Защо Волен Сидеров не гласува на вота на недоверие

Сидеров твърди, че технически проблем го спрял да гласува. На тази снимка, направена по време на вота обаче се вижда, че той изобщо не е на мястото си
29 Юни 2018, Петък, 05:25 ч.
Автор: Антония ЧореваПричината, по думите му – чисто техническа. Пултовете били стари и отдавна трябвало да се сменят
Лидерът на Атака Волен Сидеров не гласува на вота на недоверие към кабинета Борисов 3, видя репортер на Флатман.бг.
С действията си той даде странен сигнал към коалиционните си партньори и партиите от парламентарната група на Обединени патриоти, чийто председател е. Това бе една от основните теми за разговор в кулоарите на парламента след гласуването. Мнозина се чудиха дали Сидеров не се готви да премине отново в опозиция или смята, че не е задоволен с достатъчно позиции в изпълнителната власт.
На журналистически въпрос: „Защо не гласувахте на вота” – той отговори: „По чисто технически причини. Чисто технически въпрос, откога говоря, още когато беше Пирински председател на парламента. Техниката е остаряла материално и морално, дайте да сменим тази система. Понякога удряш по 5-6 пъти не включва. Пултовете трябва да се сменят и да се сложат нови”, опита се да обясни той и за да бъде още по-убедителен в подкрепата си към кабинета каза, че вотът на недоверие не е бил неубедителен.
„Бързаха календарно да отбележат краят на председателството, мотивите бяха много слаби. Това, което е факт, е, че по време на нашето председателство получихме много високи оценки, прави всичко възможно, но и повече от други държави като Италия, от предпазването на границите от нелегални имигранти”, допълни още той.
На въпроса за санкциите срещу Русия, които бяха удължени, Сидеров коментира още: „В момента ние сме коалиция с това правителство, което има различно виждане от нашето и по евроатлантически ценности, но базите ги дадоха БСП, с премиер Сергей Станишев и президент Георги Първанов”.
В категории:
Политика






Макрон изкара Русия терористична заплаха за Европа и заговори за европейски сили в Украйна
05/03/2025, Сряда 23:28
6



Аръков: Да си броя гаджетата е като да скоча с парашут в минно поле
05/03/2025, Сряда 22:38
1

Осъдиха студент за изнасилването на 10 жени
05/03/2025, Сряда 22:18
1

Ужасно: 20 процента от работниците в България са...
05/03/2025, Сряда 22:07
4



Путин с пламенен поздрав към...
05/03/2025, Сряда 21:23
2

ЦСКА зарадва феновете си
05/03/2025, Сряда 21:00
0



Шампион по оцеляване
05/03/2025, Сряда 20:48
0



Изключително талантлив младеж се бори за живота си
05/03/2025, Сряда 20:24
0
Да гласуват през дублажа