×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро
  • Поне 24 индийски туристи загинаха при стрелба в Кашмир
  • Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в Ямбол
  • Отиде си журналистката Даниела Кънева
  • Поне 10 убити и над 100 ранени след нощна бомбардировка в Киев
  • СОС отхвърли искане на кмета метростанция да се казва "СК ЦСКА"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Без България на Евровизия, БНТ оптимизира разходи


15 Октомври 2018, Понеделник, 16:25 ч.

Страната ни ще пропусне конкурса в Израел

Следващото издание на Евровизия ще мине без българско участия. Управителният съвет на БНТ взе решение обществената медия да не участва в тазгодишното издание на международния песенен конкурс, който ще се проведе в средата на месец май 2019 г. в Тел Авив.

Решението е част от мерките, които ръководството на телевизията предприе за оптимизиране на публичните разходи, се казва в официално съобщение на медията.

През последните две години БНТ организира българското представяне в международния конкурс с подкрепата на партньори - продуцентски компании или професионални екипи, които участваха и във финансирането.

Независимо от това, разходите за подготовката на българския участник, създаването и продуцирането на песен, сценичното представяне, производството на телевизионен клип и включване в събитията от програмата на конкурса, значително надхвърлят разумните разходи, които обществената телевизия би могла да си позволи. Освен преките разноски за подготовка на съответния представител, държавите – участнички си поделят и част от разходите за самото провеждане на конкурса, които тази година са в размер на 5 300 000 евро.

В Европейския съюз за радио и телевизия членуват 73 компании от 56 държави в Европа, Северна Африка и Близкия Изток. Всеки от обществените оператори взема своето независимо решение за участие в конкурса за всяко отделно издание.

През тази година страната ни бе представена от сборната формация Equinox, която се класира на 14-то място. Най-големият ни успех на този форум е второто място на Кристиан Костов, а година преди него Поли Генова остана четвърта.

В категории: Лайфстайл


2
Коментара
"Али Реза ряпа да яде"
"Али Реза ряпа да яде" 24/04/2025, Четвъртък 22:00 1
Получи интересен приз
Получи интересен приз 24/04/2025, Четвъртък 21:40 0
Карат се за имот
Карат се за имот 24/04/2025, Четвъртък 21:21 0
Подиграваха му се и реши да...
Подиграваха му се и реши да... 24/04/2025, Четвъртък 21:00 1
Китай и Русия с грандиозен план
Китай и Русия с грандиозен план 24/04/2025, Четвъртък 20:47 2
Фрапиращ инцидент в България
Фрапиращ инцидент в България 24/04/2025, Четвъртък 20:18 0
Мъчи го коронавирус
Мъчи го коронавирус 24/04/2025, Четвъртък 20:00 0
Много грозен побой в страната
Много грозен побой в страната 24/04/2025, Четвъртък 19:48 0
Прави интересен ход
Прави интересен ход 24/04/2025, Четвъртък 19:21 0
2
Коментара по темата
2.
Ха!
15.10.2018 16:25:37
0
3
И НИКОЙ няма да забележи, че ни няма...!!!
1.
Ура
15.10.2018 14:19:57
0
3
Голямо ура
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Шри Ланка напуснаха също Мартина и Анна-Мария, след като Елвиса обяви решението си да се отдаде на любовта с Даниела Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков? Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков?  Това е формалната причина да бъде поискана оставката на Георги Панайотов след куп гафове "Али Реза ряпа да яде" "Али Реза ряпа да яде" Златева каза за олимпийските шампиони Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Случаят се пренасочва към Отдел „Културно-абсурдни инциденти“ при Столична община Фрапиращ инцидент в България Фрапиращ инцидент в България Младеж си спретна гонка с полицията Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Иван Иванов съобщи, че в момента ВиК Варна работи по проект за захранването на града от друг водоизточник Много грозен побой в страната Много грозен побой в страната 42-годишен мъж посегна на баща си Димитър Николов: Всички одобрени за саниране блокове в Бургас ще са със скелета от 1 юни Димитър Николов: Всички одобрени за саниране блокове в Бургас ще са със скелета от 1 юни Премиерът Росен Желязков пък призна, че програмата за енергийна ефективност се е забавила почти фатално, но но увери, че се работи активно Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Георги Панайотов зае поста през 2022 г Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Събитието е без аналог на Балканите
Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков За да има мироопазващи сили, трябва Русия да се съгласи, което на практика е невъзможно, коментира дипломатът Любомир Кючуков Карат се за имот Карат се за имот Афлек и Джей Ло не могат да се разберат за цена на луксозно имение Подиграваха му се и реши да... Подиграваха му се и реши да... Сина си присади коса Китай и Русия с грандиозен план Китай и Русия с грандиозен план Свързан с Луната Мъчи го коронавирус Мъчи го коронавирус Сантана влезе в болница Прави интересен ход Прави интересен ход Меси ще е парламентьор между Интер Маями и Модрич Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Израелските сили за отбрана признаха, че по погрешка са стреляли по обект на ООН Жена бе отнесена на пешеходна пътека Жена бе отнесена на пешеходна пътека Неприятен инцидент в Пловдив Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Климатичният истерик подготвял безредици по време на протест Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Над 460 души вече са напуснали доброволно страната
Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Няма как Европа да признае руски статут на завзетите територии – това събаря целия международен ред Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Подсъдимия, защо открадна кравата?
- Господин съдия, тя ме погледна, аз я погледнах... и някакси... просто ей така се случи... съдбата ни събра!
Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Бабо, как са доматите?
- Абе като зетьовете - изглеждат хубави, ама ще разбереш какви са, чак след като ги вземеш!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинската сила не е в това да надвиеш другите, а в това да надвиеш себе си – в тишината, в избора да замълчиш, когато можеш да крещиш, и да простиш, когато имаш право да съдиш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори