1 млн. прецакани за пенсия
10 Септември 2017, Неделя, 11:25 ч.
Един милион българи ще получат минимална пенсия, когато излязат в заслужен отдих. Това показват данни на международното проучване, поръчано от Сдружението на надомните работници.
Бавачки, домашни помощници, чистачки, градинари, земеделски производители, частни учители и надомни работници не работят на трудов договор и не се осигуряват, съобщи шефката на неправителствената организация Виолета Златева. Затова на старини ги чака минимална социална пенсия, въпреки че са се трудили 20-30 години.
Изследването сочи, че хората, които си работят вкъщи, са около 450 000. 120 000 са наети от фирми, от които само 8% - на трудов договор. Останалите се водят самонаети, като някои превръщат хобито си в своя професия.
В категории:
Животът






Претърпя тежка злополука
13/03/2025, Четвъртък 22:00
0







Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът
13/03/2025, Четвъртък 21:41
2













