×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Главният прокурор поиска сваляне на имунитета на Марио Рангелов
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутатът Петър Кънев събира народните избраници от Бургаска област на Кръгла маса за спасението на Странджа


Депутатът Петър Кънев събира народните избраници от Бургаска област на Кръгла маса за спасението на Странджа
Петър Кънев бе категоричен, че трябва да защитаваме българските интереси, а не да се опитваме да угодим на брюкселските чиновници
02 Юли 2018, Понеделник, 12:10 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВ

Възможно е създаването на карантинни зони, смята депутатът и призова за защита на хората в Странджа

Депутатът от БСП Бургас Петър Кънев инициира спешна среща на всички народни избраници от региона по темата „Странджа”, съобщи той пред Флагман.бг.

Още по време на днешната пресконференция на бургаските социалисти, която Флагман.бг предава на живо, Кънев анонсира, че ще свика Кръгла маса по този казус, а малко по-късно, след като го потърсихме по телефона, уточни, че вече е поканил лично всички депутати от региона.

Дискусията ще се проведе в сряда в Огледалната зала на Народното събрание. Очаква се да присъства и земеделският министър Румен Порожанов, както и изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Дамян Илиев.

„Проблемът не е партиен, а на всички граждани на нашата област. Трябва да се обединим, за да предложим адекватни мерки за излизане от тази ситуация. Евтаназията на животните по начина, по който се процедира години наред, е безумие. Умъртвявайки стопанствата, хората приключват с фермерството.  Чисто емоционално на когото веднъж му убият животинчето трудно намира сили да гледа друго”, каза Петър Кънев.

Той посочи и данните от последната статистика – че Странджа е сред най-слабонаселените райони в България с по 8 души на кв.км.  Една от причините е постепенното убиване на традиционния поминък на планината.

От 10-ина години животновъдите в Странджа са изложени на постоянен риск, заради опасността от унищожаване на стопанствата им, дори и при най-малките съмнения за зараза.  

Странджа е планина, която в последните 20 години се прави всичко възможно да се обезлюди. Това трябва да спре”, категоричен е Петър Кънев. Според него има други форми, а не директното умъртвяване, което е най-лесния вариант за институциите. Една от тях е изграждането на карантинни депа и контролирането на евентуална зараза, а друга – ваксинациите.

Трябва да си защитаваме интересите на нашето население, а не да се опитваме да угодим на европейските чиновници”, допълни още Кънев.

В категории: Политика


13
Коментара
Флагман.БГ Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 21:18 0
Флагман.БГ Оказа се, че е много добра в... Оказа се, че е много добра в... 17/04/2025, Четвъртък 20:58 1
Флагман.БГ Плати огромна сметка Плати огромна сметка 17/04/2025, Четвъртък 20:33 0
Голям трилър в "Ергенът"
Голям трилър в "Ергенът" 17/04/2025, Четвъртък 20:20 0
Направи гръмко признание
Направи гръмко признание 17/04/2025, Четвъртък 20:03 2
Флагман.БГ Взрив в "Ергенът"... Взрив в "Ергенът"... 17/04/2025, Четвъртък 19:40 0
Каза тежката си дума
Каза тежката си дума 17/04/2025, Четвъртък 19:24 0
Флагман.БГ Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 18:33 1
13
Коментара по темата
13.
Garantirano ot GERB
02.07.2018 23:31:04
0
2
Nai goliama polza imat bulgarskite vnositelte/GERBadgi DDSari/ na IATZA ot Polsha/polski fermi s bogati evreiski bankeri sobstvenici /i GMOmeso ot Argentina/sobstvenici mafioti ot italianski proizhod /,Otdelno STRANDZA e novataSIRIA tam shte razselvat migranti SKORO MNOGO SKORO
12.
Странджанска ланга
02.07.2018 21:17:39
1
4
Оффф, сетила се Мара да се побара! Тя Странджа загина бе господине! Трябва ли винаги да става най-лошото и точно вие и каузата, която защитавате да сте най-виновни, и после да излизате първи уж да помагате. Ако найстина милеехте за хората в Странджа щяхте много отдавна да предприемете някакви мерки или опити за промяна. Стига с този пиар, който си правите на гърба на унилите хора в Странджа. Не ви искаме помощта. Всички сте долни лицемери!
11.
възмутен теляк
02.07.2018 20:00:14
1
4
Стига сте харчили народна пара! По-добре дайте парите за организацията на пенсионерите от някое село избрано чрез томбола. Няма вече какво да се спасява в Странджа! Късно е. Поне една беседкна или яколко пейки сложете, все ще е нещо.
10.
Тъй ли?
02.07.2018 19:00:01
4
4
А случайно агенте 007 да си чувал че палмовото масло и сухото мляко влизат с тонове още от 90год преди и да сме чули за ЕС? Информация за палмовото масло и сухоти мляко има в изобилие и то не от вчера.
Да не би да искаш да кажеш че по времето на Луканов,Виденов,Станишев все БСП селското стопанство цъфтеше и връзваше,и нямаше протести на млекопроизводители и цивотновъди,и не изливаха млякото пред тв камерите заради смешните изкупни цени?
БСП тролче слабоумно, ”пали мотора” и ходи се шлякай на гарата. И тези локуми за това как сме цъфтяли и връзвали и ЕС ни съсипал, иди ги разтягай на изпилените дърти мозъци,електората на БСП който е на изчезване!
9.
Грудовски глиган
02.07.2018 18:53:02
0
3
Без пътища няма бъдеще за Странджа!!!
8.
agent 007
02.07.2018 18:21:18
0
4
Защо ЕС забрани ваксинациите на животни и защо нашите политици приеха закони забраняващи васкинациите на животни?
ЕС има огромни излишъци от мляко ,млечни продукти сирена,кашкавали и меса. Тези излишъци се пласират в Източна Европа безмитно .В България за миналата година са внесене 100 000 тона сухо мляко и палмово масло. +100 000 тона млечни продукти и 500 000 тона меса и месни продукти- основно от Германия и Франция. Този внос гарантира работни места в Франция и Германия за местните производители.Този внос е застаршен от местно производство в страната вносителка(в случая България) и затова те хитро са приели закони за забрана на ваксинациите. Така само 1 едно болно животно е необходимо за да бъде унищожено по Евро директиви целия животновъден отрасъл в дадена страна.
Местните власти са марионетки на хранилката на ЕС и ако се противопоставят ще им бъде врътнато кранчето за далаварите с фондовете а от там смучат партиите!
7.
agent 007
02.07.2018 18:10:07
0
7
ЕС е забранил умишлено да се ваксинират животните. Чакат да кихне някое добиче и изтребват всичкия( включително ЗДРАВИЯ) добитък на хората.
Германия и Франция имат огромни излишъци на мляко ,сирена ,кашкавали и месо ,което няма къде да пласират. Затова са забранили ваксинациите и са накарали местните български колониални и продажни власти ГЕРБ да приемат закони и наредби Забраняващи Ваксинациите ,като уж Опасни !!!
За миналата година България е внесла от страни от ЕС- 100 000 тона сухо мляко и палмово масло.
средно по 15 тира по 20 тона за един 1 ден.
Никога политиците ГЕРБ няма да защитят българите и българското производство и стопанства, защото всичките са на хранилката на ЕС .
ЕС и по точно Германия и Франция Меркел и Макрон убиват умишлено нашето земеделие и животновъдство.,а покрай тези "закони" убиват и здравите животни на малките стопани ,които си ги гледат за лични нужди-което е КРИМИНАЛНО престъпление.
Питайте ГЕРБ и Герберите защо са приели закони забраняващи Ваксинациите !
Все едно при хората да забранят Ваксините- Ваксините могат само да помагат ( вредят само на алергичните).
Хората са невежи и лесни се манипулират и лъжат от хитрите Министри и Депутати
6.
agent 007
02.07.2018 18:09:14
1
3
ЕС е забранил умишлено да се ваксинират животните. Чакат да кихне някое добиче и изтребват всичкия( включително ЗДРАВИЯ) добитък на хората.
Германия и Франция имат огромни излишъци на мляко ,сирена ,кашкавали и месо ,което няма къде да пласират. Затова са забранили ваксинациите и са накарали местните български колониални и продажни власти ГЕРБ да приемат закони и наредби Забраняващи Ваксинациите ,като уж Опасни !!!
За миналата година България е внесла от страни от ЕС- 100 000 тона сухо мляко и палмово масло.
средно по 15 тира по 20 тона за един 1 ден.
Никога политиците ГЕРБ няма да защитят българите и българското производство и стопанства, защото всичките са на хранилката на ЕС .
ЕС и по точно Германия и Франция Меркел и Макрон убиват умишлено нашето земеделие и животновъдство.,а покрай тези "закони" убиват и здравите животни на малките стопани ,които си ги гледат за лични нужди-което е КРИМИНАЛНО престъпление.
Питайте ГЕРБ и Герберите защо са приели закони забраняващи Ваксинациите !
Все едно при хората да забранят Ваксините- Ваксините могат само да помагат ( вредят само на алергичните).
Хората са невежи и лесни се манипулират и лъжат от хитрите Министри и Депутати
5.
agent 007
02.07.2018 18:08:14
1
3
ЕС е забранил умишлено да се ваксинират животните. Чакат да кихне някое добиче и изтребват всичкия( включително ЗДРАВИЯ) добитък на хората.
Германия и Франция имат огромни излишъци на мляко ,сирена ,кашкавали и месо ,което няма къде да пласират. Затова са забранили ваксинациите и са накарали местните български колониални и продажни власти ГЕРБ да приемат закони и наредби Забраняващи Ваксинациите ,като уж Опасни !!!
За миналата година България е внесла от страни от ЕС- 100 000 тона сухо мляко и палмово масло.
средно по 15 тира по 20 тона за един 1 ден.
Никога политиците ГЕРБ няма да защитят българите и българското производство и стопанства, защото всичките са на хранилката на ЕС .
ЕС и по точно Германия и Франция Меркел и Макрон убиват умишлено нашето земеделие и животновъдство.,а покрай тези "закони" убиват и здравите животни на малките стопани ,които си ги гледат за лични нужди-което е КРИМИНАЛНО престъпление.
Питайте ГЕРБ и Герберите защо са приели закони забраняващи Ваксинациите !
Все едно при хората да забранят Ваксините- Ваксините могат само да помагат ( вредят само на алергичните).
Хората са невежи и лесни се манипулират и лъжат от хитрите Министри и Депутати
4.
agent 007
02.07.2018 18:07:03
2
3
ЕС е забранил умишлено да се ваксинират животните. Чакат да кихне някое добиче и изтребват всичкия( включително ЗДРАВИЯ) добитък на хората.
Германия и Франция имат огромни излишъци на мляко ,сирена ,кашкавали и месо ,което няма къде да пласират. Затова са забранили ваксинациите и са накарали местните български колониални и продажни власти ГЕРБ да приемат закони и наредби Забраняващи Ваксинациите ,като уж Опасни !!!
За миналата година България е внесла от страни от ЕС- 100 000 тона сухо мляко и палмово масло.
средно по 15 тира по 20 тона за един 1 ден.
Никога политиците ГЕРБ няма да защитят българите и българското производство и стопанства, защото всичките са на хранилката на ЕС .
ЕС и по точно Германия и Франция Меркел и Макрон убиват умишлено нашето земеделие и животновъдство.,а покрай тези "закони" убиват и здравите животни на малките стопани ,които си ги гледат за лични нужди-което е КРИМИНАЛНО престъпление.
Питайте ГЕРБ и Герберите защо са приели закони забраняващи Ваксинациите !
Все едно при хората да забранят Ваксините- Ваксините могат само да помагат ( вредят само на алергичните).
Хората са невежи и лесни се манипулират и лъжат от хитрите Министри и Депутати
3.
Петьо бе
02.07.2018 18:02:50
1
5
Странджа сега ли загина? Колко пъти бяхте на власт от 89г насам? Странджа се обезлюдява отдавна и като управлявахте с ДПС няколко пъти,пак имаше само шепа стари хора по странджанските села,а малките градове бяха станали вече села от които младите бягат. А да си чувал Петьо,че въобще от България се бяга и тя е обезлюдена,и тепърва ще се обезлюдява?
БСП,ДПС,СДС,ГЕРБ сте като чумната епидемия. Толкова сте притеснени за народа и страната,че майка им е...хте!
2.
Мил
02.07.2018 17:46:43
6
1
Това леке от първото изречение вече изкара пак Брюксел виновни за престъпленията на СССР които убиха конкуретността на България след 1944.
Вкарайте от Швейцария местни органични и био производство във Странджа и няма да имате проблеми.
1.
Одобтрявам!!
02.07.2018 17:21:11
0
9
Да, да!!! Трябва. Спешно! Като им изтрепят добитъка на хората, какво следва? Или човека умира от мъка, или заминава за Бургас, Царево, Созопол или на майната си - при сина или дъщерята!!
А в Странджа - глигани и талибани!
Ай сиктир!!
Ай
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Еврокомисията ни пожали! Ще получим второ и трето плащане по Плана за възстановяване и устойчивост Еврокомисията ни пожали! Ще получим второ и трето плащане по Плана за възстановяване и устойчивост Добрата новина съобщи вицепремиерът Дончев. Парите ще бъдат отпуснати до края на 2025 г. Километрично задръстване на магистрала „Тракия“ след верижна катастрофа със 7 коли Километрично задръстване на магистрала „Тракия“ след верижна катастрофа със 7 коли На място са пристигнали четири линейки Направи гръмко признание Направи гръмко признание Фарниев отклонява оферти на държави, за да остане треньор на ЦСКА Подарък ли е за БСП и Путин отказът да продадем реакторите на Украйна? Подарък ли е за БСП и Путин отказът да продадем реакторите на Украйна? Така защитаваме националните си интереси, уверява Жельо Бойчев и доказва, че аргументите за отхвърляне на проекта за АЕЦ „Белене“ са неактуални  Каза тежката си дума Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Ето защо Департаментът на САЩ анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... От централата по борба са категорични, че Ганчев е в миналото й като фактор! Той обаче е финансов благодетел на ЦСКА, а "армейците" при мъжете в борбата май са най-силният клуб в страната изобщо За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие Така децата ще почиват от 1 до 6 май включително Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година След мащабната работа през последните години в ж.к. „Възраждане“ и Централната градска част, обновяването на ключови улици продължава с пълна сила
Плати огромна сметка Плати огромна сметка Джак Грийлиш е страхотен футболист, но обича и нощния живот Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Унгария забрани гей парадите Унгария забрани гей парадите С нова поправка в Конституцията официално се забраняват публични събития, организирани от ЛГБТ+ общности Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Все повече университети в САЩ се обявяват срещу действията на администрацията 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността Жена избяга гола от истински ад  - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Жена избяга гола от истински ад - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Тунизиец без документи е арестуван за бруталното сексуално насилие Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Приемният ден ще се състои на 23 април 2025 г. (сряда) от 16:00 до 18:00 ч. ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти Въпреки спада с 38% на незаконните влизания на мигранти в ЕС миналата година до най-ниското ниво от 2021 г. насам, имиграцията остава изключително чувствителен въпрос сред 27-те държави-членки на блока Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Дори да имат сертификат, няма да бъдат признати като дами
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори