×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сорос инжектира 18 млрд.долара в чешка банка. Готви ли се федерализация на Европа?


29 Декември 2017, Събота, 00:36 ч.
Източник: Д-р Огнян Гърков, с л.д.р. посланик за Frognews.bg

Според чешки уебсайт през септември с.г. Сорос открил банкова сметка и прехвърлил голяма част от активите си

От октомври 2017 г. Сорос е прехвърлил като дарение 18 млрд. долара на фондациите ”Отворено общество” (ФОО), мрежа от 39 взаимосвързани експозитури в третия свят или в „по-свежи /кандидат-/демокрации”. Така ФОО стана третата  по големина неправителствена  организация (НПО) след фондациите "Бил и Мелинда Гейтс" и „The Wellcome Trust” (на британския фармацевтичен магнат Хенри Уелкъм). И втората по мощ „филантропска организация в САЩ” след тази на Гейтс (според „New York Times”). Въпреки, че различията между НПО-тата с нестопански цели са огромни: тези на Гейтс са ангажирани с реални хуманни дейности в Африка и в други нуждаещи се от помощ страни, докато ФОО се оприличават като твърд юмрук на лобисти, с които се финансира сектора с нестопански цели, толерират неинтегрируеми от векове общности, разпалват се революции, активира се износ на шатски ценности, манипулират се промени на правителства, стимулират се финансово европейски депутати.

Според уебсайта aeronet.cz/news/08.12.2017 г., през септември с.г. Сорос открил банкова сметка в УниКредит, Прага. През следващите месеци се очаквало масово прехвърляне на Соросови капитали от лондонското Сити в банки в чешката столица. Предполага се, че работодателят или спонсор и на рояци хипердемократично пре-настроени съотечественици  е  превеждал значителна част от имотните си активи от САЩ на Острова в НПО-та с нестопански цели, за да си спести плащания на данъци.
Инфо-източници на aeronet.сz не изключват опцията в близко време борсовият „играч-шампион”, инжектирал и личен капитал край Вълтава, да го използва за атака срещу чешката крона, щом или ако Прага бъде притисната от Брюксел да приеме за национална валута еврото. През 1992 г. нееднозначно оценяваният общественик и философ на глобалистичната финансова дейност игра ycпeшнo cpeщy паунда c 10 млрд. $, използвайки излизaнeтo на Обединеното кралство oт Eвpoпeйcĸия вaлyтeн мexaнизъм и спечели 1 млрд. $. Преди 15 месеца той пpeдyпpeди, чe щe нacтъпи „чepeн пeтъĸ” зa финaнcoвитe пaзapи, aĸo в Кралството глacyвaт зa излизaнe oт EС. И паундът действително oтбeлязa нaй-гoлeмия cи cпaд след 31 гoдини. Изглежда, чe „демократ- благотворителят” търси oтнoвo тих пристан след Брекзита в стабилна държава-членка на Евросъюза, нечленка на еврозоната. Защото банковият надзор на Брюксел е извън дискрецията на Чешката република и на Чешката национална банка. Последната е под опеката на Лондон и на Bank of England, която е изцяло под контрола на един от двата най-добре известни банкерски родове в Щатите и в света. Както и митичните Соросови владения. По същите причини Сорос поддържал авоари на свои НПО в Лондон. Но и след брекзита той явно желае да остане в ЕС, където Великобритания губи влияние.

Евроконспиратори вещаят, че бягството на Соросови „инвестиции” в Централна Европа е част от координиран процес в подготовка за реализация на проекта за федерализиране на  Eвpoпeйcĸия съюз. Реанимиран от Макрон и Меркел. За него напомни наскоро евробюрократизираният немски социалдемократ Мартин Шулц. А Сорос е клáсен футуролог – политикономист - прагматик, но с хаотична смесица от либерални и пролевичарски политически възгледи в главата. И с незаинтересовани достатъчно от бащините амбиции деца. Иначе ФОО не биха получили толкова много средства.

По-логични  изглеждат предположения за дебаркиране на Соросовата финансова артилерия в Прага на фона на борбата за запазване на рожбата му  ЦЕУ (= Централно-европейския университет, Central European University), Будапеща. В духа на затягане на правилата за НПО и ислямски бегълци Виктор Орбан прецени, че ЦЕУ има нечестно  предимство пред унгарските ВУЗ-ове, защото дипломите му се признавали и в Унгария, и в САЩ.  И чрез изменения и допълнения в закона за висшето образование Будапеща пожела да премахне институтите, които не предлагат аналогична учебна програма в собствената си страна. Роденият в Будапеща като Дьорд Шорош възприе Орбан като идеологически противник. Последваха  „удари под кръста” в швейцарската агенция СДА, "Бернер Цайтунг”, Дойче веле, че през 1989-90 г. Орбан финансирал учебния си престой в Оксфорд със стипендия от ФОО на легендарния хедж фондов мениджър.

В началото на политическата кариера на Вацлав Клаус Сорос го подкрепяше, през 1989-92 г. бях поне косвен свидетел. През 1991 г. възникна Соросовата рожба ЦЕУ с филиали в Прага и Будапеща. След съставянето на първото правителство на Клаус унгаро-щатският виртуоз по хедж фондовeте долови неговата национална отговорност. Възникнаха принципни идеологически различия и ”крепостта на либералната глобалистка мисъл в Прага” след 1996 г. бе закрита. След като Клаус бе бащата на ГДП, както Орбан на Фидес –2 дясноцентристки партии, но с явно нетолерантни към кредото на филантропа лидери: „изграждане на отворени общества и демокрация в  региона”!?

С позоване на aeronet.cz чешки СМИ съобщиха, че през септември с.г. в същата банка в Прага открил сметка идеологическият съмишленик „княз” Карел Шварценберг (80 г.), високо каратен австро-чешки аристократ и мултимилионер (408-кратен, главно в недвижими имоти, земи и гори), създател на дясно-центристката партия „Топ-09”. На 25-26.01.2013 г. на втория кръг на изборите именно той загуби от сегашния социал-демократически ориентиран президент Милош Земан с 9,6% разлика. А на12-13 януари 2018 г. е насрочен 1-ят кръг на новите избори (2-ят би бил на 26-27 с. м.) с участие на Земан и още 8 кандидати, без австро-чеха с швейцарско гражданство, екс-председател на Международния хелзинкски комитет за правата на човека (1984-90 г.). Дори и в НС са наясно, че парите обичат тишината, та банката, Сорос и князът чевръсто опровергаха информацията на aeronet.cz.

Идеята за преместване на ЦЕУ в Прага бе подкрепена от княза, от кандидат-президента акад. Иржи Драхош, но парадоксално за неизкушени в политическия поминък хора - и от тогавашния „де факто кандидат-премиер” Андрей Бабиш.

Защото представите на двата тандема на съюзници Сорос-Шварценберг и Земан-Бабиш за чешката политика занапред са твърде различни. Съсредоточаването на Соросов капитал в Прага крие капацитет за рязко укрепване на „гражданския сектор” и за съществена метаморфоза на високата политика до няколко години, на медийното пространство, в т.ч. на електронните, печатни и интернетни социални източници на информация.

Сорос е „голяма риба” и за Бабиш, особено ако борсовата акула с посредничество на княза и други симпатизанти успее да се внедри сред опозиционни на АНО политици и партии чрез мощния си финансов лост, корумпиране, укрепване на „еничарския сектор”. А ако се наложи, Сорос има богат опит във финансиране на цветни революции и майдани.

Циркулира кулоарна информация за създаване на банкови сметки от Сорос с подкрепа на Шварценберг, който не е забравил поражението през 2013 г., „за събиране на средства” в подкрепа на опонентите на Земан кандидат-президенти. Журналисти вече в прав текст зададоха конкретизирани въпроси в този смисъл на трима от тях. Г-н Бабиш е съветван от сега медиално в близко бъдеще да търси парламентарна подкрепа за промени в законодателството с оглед нестопанският сектор да бъде урегулиран така, че да не може да влияе сериозно върху политическите процеси в ЧР. Може би като в Русия? Прехвърлянето на „предприемачески” и финансови дейности в Прага от Сорос застрашавало самия Бабиш, като съюзник на Земан и неговото правителство.

В публикацията на aeronet.cz са приложени фотокопия на имуществени и властови обвързаности на ФОО и личните документи на Сорос и Шварценберг (дипломатически паспорт), в които са премахнати серийните им номера и лични цифрови идентификатори по съображения за сигурност.




В категории: Политика


4
Коментара
Има голям празник
Има голям празник 22/02/2025, Събота 12:31 0
Приказката им свърши
Приказката им свърши 22/02/2025, Събота 12:24 0
Изненада феновете си
Изненада феновете си 22/02/2025, Събота 11:24 1
Флагман.БГ Уникален "Ерген" в Бургас Уникален "Ерген" в Бургас 22/02/2025, Събота 10:00 1
Флагман.БГ Огромен проблем за родните хотелиери Огромен проблем за родните хотелиери 22/02/2025, Събота 08:38 5
4
Коментара по темата
4.
До3
31.12.2017 07:29:56
0
0
Браво,ти ще спасиш света!
3.
ДпС-Дорожное Проверовочноя Служба
30.12.2017 14:20:53
1
2
Малко известен факт е че Италианската банкова група УНИкредито е ПЕРАЧНИЦА за Руските държавни капитали .В нея се изпират и намират вратичка -проход руски милиарди на висшестоящи от Кремъл генерали от ФСБ губернатори и олигарси които ивмат забрана и ембарго вЕС.Друг малко известен факт е че РУСНАЦИте са окупирали ЧЕШКАТА икономика в техни ръце са ключови отрасли на Чешката Икономика а всичко в ПРАГА което НОСИ МНОГО ПАРИ от Туризъм е на руснаци като се почне от хотели ресторанти игрални зали стриптийз клубове публични домове разпостранение на наркотици барове кръчми бирарии.ПРАГА( нещо като Европейския БАНГКОК )е ТОП турист дестинация в ЕС при това ЦЕЛОГОДИШНА не е като Слънчака и Банско с 3-4 месеца сезон я нон стоп 12 месеца тълпи английски американски италиански китайски японски мъже жадни за жени и бира напират към ПРАГА това генерира огромни приходи които отиват в джоба на РУСНАЦИ които внасят парата в УНИкредито и 1 банка (без да споменава коя).За да УДАРИ влиянието на РУСНАЦИТЕ в Чехия дъртия евреин дясна ръка на Ротшилд атакува финансово бърлогата на Руската мечка банката УНИ снамерение да разтури кошера с руски МЕД
2.
До Флагман!!!
30.12.2017 11:31:51
0
3
Оправете си словореда и стилистиката. Повечето от изреченията нямат никакъв смисъл. Лепили текстове взети от различни източници и се е получило нещо логически несвързано.
1.
Роби
30.12.2017 10:58:56
3
3
Айде пак със конспирациите на Путин. А защо дъщерите на Путин не живеят в Русия? А това е ясно. Всеки му точи нож защото 80% от хората там са на прага на бедност.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Невероятно ниски температури в България, термометърът падна до минус 25 градуса Невероятно ниски температури в България, термометърът падна до минус 25 градуса "Още 5-6 дни температурите ще останат минусови", обясни климатологът Симеон Матев Верижна катастрофа в страната Верижна катастрофа в страната На Подбалканския път до Казанлък, няма жертви Термометърът удари минус 23 градуса в... Термометърът удари минус 23 градуса в... Села в Североизточна България Бронзов паметник на Васил Левски грейва в Бургас Бронзов паметник на Васил Левски грейва в Бургас Известният творец от града Радостин Дамасков трябва да направи скулптурата, планира се тя да е много голяма Уникален "Ерген" в Бургас Уникален "Ерген" в Бургас Той пристигна в местния зоопарк, за да се срещне с Аманда и Марая Промяна в движението около гробищния парк в Бургас Промяна в движението около гробищния парк в Бургас Налага се заради отбелязването на Месопустна Задушница Бургазлия се спаси на косъм в "Един за друг" Бургазлия се спаси на косъм в "Един за друг" Митко и Ирина вече са считани за морални победители Какво се случва в столицата? Какво се случва в столицата? Непочистен лед в центъра... Огромен проблем за родните хотелиери Огромен проблем за родните хотелиери Не достигат работници от България Бургас посреща второто издание на „СОЛиСиМи“ Бургас посреща второто издание на „СОЛиСиМи“ Този уникален форум събира на една сцена млади таланти и утвърдени музиканти, за да предложи на публиката нов, вдъхновяващ поглед към класическата музика
Тръмп със знаково уволнение в САЩ Тръмп със знаково уволнение в САЩ Чарлз Браун вече не е председател на Съвета на началник-щабовете на въоръжените сили на страната Изненада феновете си Изненада феновете си Снима се в първия си сериал Украинци в САЩ с масови шествия Украинци в САЩ с масови шествия Броени часове до третата година от началото на войната Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Зове за преговори между Киев и Москва Мъск със смразяващи думи за Украйна Мъск със смразяващи думи за Украйна Отношенията между Вашингтон и Киев са много динамични, получи се разлив Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Колинс е модел Нападение с нож в Берлин Нападение с нож в Берлин Мъж беше намушкан при Мемориала на Холокоста Каза за Реал Мадрид Каза за Реал Мадрид Няма шанс Ямал да премине в "белия балет" Той не е виновен Той не е виновен Рефер отнесе санкция заради рядко виждана ситуация Може ли да има мир в Украйна без Европа в преговорите? Британският посланик шикалкави за искането на Путин Може ли да има мир в Украйна без Европа в преговорите? Британският посланик шикалкави за искането на Путин Ще изпратим само мироопазващи сили и то в подходящ момент, уверява Н.Пр. Натаниел Копси, но Русия не ги ще там и може да се превърнат в пушечно месо  
Бойко Борисов Бойко Борисов Оказва се, че вратата на ПП не се отваря и затваря, а се върти Виц на деня Виц на деня Жена към мъжа си:
- Всички мъже сте еднакви...!
Съпругът:
- Ти пък всички ли си изпробвала!
Виц на деня Виц на деня - Тате, защо мама казва, че си прасе?
- Защото и ям буламачите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много е трудно да не правиш нищо, никога не знаеш кога си свършил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори