×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Обратен тренд! Германци купуват коли на старо от България, радват се на бургаски джип


Обратен тренд! Германци купуват коли на старо от България, радват се на бургаски джип
Германецът Хейко Хаузнер дойде чак в България, за да си търси изгодно употребяван автомобил
29 Ноември 2018, Четвъртък, 06:51 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Както е тръгнало, скоро може да ги видим и в магазините “Всичко по 1 лев”

Когато куче ухапе човек, това не е новина. Новина е, когато човек ухапе куче, гласи един от основните принципи в журналистиката.

Години наред бедните българи купуват коли на старо от богатите германци. И това не е новина. Но ето, че нещата се променят – германци започнаха да идват в България, за да търсят коли на старо.

Преди 2 дни немецът Хейко Хаузнер от  Рекълвиц, Германия, стана горд собственик на джип “Мицубиши Паджеро”, с българска регистрация, каран досега от бургазлия. Хаузнер има регистрирана фирма във Варна, но основната му дейност е в Германия, където е арендатор на ловни полета. Паджерото му трябвало, за да го дава под наем на свои клиенти ловци.

Но не купил джип от Германия, а започнал да рови из българските сайтове и така попаднал на изгодната оферта.

За пръв път ми се случва – пускам обява за старата си кола и намирам купувач от Германия, разказва пред Флагман собственикът, пожелал анонимност.


Ако Ангела Меркел остане още няколко години на власт, германците ще започнат да ни изкупуват и старите дрехи, а може и до магазините “Всичко по 1 лев” да опрат, шегуват се нашенци. Меркел прие в Германия около 2 милиона имигранти от Близкия Изток и Северна Африка. В момента над 70% от тях не работят и смучат социални помощи, като парите се смъкват от гърба на работещите германци, а не от заплатата на канцлера им. По данни на "Алтернатива за Германия", в момента коренното население е подложено на такива жестоки данъци, че от януари до края на август работи за държавата, а само 4 месеца в годината - за себе си.

Във вторник щастливият Хаузнер регистрирал новата си придобивка във Варна, където е седалището на българската му фирма и отпрашил за Германия.

В категории: Животът


Голямо напрежение в София
Голямо напрежение в София 15/04/2025, Вторник 09:20 0
Флагман.БГ Стана 4-кратен световен шампион Стана 4-кратен световен шампион 15/04/2025, Вторник 08:33 0
Земетресение в Калифорния
Земетресение в Калифорния 15/04/2025, Вторник 08:00 0
Какво ще е времето днес?
Какво ще е времето днес? 15/04/2025, Вторник 07:18 0
Почина млад футболист
Почина млад футболист 14/04/2025, Понеделник 21:33 2
Флагман.БГ Блесна в "Стани богат" Блесна в "Стани богат" 14/04/2025, Понеделник 21:24 0
12
Коментара по темата
12.
Sourceoflife
29.11.2018 21:23:11
0
0
беднюхи
11.
Германеца
29.11.2018 15:32:59
0
5
Хахаха #10,много си прав.Флегманката Касабова за такива пародийни статии ли плаща хонорари или заплати,ужас хахаха
10.
*********
29.11.2018 15:30:10
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
9.
Brakoniera
29.11.2018 13:38:23
0
4
Тия митове с 15годишните дараци на по 125хил. километра са разбити вече
Имам 3 коли купени от германци всичките на по 125хил.км а в Бг като ги закачат на компютъра 350000км.+ и нагоре така че не се надувайте много с тия морги от Германия защото и германците се изхитриха и гледат да ви го сложат.
А тоя паляк с джипа да пробвя да мине тюв в германия хаха
8.
Това Паджеро
29.11.2018 13:34:59
2
4
Беше на" БАЛКАНИ" ЛК и е толкова подържано колкото не сте сънували. Само кормилната му рейка струва 8000 лева и е сменяна примерно 2011 година с нова.. Живееше в Лазур и го караше един зализан тарикат. Така че не го опраквайте германеца.
7.
До 5
29.11.2018 13:22:34
2
5
По новия евро регламент от юни месец с чужда застраховка и номера до 6 месеца само, после трябва да напуснеш ЕС и да влезеш пак за да се презавери. И аз така карах е Норвегия ама свърши
6.
Гласувайте за ГЕП Дебили
29.11.2018 13:04:50
4
4
A какво ще стане с българите, ако човека на Ако Ангела Меркел- Борисоф остане още няколко години на влас???
5.
GR
29.11.2018 13:04:41
1
7
Сега ще си кара с български табели из Европа и ако направи произшествие, ще се плати от българска застрахователна компания. И после ще се вдигнат цените на гражданските. А Ганьо си мисли, че немците са глупави и бедни.
4.
Истината
29.11.2018 12:48:11
0
5
Купих си БМВ от Германия на 240 Хил км от специализирана БМВ автокъща. Съседното БМВ на 380 000 е в мобиле.бг на 122 000, освен това е оправен задния калник след удар. В обявата пише топ състояние с сервизна книжка, но в Германия нямаше книжка. Освен това цената е с около 3500 лв нагоре
3.
Ибрикчия
29.11.2018 12:28:54
1
10
А знае ли, че тук превъртане на километража не е незаконно? И че основно се вкарват ударени и оправени коли? В немското мобиле няма Ауди под 220 000 км, тука има внос от Германия на под 100 000. Освен това нашите тарикати свалят каквото могат да опоскат - новите гуми, cd, нави, катализатор и наскоро сменени части. Иначе колите всички са топ състояние - няма лоп няма троп, реални километри, топ оферта, палиш караш и ревеш.
2.
Олелелел
29.11.2018 12:19:13
2
6
Живи да ги оплачеш тея германци, само четири месеца работят за себе си. Хахаха
1.
ед
29.11.2018 12:18:18
1
11
Българските дрипльовци се шегували с едина от държавите с най-силни икономики и вещаели мрачно бъдеще.
Българските дрипльовци се гордеят от факта ще са измамили германец като са му пробутали на тройна цена трошляк с изправени ламарини и превъртян километраж. И после лъжливия български прошляк иска да живее добре и да получава германски заплати.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какви са нагласите на работодателите в България? Какви са нагласите на работодателите в България? В Бургас се наблюдава умерено нарастване в намеренията за наемане на нови служители Голямо напрежение в София Голямо напрежение в София В "Захарна фабрика" Как са изглеждали преди 35 години (СНИМКА) Как са изглеждали преди 35 години (СНИМКА) Катето Евро показа трогателен кадър Стана 4-кратен световен шампион Стана 4-кратен световен шампион Млад българин удивлява в математиката Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас Удареният от колата е с комоцио, няма непосредствена опасност за живота му Какво ще е времето днес? Какво ще е времето днес? По Черноморието ще е предимно облачно Остава ли групата около Доган в управлението? Остава ли групата около Доган в управлението? Трилърът със "Сараите" може да пренареди силите в парламента Българите са в основата на човешката цивилизация! Това е доказано от Раковски Българите са в основата на човешката цивилизация! Това е доказано от Раковски Най-големият български учен и революционер е успял да определи съвсем точно къде е прародината ни и е установил, че гръцкият език е формиран от нашия 10 сигурни признака, че той не иска връзка с вас 10 сигурни признака, че той не иска връзка с вас Ето кои са те  Край на коловозите по пътищата? Сензори в асфалта ловят претоварените камиони Край на коловозите по пътищата? Сензори в асфалта ловят претоварените камиони Ще мерят и средната скорост, разкри транспортният министър Гроздан Караджов
Почина Ализа Маген - жената с най-висок пост в историята на "Мосад" Почина Ализа Маген - жената с най-висок пост в историята на "Мосад" Тя си отиде на 88 години Феноменалните Иван Димов и Ангел Русев станаха европейски шампиони Феноменалните Иван Димов и Ангел Русев станаха европейски шампиони Единият спечели по категоричен начин титлата в категория до 61 килограма при мъжете, а другия в изтласкването бе без никаква конкуренция Почина млад футболист Почина млад футболист В Руската федерация Трагедия! Микробус падна в Дунав Трагедия! Микробус падна в Дунав Извадиха трупа на шофьора, българин е Избухна дипломатически скандал Избухна дипломатически скандал Между Франция и Алжир Прави голям бизнес ход Прави голям бизнес ход Ще става съсобственик на клуб   Огромна трагедия със строителни работници Огромна трагедия със строителни работници В Полша Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него CBS е извън контрол, на нива, невиждани досега, и трябва да платят висока цена за това, смяна президентът на САЩ Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Протестът е срещу забраната такситата да се движат в бус лентите Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Десислава иска 15 хил.лева
Евгени Минчев Евгени Минчев Не ви е работа дали съм пил и паднал, поне не карам пиян като вашите любимци Виц на деня Виц на деня - Чуk... чуk...
- Кой чука?
- Който може и на който му дадаааат!
Виц на деня Виц на деня Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Както е тръгнало след 100 години в България ще останем само аз и Лили Иванова...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори