×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов пред министри от ЕС: Това, което правим на Западните Балкани, цели мир


05 Май 2018, Събота, 14:21 ч.
Източник: Дарик

Премиерът посочи, че България активно модернизира въоръжените си сили

Това, което правим на Западните Балкани, цели мир. Но за да има мир, трябва да имаме силни въоръжени сили и да кооперираме държавите от Западните Балкани към нас. Това каза премиерът Бойко Борисов на неформалната среща на министрите на отбраната от ЕС, която се провежда днес в НДК.

Пред министрите и другите участници, които дойде да поздрави лично и да говори пред тях, Борисов посочи, че България активно модернизира въоръжените си сили, повишава възможностите на армията и в следващите години за проектите за нов изтребител, сухопътна техника и кораби има ясни програми и възможности на бюджета да ги покрива.

Къде по-добре да говорим за мир, отколкото пред военните министри, каза Борисов, който отбеляза важността и усилията за мир в региона. Затова в цялото ни председателство, благодарен съм на ЕС, на Доналд Туск, на Федерика Могерини, на всички колеги премиери, канцлери и президенти в ЕС, че сложихме тази тема на масата, посочи той.

"Искам да помоля за вашата подкрепа, защото никой по-добре от вас не познава военните опасности, опасността от война на Балканите, и когато с вашите правителства обсъждате темата, ви моля да не я подценявате", обърна се българския премиер към участниците в срещата.

Бойко Борисов посочи общата европейска отбрана, заделяните фондове, усилията, които се влагат, като положителна стъпка напред, но не и всичко, което може да се постигне. "2% от БВП са много пари и годишно сигурно, ако погледнем бюджета като БВП на всички държави, ще излязат трилиони за въоръжение. Не смятам, че е нужно всяка държава да купува от "щанда на килограм", може и колегите от НАТО, а и колегите в ПЕСКО да направят много по-точен разчет за коя държава какво би било приоритет, ние сме на Черно море, с Гърция сме на южната граница, за всяка една държава какъв да бъде акцентът, какво да й се даде да произвежда, за да може да запази своя отбранителен капацитет, учените и инженерите си, които работят в тази промишленост. И, разбира се, да ни гарантират общата сигурност", добави премиерът.

"Мисля, че това в сферата на миграцията специално България го изпълни в пълен обем и година и половина през страната имаме нулев миграционен натиск. Можем да се справим с всякакви предизвикателства и истински се надявам и в днешния ден и в разговорите ви да стигнете до още по-голямо задълбочаване на нашата обща европейска отбрана", каза още премиерът.

Борисов добави, че за това има огромни възможности, като напомни, че в Европа се произвежда една от най-добрите военни техники в сферата на сухопътните войски, на бронираните машини, авиацията, ракетите.

Премиерът отново изтъкна и важността на усилията за нормализиране на отношенията с Турция.

Върховният представител на ЕС по въпросите на външната политика и политиката на сигурност и зам.-председател на Европейската комисия Федерика Могерини благодари на премиера за присъствието му, като добави, че то показва значението, което той отдава на общата работа в областта на отбраната. Това е много важно за нас, изтъкна Могерини, като благодари също за отличното по думите й европредседателство на България и за сътрудничеството при подготовката на днешната неформална среща.

В категории: Политика


7
Коментара
Чутовна сензация в "Ергенът"
Чутовна сензация в "Ергенът" 10/03/2025, Понеделник 21:38 0
Купи си кола за 500 000 долара
Купи си кола за 500 000 долара 10/03/2025, Понеделник 21:33 0
Флагман.БГ Тя разтърси "Ергенът" Тя разтърси "Ергенът" 10/03/2025, Понеделник 20:34 0
7
Коментара по темата
7.
До...ДАНС-София....питайте....
05.05.2018 19:56:11
0
0
Попитайте и ВАСИЛ ЕДРЕВ Кмета на Община Айтос ,Защо е най-добрият град за имотни измами с НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ при нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324
С ФАЛШИВИ:
СКИЦИ
ДАНЪЧНИ ОЦЕНКИ
УДОСТОВЕРЕНИЯ ЗА НАСЛЕДНИЦИ

Като това на ТОДОР КОСТАДИНОВ ТОДОРОВ ,от което прокурор СТОЙЧЕВА установи,че СИЙКА ТЕНЕВА е наследничка и съпруга на ТОДОР ТОДОРОВ ,а не на супруга и ТЕНЙО ТЕНЕВ
6.
Klavdii
05.05.2018 19:50:04
0
0
Soros skoro Soros 6te e kaput
5.
Гунди
05.05.2018 19:48:13
0
1
Абе каква отбрана ние не можем да си опазим границата от мигранти .Не лъжете хората че не минават мигранти изпращаме видео материали до ниаколко медии как минават спокоино през насраната ограда дано да се излъчат кадрите .Документирано е с вестник издаден в този ден
4.
None
05.05.2018 15:47:30
0
2
Пред министрите на отбраната в ЕС Борисов пак излъга за българската армия https://www.frognews.bg/novini/borisov-sabra-minstrite-otbranata-laje-maje-balgarskata-armiia.html
3.
Боко
05.05.2018 15:00:28
0
2
Ти си човека който изобщо неразбираш от политика добре че си голям лъжец и се измъкваш ако трябваше да разрешавам ороблемите по политически начин отдавна щеше да сме във война тъпунгер
2.
Истинска лява идея
05.05.2018 12:31:35
3
1
Червените тролове скачате в защита на всички корумпирани, соросоиди! То не бе Деса Еврото, Дай България, НеНормална Република ... Дори Тъпанчев и Биволицата Импексова, които са в критичната възраст и за МЪЖЕ се имат :) Голям "мъжкар" бил Сандалетко Тъпанчев, може би, но да си пие редовно Простанола, че съвсем му е закъсала простатата :) Мъж на 3 жени ..... да не повтарям анекдота, Нинова му държи ръцете, Йотова краката, а Деса му с ере в устата, за това сричкува :) То и Слави-Бездетния може да мине за мъж :)
1.
Ооооох
05.05.2018 11:57:40
2
4
Не е сигурно дали са разбрали гостите какво точно им казва боко , такава "гладка" мисъл...
Колко "големи" са заслугите му за мира на Балканите, за "силната" ни, съсипана и обезглавена армия, за липсващото ни бойно въоръжение, недостиг на подготвени кадри....До кога така...???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
След резила с Конституционния съд обвиниха прокуратурата, че крие кражбата на изборите След резила с Конституционния съд обвиниха прокуратурата, че крие кражбата на изборите Зоват президента да свика незабавно Консултативния съвет за национална сигурност, за да се обсъди тежката институционална криза  Голяма излагация на Мегз, но изхвърлиха Филип от Hell`s Kitchen Голяма излагация на Мегз, но изхвърлиха Филип от Hell`s Kitchen  Инфлуенсърът, който казва, че жената, кухнята и колата са доста сходни, защото не се ли грижиш добре за тях, започват проблемите, изгори омлета Наркокухнята в ж.к."Славейков" се оказа на култов застаряващ гангстер Наркокухнята в ж.к."Славейков" се оказа на култов застаряващ гангстер 54-годишният мъж превърнал панелния си апартамент в лаборатория Чутовна сензация в "Ергенът" Чутовна сензация в "Ергенът" Ще има ли бунт на претендентки за Мартин? Нови разкрития за убийците на 20-годишния Мариян, единият е арестуван в Чехия Нови разкрития за убийците на 20-годишния Мариян, единият е арестуван в Чехия Предстои да бъдат издадени европейски заповеди за арест спрямо тях, тъй като са опитали да заличат следите от убийството, а след това са напуснали страната Купи си кола за 500 000 долара Купи си кола за 500 000 долара Бони има много пари Откриха две тела в къща край Петрич Откриха две тела в къща край Петрич Все още не е ясно дали са установени следи от насилие В 7 секции не е отчетен валиден вот, а в дори 2 липсват бюлетините в чувалите В 7 секции не е отчетен валиден вот, а в дори 2 липсват бюлетините в чувалите ЦИК закъсня с преизчисляването на данните от изборите и заради това Конституционния съд ще закъснее със своето решение - дали ще има пренареждане в Народното събрание След алармата на Флагман: АПИ си изми ръцете с лошото време и проливните дъждове за стоп-ремонта на пътя Босна-Визица След алармата на Флагман: АПИ си изми ръцете с лошото време и проливните дъждове за стоп-ремонта на пътя Босна-Визица Валежите от дъжд и сняг преовлажнили терена и това възпрепятствало качественото изпълнение на строителните дейности Саботаж срещу Конституционния съд? Панова се оплаква от ЦИК и "Информационно обслужване" Саботаж срещу Конституционния съд? Панова се оплаква от ЦИК и "Информационно обслужване" Възпрепятства се дейността на съда да приключи делото за изборите, разкри тя
Вдигна сватба, а после бързо се разведе Вдигна сватба, а после бързо се разведе На Емили Озмънт не й провървя в любовта Балканска страна победи Германия, Австрия, Франция, Италия и Швейцария накуп Балканска страна победи Германия, Австрия, Франция, Италия и Швейцария накуп На престижно Световно Имаше големи планове, но... Имаше големи планове, но... Ерик тен Хаг не се задържа достатъчно дълго в Ман Юнайтед Демонът на войната и ужасът на европейците Демонът на войната и ужасът на европейците Ето как ще откликнат европейските народи на евентуален призив да грабнат оръжието  С колко бяха увеличени пенсиите С колко бяха увеличени пенсиите Вдигнаха ги със 103 лева Петролен танкер се запали след сблъсък с товарен кораб в Северно море Петролен танкер се запали след сблъсък с товарен кораб в Северно море Тече мащабна спасителна операция Отиде си актьор от "Хари Потър" Отиде си актьор от "Хари Потър" Един от уважаваните британски актьори Почина известен актьор Почина известен актьор Агентът му съобщи, че актьорът е починал в неделя Вижте как Букурещ пламна заради отказа за регистрация на Джорджеску Вижте как Букурещ пламна заради отказа за регистрация на Джорджеску Причината е решението на Централното избирателно бюро да отхвърли кандидатурата на Калин Джорджеску на президентските избори Платформата "X" на Илон Мъск се срина Платформата "X" на Илон Мъск се срина Тя не може да бъде отворена по целия свят
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Хора, не се примирявайте - управяват ни фалшификатори Виц на деня Виц на деня Ти сама каза, че ако се случи нещо с теб, мога да излизам с други жени!
- Имах предвид ако умра, а аз просто заседнах в асансьора...
Виц на деня Виц на деня Прибира се един перничанин от работа и крещи от вратата:
- Жена веднага слагай ракията и салатата, мача почва!
Тя:
- Веднага миличко, ама първо ми кажи вълшебната думичка!
Той:
- Бегом ма, ше ти е*а майката...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На бутилката текила е написано, че не трябва да се съхранява повече от 60 дни след отварянето. Наивни българи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори