такситата да се движат в бус лентите Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Десислава иска 15 хил.лева Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско През този месец, ще бъдат отстранени наносите в отводнителния канал край пътя в границите на Миролюбово, и водоскока на пътя кв. "Банево" – Изворище Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Унищожен интериор, агресия и мълчание от институциите: свидетелство от екипажа на полет до Африка 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив Кметът Костадин Димитров е разпоредил да се проучи и да се реализира възможността да има повече паркинги без човешка намеса, с паркомати, които приемат плащане с банкови карти Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Вижте тази прогноза  Изгониха го от "Биг брадър" Изгониха го от "Биг брадър" Имал "неподходящ език" и "неприемливо поведение" Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Година на предизвикателства и емоционални кризи
Евгени Минчев Евгени Минчев Не ви е работа дали съм пил и паднал, поне не карам пиян като вашите любимци Виц на деня Виц на деня - Чуk... чуk...
- Кой чука?
- Който може и на който му дадаааат!
Виц на деня Виц на деня Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Както е тръгнало след 100 години в България ще останем само аз и Лили Иванова...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори