Две млади съдийки започнаха работа в Окръжния съд в Бургас
04 Юли 2018, Сряда, 19:40 ч.
На специална церемония в присъствие на бъдещите си колеги в съдебната институция, младшите съдии се заклеха да прилагат точно Конституцията и законите на Република България
Двама младши съдии положиха клетва в Бургаския окръжен съд (БОС), съобщават от пресцентъра на БОС. На специална церемония в присъствие на бъдещите си колеги в съдебната институция, младшите съдии се заклеха да прилагат точно Конституцията и законите на Република България, да изпълняват задълженията си по съвест, както и да бъдат безпристрастни, обективни и справедливи.Младши съдия Марина Мавродиева е родена в Стара Загора. Учи специалност „Право“ в СУ „Св. Климент Охридски“,висше образование завършва през 2009 г. Специализирала е „Правораздаване“ и „Публична администрация“. В периода 2011 – 2015 г. е практикуващ адвокат, вписана в Адвокатска колегия - Стара Загора. Преди броени дни завършва успешно обучението си в Националния институт на правосъдието.
Младши съдия Ваня Ванева е родом от Бургас. Завършва юридическо образование в Бургаски свободен университет през 2015 г. В периода м. октомври 2017 г. – м. юни 2018 г. се обучава в Националния институт на правосъдието.
В категории:
Темида
Филм за героизма и успеха на Цанко Цанков във водите на Тихия океан може да гледате на 8 декември
Над 1000 бегачи ще мерят сили в първия Полумаратон Бургас 2024
Смени си зъбите за 160 000 долара
Важно за шофьорите: Предлагат промени в регистрацията на коли
Ако си мислиш, че си играч - стани змийски дояч
ГДБОП разби организирана престъпна група
22/11/2024, Петък 21:20
2
Надарена кака "омагьоса" нападател на Генк
22/11/2024, Петък 21:00
4
Предложение предвижда богатите страни да плащат 250 млрд. долара годишно за климата
22/11/2024, Петък 20:40
2
Залужни: Започна Третата световна война!
22/11/2024, Петък 20:20
7
Слънчево и студено ще е утре, в планините ще превалява сняг
22/11/2024, Петък 20:00
0
Кметът на Минерални бани остава под домашен арест
22/11/2024, Петък 19:30
2
Ракетата "Орешник" прелетяла до Днипро за 15 минути
22/11/2024, Петък 19:00
9
Важно за шофьорите: Предлагат промени в регистрацията на коли
22/11/2024, Петък 18:40
1
Русия превзе още територия в Източна Украйна
22/11/2024, Петък 18:20
7
"Пия вино от 4 бона и не знам къде се намирам"
22/11/2024, Петък 18:00
5
Авариен ремонт затваря пътя Царево - Резово
22/11/2024, Петък 17:39
1
Над 1000 бегачи ще мерят сили в първия Полумаратон Бургас 2024
22/11/2024, Петък 17:18
4
[Препратки от статии] [Препратки от практики] [Препратки от процедури] [Бележки]
Чл. 175и. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Конфликт на интереси възниква, когато съдия, прокурор или следовател има частен интерес, който може да повлияе върху безпристрастното и обективното изпълнение на правомощията или задълженията му по служба.
(2) Частен е всеки интерес, който води до облага от материален или нематериален характер за лице по ал. 1 или за свързани с него лица, включително всяко поето задължение.
(3) Облага е всеки паричен или непаричен доход, включително придобиване на дялове или акции, както и предоставяне, прехвърляне или отказ от права, получаване на стоки или услуги безплатно или на цени, по-ниски от пазарните, получаване на привилегия или почести, помощ, глас, подкрепа или влияние, предимство, получаване на или обещание за работа, длъжност, дар, награда или обещание за избягване на загуба, отговорност, санкция или друго неблагоприятно събитие.
(4) Съдия, прокурор или следовател, който има частен интерес по конкретен повод извън разглеждането на делата и преписките, е длъжен да подаде декларация за конфликт на интереси пред Инспектората към Висшия съдебен съвет и да прекрати изпълнението на правомощията си по отношение на съответното лице или дейност.
(5) Когато закон предвижда специални основания за отводи и самоотводи, се прилага специалният закон.
(6) Незабавно след приключването на делата с влязъл в сила съдебен акт, както и по преписките и делата на прокурорите и следователите административните ръководители на органите на съдебната власт изпращат на Инспектората към Висшия съдебен съвет преписи от съдебните актове и актовете на прокурорите и следователите, отменени поради нарушение на законовите разпоредби, уреждащи основанията за отвеждане от разглеждане на делата и преписките на съдия, прокурор или следовател.
[Препратки от статии] [Препратки от практики] [Препратки от процедури] [Бележки]
Чл. 175к. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Предмет на проверката на съдия, прокурор или следовател за конфликт на интереси е установяване на достатъчно данни за наличието на частен интерес при изпълняване на конкретните служебни функции на лицето.
(2) Предмет на проверката за почтеност на съдия, прокурор или следовател е установяването дали лицето приема материални или нематериални облаги извън рамките на закона независимо от естеството им, които могат да поставят под съмнение неговата независимост и безпристрастност.
(3) Предмет на проверката за независимост на съдия, прокурор или следовател е установяването дали при изпълнение на служебните си задължения лицето упражнява или се поддава на натиск, заплахи, стимули, преки или косвени влияния от представители на публична власт или частно влияние, вътрешни или външни за съдебната система.
(4) Предмет на проверката за установяване на действия, които накърняват престижа на съдебната власт, е установяването дали поведението на лицето е в разрез с утвърдените в обществото разбирания за благоприличие и дали действията му компрометират честта на съдията, прокурора или следователя в професията и обществото.
[Препратки от статии] [Препратки от практики] [Препратки от процедури] [Бележки]
Чл. 175л. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Всеки, който разполага с данни за частен интерес на съдия, прокурор или следовател при изпълнение на неговите конкретни служебни функции или за действия, които противоречат на принципите за почтеност, накърняват престижа на съдебната власт или са свързани с нарушаване на независимостта на съдиите, прокурорите или следователите, може да подаде сигнал до Инспектората към Висшия съдебен съвет.
(2) За сигнал се приема и публикация в средствата за масово осведомяване, ако отговаря на условията по ал. 5, т. 2 - 4.
(3) Всеки сигнал се регистрира в Инспектората към Висшия съдебен съвет незабавно след постъпването му.
(4) Сигнали, които не са от компетентността на Инспектората към Висшия съдебен съвет, незабавно се препращат по компетентност на съответния орган.
(5) Всеки сигнал трябва да съдържа:
1. трите имена, единен граждански номер, адрес, телефон, факс и електронен адрес, ако има такъв;
2. имената на лицето, срещу което се подава сигналът, и заеманата от него длъжност;
3. конкретни данни за твърдяното нарушение, в т.ч. място и период на извършване на нарушението, описание на деянието и други обстоятелства, при които е било извършено;
4. позоваване на документи или други източници, които съдържат информация, подкрепяща изложеното в сигнала, в т.ч. посочване на данни на лица, които биха могли да потвърдят съобщените данни или да предоставят допълнителна информация;
5. дата на подаване на сигнала;
6. подпис на подателя.
(6) Към сигнала може да се приложат всякакъв вид източници на информация, подкрепящи изложените в него твърдения.
(7) Главният инспектор утвърждава образец на сигнал, който е достъпен на интернет страницата на Инспектората към Висшия съдебен съвет, както и на място.
(8) Главният инспектор е отговорен за осигуряването на технически възможности за подаване на сигнали по начин, който осигурява комуникация с подателя, но не позволява разкриване на неговата самоличност.
[Препратки от статии] [Препратки от практики] [Препратки от процедури] [Бележки]
Чл. 175м. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Проверките по този раздел започват със заповед на главния инспектор:
1. по сигнал, който отговаря на условията по чл. 175л, ал. 5;
2. по искане на съдия, прокурор или следовател, когато проверката се отнася за него;
3. по служебна инициатива на Инспектората към Висшия съдебен съвет, когато при извършване на проверките по чл. 56, ал. 1 констатира данни за нарушения по този раздел;
4. при получаване на съдебен акт по чл. 175и, ал. 6.
(2) В заповедта на главния инспектор по чл. 58, ал. 1 се посочва и основанието за започване на проверката.
[Препратки от статии] [Препратки от практики] [Препратки от процедури] [Бележки]
Чл. 175н. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Инспекторатът към Висшия съдебен съвет извършва проверките по този раздел в двумесечен срок от регистрирането на сигнала, който може да бъде продължен еднократно за срок от един месец със заповед на главния инспектор.
(2) В хода на проверките се събират данни, относими към предмета на проверката, и се изслушва проверяваното лице.
(3) При извършването на проверките по този раздел Инспекторатът към Висшия съдебен съвет има правата по чл. 175д, ал. 2 - 7.
1. (доп. - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) да изисква документи, сведения, обяснения, експертни мнения и други материали, като определя срок за получаването им;
2. лично да извършва проверки;
3. да възлага на съответните органи при данни за престъпления или за незаконосъобразни актове и действия да извършват проверки и ревизии в определен от него срок, като му представят заключения, а при поискване - и всички материали;
4. да призовава граждани или упълномощени представители на юридически лица, като при неявяването им без уважителни причини може да разпореди принудително довеждане;
5. да изпраща материалите на компетентния орган, когато установи, че има основание за търсене на отговорност или за прилагане на принудителни административни мерки, които не може да осъществи лично;
6. да прилага предвидените от закона мерки при наличие на данни, че може да бъде извършено престъпление от общ характер или друго закононарушение.
(2) (Нова - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Проверката по ал. 1, т. 2 и 3 се извършва в двумесечен срок, който при необходимост може да бъде удължен еднократно от административния ръководител на съответната прокуратура с един месец. Прокурорът се произнася по материалите от проверката в срок до един месец от получаването им.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Разпорежданията на прокурора, издадени в съответствие с неговата компетентност и закона, са задължителни за държавните органи, длъжностните лица, юридическите лица и гражданите.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Държавните органи, юридическите лица и длъжностните лица са длъжни да оказват съдействие на прокурора при изпълнение на правомощията му и да му осигуряват достъп до съответните помещения и места.
(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) В рамките на своята компетентност и в съответствие със закона прокурорът може да дава задължителни писмени разпореждания на полицейските органи.
(6) (Предишна ал. 5, доп. - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Прокурорът протестира и иска отмяна или изменение на незаконосъобразни актове в срока и по реда, предвидени със закон. Той може да спре изпълнението на акта до разглеждането на протеста от съответния орган, ако това е предвидено със закон.
от:
milen petrov ([email protected])
дата:
29.06.2018 08:46
до:
[email protected]
Уважаема ,г-жо Главен инспектор на ИВСС-София
защо,прокурор Илиян Пантелеев от РП-Айтос .....след като писменно в РУ на МВР в гр. Айтос съм дал писменни показния какво съм извършил ....сиреч .....ИЗМАМИХ една болна и бедна жена и я измамих като и взех 9000лв и и продадох ид.ч. от втори жилищен етаж на една НЕУЗАКОНЕНА И НЕЗАКОННА къща който е с площ от 106,93кв.м. , а аз я заблудих и измамих и и го продадох благодарение на нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 за напълно ЗАКОННО уж ,че е 120 кв.м. , т.е. с 13,07кв.м получи по-малко жилище без партиди за ТОК и Вода ,защото е НЕЗАКОННО ....дори и НЯМА ПРАВО ДА ГО ПОЛЗВА ПО ЗАКОН /според ЗУТ/....все още не образува ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО .....ако продължава да чака .....накрая ще взема и да и го ЗАПАЛЯ ,нарочно заради АНАРХИЯТА В ПРОКУРАТУРАТА ....и най-вече РП-Айтос.....които не обръщат внимание на ИМОТНИТЕ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ при един скандално известен Айтоски нотариус Бисер ДЕМИРЕВ 324 с една НЕУЗАКОНЕНА И НЕЗАКОННА КЪЩА с административен адрес Айтос ,ул. Москва №18
Дано да вземете някакво правилно решение.....
прокурор Милена Стойчева-Генчева
и съдия Мария Джанкова от РС-Айтос ,а първата Администратилен ръководител и председател на РП-Айтос / това все още е най-добрият град ,но за имотни измами /
защото те май отдавна са кривнали от правия път ....и са се усетили рано рано къде са многото мангизи /$/
И вземи направи ДНК тест на детето,защото тя не беше само с теб и ти го знаеш!
Която НЕ ДОПУСКА преки законни наследници до СЪДЕБНА ДЕЛБА в Районият и съд ....БЕЗ ДА И ПРЕДЛОЖАТ СОЛИДЕН ПОДКУП ....касаещи НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ на родителите им.....които в по -късен етап са били придобити от ОПГ -занимаващо се с ИМОТНИ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ ....при друг Скандално известен Айтоски нотариус ---- Бисер ДЕМИРЕВ №324
от:
milen petrov ([email protected])
дата: 06.06.2018 08:51
до:
[email protected]
Богдана ТОНЧЕВА от СП-София получава ли "ТАКСА СПОКОЙСТВИЕ" от Айтозлии и Бургазлии
от:
milen petrov ([email protected])
дата: 06.06.2018 08:38
до:
[email protected]
Уважаема г-жо Тончева,моля в качеството Ви на наблюдаващ прокурор от СП-София по пр.пр.№345/2018 с влязло в сила постановление за ОТКАЗ да се образува наказателно производство по пр.пр №345/18 от 11.05.2018 по описа на СП-София
Да разрешите да получа копия от предоставените и събрани доказателства въз основа на които УСПЯХТЕ ДА ПРИКРИЕТЕ РАЗКРИВАНЕТО НА "Обективната истина и не гарантирахте упражняването правата на гражданите"
Отделно от написаните Ви твърдения и съгласно установената съдебна практика следва да се вземе в предвид ....че Вие НАРОЧНО създавате "УСЕЩАНЕТО ЗА ДЕФИЦИТ НА ПРАВОВА ДЪРЖАВА" и май получавате "ТАКСА СПОКОЙСТВИЕ" за това и за да помагате в прикриването на толкова Явни ИМОТНИ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ С ЕДНА НЕУЗАКОНЕНА И НЕЗАКОННА КЪЩА с административен адрес Айтос,ул.МОСКВА 18
Но за поясняване на фактите по жалбата №345/18 остава и да ми докажете ,че НЕЗАКОННАТА СГРАДА от 2 два етажа и 1 един приземен гаражен етаж ,която ЗСТРАШАВА ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО НА ХОРАТА,моето ,на семейството ми и на двете ми деца ДЕЙСТВИТЕЛНО е 120кв.м. и е НАПЪЛНО ЗАКОННА и има всички необходими СТРОИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ,и др.документи /договор за групов строеж,договор за учредено право на строеж в съсобственото дворно място УПИ /първо римско / 1840-1841 в кв .113 по ПУП на гр.Айтос,че е била въведена в ЕКСПЛОАТАЦИЯ през 2010г.,и има РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА ПОЛЗВАНЕ от 2010г. издадено от началника на РДНСК-Бургас ....и че ДЕЙСТВИТЕЛНО НЕ ЗАСТРАШАВА ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО на гражданите и собствениците на този ВСЕ ОЩЕ НЕЗАКОНЕН НЕДВИЖИМ ИМОТ, за който имот Община Айтос НЯМАТ НИКАКВИ СТРОИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ освен 1 едно ФАЛШИВО "РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА СТРОЕЖ" т.е. 1 един ОФИЦИАЛЕН ДОКУМЕНТ С НЕВЯРНО СЪДЪРЖАНИЕ ,който Вие нямаше как да установите ,понеже явно сте получили "ТАКСА СПОКОЙСТВИЕ"
NA VNIMANIETO NA DANA4NITE V IAMBOL:MAGAZIN ''TRITE VIATARA,NE IZDAVAT KASOVI BELEJKI,A AKO IM POISKA6 KAZVAT 4E APARATA E BLOKIRAL ILI E SPIRAL TOKA.DRUGIAT MAGAZIN E ''VENERA''-DENONO6TEN,KADETO OTNOVO NE IZDAVAT KASOVI BELEJKI I DAJE SE STIGA DO ZAPLAHI OT PERSONALA AKO SI POISKA6 KASOVATA BELEJKA.IMA SAMNENIA 4E MAGAZINITE SA NA 4ERVENI POLICAI ,PRIKRITI ZAD TRETI LICA.