×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП праща държавния бюджет в Конституционния съд – в ГЕРБ се радват


БСП праща държавния бюджет в Конституционния съд – в ГЕРБ се радват
Цялата процедура по приемане на бюджета протекла незаконно според БСП, Менда Стоянова обвини "червените" в популизъм
01 Декември 2017, Петък, 09:16 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимки: Авторът)

Димитър Главчев паднал, защото не защитил парламентарния характер на републиката


БСП дава закона за държавния бюджет за 2018 г. на Конституционния съд. Менда Стоянова от ГЕРБ обаче отговори, че се радва на инициативата им – така щяло да се докаже, че няма нарушения в процедурата.

„След като ГЕРБ и „Обединените патриоти” скриха дебата по обсъждане на Бюджет-2018 от българските граждани и след случилото се снощи, парламентарната група на БСП заявява, че дава процедурата по приемане на Бюджет-2018 на Конституционния съд. Правим това с ясното разбиране да се противопоставим на поредния опит за неглижиране на българското Народно събрание. Това се превръща в политика от страна на ГЕРБ”, обяви зам.-председателят на парламентарната група на „БСП за България” Жельо Бойчев на брифинг в Народното събрание. 

От опозицията смятат, че предложението им за финансиране с 1,13 млн. лева на храма „Св. Александър Невски” и на храм в Света гора е било прието съгласно правилата. Впоследствие обаче то отпаднало от бюджета в разрез с тях.

Според Филип Попов цялата процедура по приемането на финансовата рамка е протекла незаконно. Първо, нямало обществено обсъждане. След това гласуването в комисията минало за два часа, при положение че става въпрос за 30 милиарда. Накрая дошъл и проблемът с предложението на депутата от БСП Васил Антонов за отпускане на 1,13 млн. лева.

Снощи в парламента се състоял Председателски съвет, за да се излезе от ситуацията.
В крайна сметка управляващите решили просто да направят трето гласуване (след гласуване и прегласуване) и така вече приетият текст, предложен от Антонов, отпаднал. Това по принцип е недопустимо, макар че се е случвало и друг път в извънредни ситуации. Включително и при последната промяна на Конституцията.

Веднага след БСП брифинг направи и председателят на бюджетната комисия Менда Стоянова (ГЕРБ). Тя обясни, че действията на опонентите им са популизъм.
Радвам се, че ще дадат бюджета на Конституционния съд – да се види, че не е противоконституционен, добави Стоянова.

Според нея БСП реално не са очаквали да се приеме предложението им за финансиране на храмовете. Целта им обаче сега била да дават „трибунки”.

Менда Стоянова смята, че Васил Антонов е трябвало да защити предложението си в бюджетната комисия, където никой не разбрал за какво става въпрос и затова там то било отхвърлено.


От БСП се оплакаха че Народното събрание е неглижирано за сметка на правителството, при положение че България била парламентарна република.
Именно това била голямата причина да падне Димитър Главчев като председател на парламента, а не изгонването от трибуната на Корнелия Нинов
а, обясни Жельо Бойчев.



В категории: Политика


Как да избелим белите дрехи
Как да избелим белите дрехи 04/03/2025, Вторник 11:20 0
Потъна в скръб
Потъна в скръб 04/03/2025, Вторник 10:03 0
Важна новина за пенсионерите
Важна новина за пенсионерите 04/03/2025, Вторник 10:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Голям талант, възпитаник на легендата Радо Суслеков, стана "Спортист на годината" в Бургас Голям талант, възпитаник на легендата Радо Суслеков, стана "Спортист на годината" в Бургас Стоян Копривленски бе отличен заради безспорните си успехи през 2024 година Затварят път край Айтос, ОДМВР-Бургас ще прави следствен експеримент Затварят път край Айтос, ОДМВР-Бургас ще прави следствен експеримент Участъкът, заключен между кръстовището за айтоското село Черноград и кръстовището за айтоското село Поляново, ще бъде блокиран Общинският съвет Бургас с извънредно заседание, подкрепи стратегическия авиационен проект Общинският съвет Бургас с извънредно заседание, подкрепи стратегическия авиационен проект Новата инвестиция ще създаде 1500 работни места, включва развитие на средното и висше образование и внедряване на стратегия за изграждане на кадри за индустрията  Фолкпевица "лети" бясно, откачено с 307 км/ч по АМ "Тракия" Фолкпевица "лети" бясно, откачено с 307 км/ч по АМ "Тракия" Вая Александрова по-късно изтри клиповете Важна новина за пенсионерите Важна новина за пенсионерите Ето кога започва изплащането на пенсиите през този месец Какво се случва със световната политика, къде в голямата игра е България? Какво се случва със световната политика, къде в голямата игра е България? "Трябва да напуснем розовата представа за света", твърди икономистът Михаил Кръстев Трупайте точки с карта Petrol.V и печелете безплатно гориво Трупайте точки с карта Petrol.V и печелете безплатно гориво От 1 март поискайте своята карта от касата в обекта Разтърсваща история в Бургас Разтърсваща история в Бургас Как Таня срещна Станислава, за да й помогне да проходи след катастрофа Любопитна информация за третия бойкот на големите вериги Любопитна информация за третия бойкот на големите вериги Не даде очакван резултат... Посред зима: Хиляди българи останаха без ток в... Посред зима: Хиляди българи останаха без ток в... Пловдив
Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Досега длъжността „губернатор“ е била поверявана само на кардинали Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Потъна в скръб Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна Започва ли икономическа война? Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Джей Ди Ванс говори рязко за войната Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Твърди се, че украинският лидер има изискване 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Ето какво съобщават от Ватикана Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд 40-годишният германец, който се вряза с колата си в тълпа, е имал и преди проблеми с психическото си здраве, съобщава focus.de Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход Ето какво съобщи ББС
Румен Радев, президент Румен Радев, президент У нас се намират политици, които водят война с паметници Виц на деня Виц на деня В чата:
- Опиши се как изглеждаш.
- Виждал ли си Анджелина Джоли?
- Да.
- Е, немаме нищо общо!
Виц на деня Виц на деня Мъж, яде баничка в кварталната баничарница. Намира косъм...
- Какво има в тая баничка?
- Как какво, яйца...
- Бръснете ги тези яйца бе хора...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените мечтаят да видят идеалния мъж, а мъжете мечтаят да видят идеалната жена. Яжте моркови, те подобряват зрението!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори