Майка втрещи мрежата с тези СНИМКИ и предупреди плажуващите никога да не се заравят в пясъка
29 Юли 2018, Неделя, 21:30 ч.
Никога не се заравяйте в пясъка и не позволявайте това на вашето дете. Аз просто показвам няколко снимки, защото е много страшно, казва шокираната жена
17-годишeн американец посети един от плажовете във Флорида. Когато Майкъл Мълхоланд Дюма се завърна у дома няколко червени мехура се бяха оформили на краката му, което майка му Кели сбърка с ухапвания от насекоми. Няколко дни по-късно се появиха мехури на задната повърхност на краката, а след това и на бедрата на американеца. Обривът, придружен със сърбежи, накара семейството да отиде на лекар. Оказа се, че под кожата на Майкъл има паразити.Медик сравни симптомите със заразяване с ларви на кръгли червеи - анкилостома, което се отнася до болести, характерни за населенията от Третия свят. Историята за преживяванията на младия американец е публикувана на страниците на The Washington Post, съобщава Блиц.
Човек се заразява чрез ларвите, които проникват в тялото през кожата от околната среда или чрез замърсена храна или вода. Червеите се заселват главно в дванадесетопръстника, всмукват се в лигавицата, увреждат кръвта и се хранят с нея. Сред симптомите на това заболяване са слабост, умора, анемия, дисфункция на червата.
Ларвите на червеите също се намират в изпражненията на заразени хора и животни. Можете да се заразите само с ходене по земята или пясъка. А Майкъл не просто ходеше по плажа, той беше напълно заровен в пясъка до врата му.
"Никога не се заравяйте в пясъка и не позволявайте това на вашето дете. Аз просто показвам няколко снимки, защото е много страшно. Моля се за неговото възстановяване. И вие сте свободни да споделяте този запис и да предупредите други хора", пише майката на американския тийнейджър.
В категории:
Животът








Каза тежката си дума
17/04/2025, Четвъртък 19:24
0

Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за...
17/04/2025, Четвъртък 19:07
0





За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие
17/04/2025, Четвъртък 18:00
1



Унгария забрани гей парадите
17/04/2025, Четвъртък 17:35
1

Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард"
17/04/2025, Четвъртък 17:20
1



19-годишна мотористка е в болница в Пловдив
17/04/2025, Четвъртък 17:00
0

Министър Мирослав Боршош подкрепя инициативи за развитие на екологосъобразния туризъм у нас
17/04/2025, Четвъртък 16:50
0