Румен Порожанов: От Асоциацията на козевъдите предлагат 100 кози на леля Дора
19 Юли 2018, Четвъртък, 21:47 ч.
Евтаназията се отлага заради ескалирането на напрежението, допълни министърът
От Асоциацията на козевъдите предлагат 100 кози от тези, които в момента са в Калоферския Балкан, да се отделят на едно по-голямо стадо и да бъдат дадени на леля Дора, когато падне карантината и местата им за живеене бъдат изчистени. Това каза в предаването „Лице в лице” по бТВ министърът на земеделието Румен Порожанов.
Той уточни, че в самото стадо на жената не е открита чума, но стадото е в самото населено място и поради контактност има положителна проба.
Евтаназията на животните се отлага заради ескалирането на напрежението, поясни министърът.
Румен Порожанов каза още, че освен животните на леля Дора, има още едно стадо, при което от 50 проби една върви към позитивна. Утре ще направят повторни проби, но стадото е извън населеното място, на 25 км от Шарково и ще остане под карантина, обясни земеделският министър.
Над 6000 проби са взети, 400 от тях са изпратени във френската лаборатория. Радваме се, че мнозинството са отрицателни, което означава, че се справяме с разпространението, но когато дойдат позитивни проби, трябва да се предприемат мерки, категоричен беше министърът.
В категории:
Животът






Какви са цените на нивите
28/03/2025, Петък 15:21
0

Важно за пътуващите към Приморско
28/03/2025, Петък 15:20
0



Със земеделски дрон ще пръскат срещу комари над бургаските езера
28/03/2025, Петък 15:00
0





Тази световна звезда стана майка за 4-ти път
28/03/2025, Петък 14:00
1



Тя е най-красивото лице на Нова ТВ, но каква е нейната тайна
28/03/2025, Петък 13:41
2



Култов певец от Айтос празнува днес
28/03/2025, Петък 13:21
1
Некадърници. Това не е майтап работа.