×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гърция влага €4 млрд. в ЖП-проект с България


02 Септември 2017, Събота, 16:20 ч.

Гърция подготвя проект за изграждане на железопътна връзка на пристанища Солун, Кавала и Александруполис с българските на Черно море и Дунав

Гръцкият министър на транспорта коментира пред медиите перспективите от предстоящия проект за свързване със железопътна линия на трите гръцки пристанища Солун, Кавала и Александруполис с Черно море и Дунав.

С увеличаване на обхвата на транспортния коридор, както гръцките пристанища, така и българските Бургас, Варна и Русе ще имат достъп до по-големи търговски пазари.

Създава се бърза железопътна връзка между Егейско море, Черно море и Дунав, като стойността на проекта само за гръцката страна е в рамките на 4 милиарда евро, съобщи гръцкият министър на транспорт Христос Спиридцис.

Той отбелязя, че е важен ачина за реализиране на проекта. Създава се съвместна държавна българо-гръцка компания. Този модел до сега е прилаган само един път в Европа.

"Имаме пълната подкрепа на Европейската комисия. Меморандумът за изграждане на железопътния коридор ще се подпише в Кавала от двамата премиери", уточни гръцкият транспортен министър.



1
Коментара
Флагман.БГ "Погребаха" го "Погребаха" го 22/02/2025, Събота 14:21 1
Флагман.БГ Почина легендарен музикант Почина легендарен музикант 22/02/2025, Събота 13:00 0
Уникален студ в...
Уникален студ в... 22/02/2025, Събота 12:49 0
1
Коментара по темата
1.
Дернев
02.09.2017 14:32:39
0
0
Александруполис-Карнобат. Най-после светпина в тунела. Но усещам пак побългарявяне на замисъла.Докато Карнобат и Синдел, Видин-Сф не се вържат с двойни ЖП връзки не намесвайте Русе. За сега той е вън от тази схема.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Огромен проблем пред Южното Черноморие Огромен проблем пред Южното Черноморие Южното Черноморие е поставено под риск да остане без питейно-битово водоснабдяване през летните месеци Арестуваха директор на училище, поискала 20 хил. лева рушвет Арестуваха директор на училище, поискала 20 хил. лева рушвет Задържана е в момент на получаването на половината от сумата Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Какво се случва в София? Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Ето какво твърди политикът Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” "Възраждане" запали чучула с лицата на видни европейски лидери в центъра на София. Това съобщиха от пресцентъра на партията "Погребаха" го "Погребаха" го Фалшива новина стресна феновете на Захари Бахаров Обсъдиха стратегическото развитие на туризма на форум в Бургас Обсъдиха стратегическото развитие на туризма на форум в Бургас Туризмът е национален приоритет, но държавата трябва да помогне Масови фалити на производители заради олио от Украйна Масови фалити на производители заради олио от Украйна В момента цените на външните пазари са ниски, на вътрешния също не се наблюдава покачване, въпреки поскъпването има на всички стоки Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Ето какво каза кметът на Царево Плевнелиев: Всяка държава, която е влязла в еврозоната, е по-богата от България Плевнелиев: Всяка държава, която е влязла в еврозоната, е по-богата от България "Нашите предци ни казваха да бъдем в сърцето на Стария континент", отчита политикът
Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен През 2023 година той уби приятеля си Тони Тоневски Почина легендарен музикант Почина легендарен музикант В САЩ скърбят Има голям празник Има голям празник Баримор е родена на 22-ри февруари Тръмп със знаково уволнение в САЩ Тръмп със знаково уволнение в САЩ Чарлз Браун вече не е председател на Съвета на началник-щабовете на въоръжените сили на страната Изненада феновете си Изненада феновете си Снима се в първия си сериал Украинци в САЩ с масови шествия Украинци в САЩ с масови шествия Броени часове до третата година от началото на войната Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Зове за преговори между Киев и Москва Мъск със смразяващи думи за Украйна Мъск със смразяващи думи за Украйна Отношенията между Вашингтон и Киев са много динамични, получи се разлив Любовни вълшебства за Рака, а Овенът да внимава с парите Любовни вълшебства за Рака, а Овенът да внимава с парите Хороскоп за деня – 22 февруари 2025, събота Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Колинс е модел
Бойко Борисов Бойко Борисов Оказва се, че вратата на ПП не се отваря и затваря, а се върти Виц на деня Виц на деня Жена към мъжа си:
- Всички мъже сте еднакви...!
Съпругът:
- Ти пък всички ли си изпробвала!
Виц на деня Виц на деня - Тате, защо мама казва, че си прасе?
- Защото и ям буламачите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много е трудно да не правиш нищо, никога не знаеш кога си свършил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори