×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В четвъртък ще бъде спряно движението по Дунав мост при Русе
  • Откриха изчезнал човек в Рила планина след мащабна акция с дронове и шейни
  • Бюджетът за 2025 година е обнародван в „Държавен вестник“
  • Александър Лукашенко встъпва в длъжност за седми мандат като президент на Беларус
  • Пореден ден на протести в Турция заради ареста на Имамоглу
  • Празнуваме Благовещение - ето кой има имен ден
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Задкулисни игри в Средец! Бизнесмен клати стола на председателя на ОбС, гласи майка си за поста


25 Април 2017, Вторник, 16:30 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторът

Съветниците отричат, „поискали главата” на Цъцаров, защото не се справял с работата си


Изключително гореща се очертава утрешната сесия на общинския съвет в Средец, научи Флагман.бг.

Заседанието ще започне с искане за смяната на председателя на местния парламент Динко Цъцаров от ГЕРБ. Докладната е внесена в последния момент от общински съветници от опозиционните БСП, СЕК и НФСБ. Мотивът на местните парламентаристи е, че Цъцаров, който ръководи заседанията на ОбС вече втори мандат, не се справя със задълженията си.

Източници на Флагман.бг разкриха, че зад атаката стои бизнесменът Пейо Георгиев, по прякор Барсалата. Преди месец той поискал чрез подставени лица да влезе в състава на МИГ-а, но намеренията му били парирани от мнозинството на ГЕРБ. Според запознати това е изрично желание на кмета Иван Жабов, който е настоял да има пълна прозрачност при одобряването на всички проекти по този финансов механизъм и явно е имал някакви подозрения, заради които не е желаел да допусне хора на Барсалата до МИГ-а. 

Сега Барсалата опитвал да смени най-доверения човек на кмета със собствената си майка Тодорка Георгиева. Тя е най-възрастният общински съветник в Средец и при евентуален „вот на недоверие” към Цъцаров ще заеме мястото му, дори и останалите й колеги да не се обединят около обща кандидатура за негов заместник.

Интересното е, че Тодорка Георгиева също е част от групата на ГЕРБ и при подобно стечение на обстоятелствата ще трябва да тръгне срещу съпартийците си. Според нашите източници Георгиева и д-р Николай Танчев са се отцепили от групата на партията на Бойко Борисов заради вътрешни различия и сега техните гласове ще се окажат решаващи.

Един от вносителите на искането за смяна на Динко Цъцаров – Янко Германов от БСП заяви за Флагман.бг, че наистина Пейо Георгиев ще има полза от подобна рокада.

„Чувам, че Пейо Георгиев има интерес от подобно нещо, но с мен никой не е говорил по тази тема. Познавам го много добре и съм наясно, че с кмета имаха някакви истории, но не това е причината за нашето искане. Председателят на общинския съвет трябва да обслужва общинския съвет, а не определени хора. Ние сме го избрали, но той не си върши работата. Ако нещата продължават по същия начин, няма за какво да сме там”, коментира Германов. Той добави, че съветниците все още не са обсъждали кой евентуално би заменил Цъцаров на поста.

Острието на опозиционната коалиция НФСБ и СЕК Живко Гърков също потвърди, че иска смяната на председателя на ОбС.

„Причината е несправяне с работата. Взели сме решение на групата, което е лично наше. Никой не е агитирал да подкрепяме определена кандидатура. Останалото са приказки от селски вечеринки, инсинуации и спекулации.  Коректни сме с ГЕРБ и съвсем логично е те като най-голяма група в ОбС да определят следващия председател от техните редици. Но първата ни задача е да сменим един слаб председател”, каза Гърков.

Флагман.бг опита да се свърже и с Динко Цъцаров, но той не вдигаше телефона си.

В категории: Средец


Флагман.БГ Пак я забъркаха в подла измама Пак я забъркаха в подла измама 25/03/2025, Вторник 16:20 0
Това са най-самотните зодии
Това са най-самотните зодии 25/03/2025, Вторник 15:40 0
23
Коментара по темата
23.
бургазлия
12.06.2017 19:25:28
0
0
Типаж на български т.н."бизнесмени"-Барсалата,Жабата,Цъцара...мошеници и тъпанари.В Бълхария думата "бизнесмен"отдавна е девалвирала и има значението на грабеж,интрига,мръсотийки, гьонсуратлък и всичко отрицателно каквото ви дойде на ума.
22.
срамота
28.04.2017 04:20:53
0
5
Тоя Пейо е такъв боклук,че няма равен,няма 50 стотинкио в джоба а лъже,че бил бизнесмен,ама на жена си курвата,тя го храни с вдигнатите си крака.Майката е професионална свиркаджийка,Дора Минета известна медицинска сестра флейтиска
21.
Sikisha
26.04.2017 20:01:12
11
7
Тоя Цъцара е такава долна курва, дет никъде я няма! Той много обича да го шибат отзад !!!!!!!!! Той много обича да се навежда без да се оглежда. Мазен и свидлив, със гъз дрислив.Абе, мен ако питате,направо си е политически дрисльо!!!!!!
20.
Росеново
26.04.2017 19:24:18
4
4
Тоя Барсалата се върти с няква нова Варненска курва,явно на старата и намазал ските,сигурно всички са я оправили и нямат интерес
19.
Грудовски шибек
26.04.2017 10:23:21
3
8
Барсалата га яде кифтета не рива... с Жабата голяма партия бяха, ама тая пуста алчност.. Жабата тоя цървул, акъл колкото една кокошка няма, Барсалата го отвори в схемите и се изпокараха. И двамата трябва да са в затвора, крадливи кучета убити. Ама Жабата е и за ебане, тоя нагъл шопар, даже не се крие, че лапа. Да си събира плюшения килим и да си го постила в Дебелт ( в хотела с разваленото парно) !
18.
ЛАМПИЧКАТА
26.04.2017 10:07:44
2
6
Че откога група селслки (крадци) бизнесмени имат право да се месят в политиката явно на барсалата и Манев не им изнася нещо в личен план я ги питайте откъде са имотите и фирмите
17.
Дебили
25.04.2017 23:37:47
1
8
Тва просто село от какви интриги се тресе.и там ли не можете да се налапате бе цьрвули
16.
Иван жабов
25.04.2017 23:34:20
3
7
Мирно траите че сьм лош, караи че главата ми прилича на гнездо на щьркели.не ме ядосваите че !
15.
Странджански кютук
25.04.2017 22:54:58
2
6
Голяма работа са тез грудовски глигани ей. Голяма!
14.
Павел
25.04.2017 22:46:31
0
7
Да ама един път ударила на камак утишла да кинефа уж че ще пикае но прозорчето било толкоз малко че се заклещила пейо през тва време я чакал отвън с колата да бягат и като видял че танчето е заседнала слязал оп колата и взал да я дърта навън да мине купанарите дет я купили отишли да я търсят що се бавела е я сварват заклещена в прозорчето без да губят време и смукват гащите и започнали да и се изреждат пейо дърпа танчето реве като магарица а мангалите ебът здраво след тоз случаи пейо винаги проверява прозореца на кенефа
13.
Дими
25.04.2017 22:46:01
0
7
Бърсалата и Ивана кметицата на дебелт има давам 1000лв да се снимат в порно филм да го пускам на негрите в Зимбабве
12.
Аско до 8
25.04.2017 22:27:15
0
5
Ти голяма работа си направил ве келеш те хората в гърция и скъсаха гъза на госпожа таня георгиева ми тои пейо преди с тва си искарваше хляба като я продава в Гърция и тя след ден два бяга и се пребираше
11.
Minchev
25.04.2017 22:22:41
2
4
Минчев, затвори си гагата ако обичаш.
10.
Божидаре
25.04.2017 22:19:58
3
4
Ти какво търсиш нагости в Цъцара. Не ни ли намазаха ските?
9.
Марината
25.04.2017 22:17:32
9
5
Цъцара е най-мазния плужек. С любовницата си с. Иванова се понаядоха доста, а ония шаран да си стои в язовира. Браво Пеьо, забравиха от къде духа вятъра, напомни им.
8.
Културиста
25.04.2017 22:16:47
1
12
Аве аз нали порнах жена му докато даржеше залата пък той нека да си мисли че е бизнесмен няма стинки за една паста за зъби да си купи меризливеца
7.
4
25.04.2017 22:12:26
2
14
Председателят си върши работата,а барсалата иска да сложи майка си за да изнудва Жабов за пари,това е истината , а онзи дирижабъл Гърков му помага за 500 лв.
6.
Димо
25.04.2017 22:08:26
0
24
Ми тя маика му е по проста и от него като тефлонов тиган е нищо не залепя
5.
Валйо желязото
25.04.2017 22:04:47
2
14
Барсалата се е самозабравил мисли си че е бизнесмен тва че си звема тва курве танчето и и продаде земите в София не го прави бизнесмен вярно че дугана му се върза на кухия акъл след него кмета му повярва ама ся и двамата са чудят как му се вързаха
4.
3
25.04.2017 22:02:22
3
9
Какъв бизнесмен бе хора.Барсалата няма пари. Първи дружки с Жабов и Цъцаров. Нали за това майка му е в ГЕРБ. Айде сега той клати стола....за пред народа. Брей тоз Жабов какво ли не измисли.
3.
П.Младенов
25.04.2017 21:57:56
0
6
"Най-добре е да дойдат танковете "
2.
!!!
25.04.2017 21:44:42
9
9
Не браво на кмета ,а на съветниците. Цъцъров се е самозабравил,пък и ще развалите колибката на кмета.Те двамата по лизане и мазане нямат грешка. Кмета искал прозрачност,ами вече може да я иска,след като е уредил приближените си с къщи без пари!Дано съветниците успеят!!!
1.
жоро
25.04.2017 21:25:42
9
4
браво на кмета исъъветниците.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пак я забъркаха в подла измама Пак я забъркаха в подла измама Нямам нищо общо с хaзартни игри и пeчалби, обяви актрисата Димитър Николов в дебат за радона: Няма да позволя да ме рекетират. Точка! Димитър Николов в дебат за радона: Няма да позволя да ме рекетират. Точка! Апаратчета няма да купувам, решенията идват от Министерството, категоричен е Николов Еврозоната е възможност за растеж и стабилност на българския туризъм Еврозоната е възможност за растеж и стабилност на българския туризъм Въвеждането на еврото ще улесни пътуването на туристите от Еврозоната, които през 2024 г. представляват близо 30% от всички чуждестранни туристи, посетили страната ни Първо място за учениците от Свети Влас на общинския кръг на националната викторина по безопасност на движението Първо място за учениците от Свети Влас на общинския кръг на националната викторина по безопасност на движението Отборите премериха сили в трите етапа на състезанието Европа се готви за война, а не за мир - видно е от тези 7 действия Европа се готви за война, а не за мир - видно е от тези 7 действия Ситуацията, в която светът се намира, не е никак розова Инвестициите в Бургас не са случайни, те са планирани Инвестициите в Бургас не са случайни, те са планирани Равнец е неоползотворен ресурс с огромен потенциал – Бургас няма време за губене, категоричен е съветникът от ГЕРБ "Мама Знае" празнува 8 години подкрепа за бъдещи и настоящи родители! "Мама Знае" празнува 8 години подкрепа за бъдещи и настоящи родители! През годините през безплатните семинари и онлайн обучения на „Мама Знае“ са минали над 50 000 родители от цялата страна Америка е на колене – жълтопаветната съпротива я удари с пълна сила! Америка е на колене – жълтопаветната съпротива я удари с пълна сила! За една нощ САЩ от храм на демокрацията се превърна във Враг №1 за родната либерална общност Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show Над 432 хил. полски туристи са посетили страната ни през 2024 г. 41 кг кокаин за 19 милиона лв. пристигнаха на пристанището в Бургас в контейнер с банани 41 кг кокаин за 19 милиона лв. пристигнаха на пристанището в Бургас в контейнер с банани Пратката е от Еквадор, получател са БГ фирми, занимаващи се с плодова индустрия
Погрешка: Представители на правителството на Тръмп добавиха журналист към чат група с военни планове Погрешка: Представители на правителството на Тръмп добавиха журналист към чат група с военни планове Доналд Тръмп каза пред репортери в Белия дом, че не знае за случилото се Голям талант загина при тази катастрофа Голям талант загина при тази катастрофа Медии в Португалия изнесоха подробности и информираха, че Мартинс се е преобърнал няколко пъти с автомобила си, който се е забил в бетонната стена на тунела "Ковело" Върна се при богатото си възрастно гадже Върна се при богатото си възрастно гадже Даниела е най-меркантилната участничка във формата  Инфаркт уби директора на Samsung Инфаркт уби директора на Samsung "Той почина от сърдечен арест", заяви говорител на дружеството Администрацията на Тръмп с голям гаф Администрацията на Тръмп с голям гаф Журналист получи достъп до дискусия с военни планове Сериозно земетресение в... Сериозно земетресение в... Нова Зеландия Козирогът да се довери на интуицията, а Стрелецът да не рискува! Козирогът да се довери на интуицията, а Стрелецът да не рискува! Хороскоп за деня – 25 март 2025, вторник  ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа Изстрелът е бил от израелски танк Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до  мира в Украйна Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до мира в Украйна Двете страни не бързат да разкриват съдържанието на разговорите Показа се по бельо в САЩ Показа се по бельо в САЩ Геня е бивша муза на Гришо
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня - Кога ще е готова поръчката ни?
- Не знам точно.
- Кажете грубо.
- Не знам, да ти е*а майката!
Виц на деня Виц на деня - Ленче, отивам до кръчмата, облечи си балтоня.
- И мен ли ще вземеш?
- Не ма, спирам печката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Чисто технически, смартфонът е вградената черна кутия на живота ви.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори