×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зловещи подробности от убийството на таксиджията! Ренета тренирала върху гума как да удря с ножа


Зловещи подробности от убийството на таксиджията! Ренета тренирала върху гума как да удря с ножа
Младата жена от Свети Влас твърдяла, че преди кървавата екзекуция се надрусала с амфетамин
12 Април 2017, Сряда, 07:30 ч.

Двамата планирали внимателно жестокото престъпление




По време на разпита на задържаните за зверското убийство на таксиджията Васил Ашиков изплуваха зловещи подробности от престъплението. Оказва се, че любовниците Ренета и Космас подготвяли и планирали убийството внимателно, съобщава Блиц.

Целта им била да се сдобият с пари, след като били изхвърлени от варненската си квартира заради неплатен наем.

Това стана ясно на заседание на Окръжния съд, който по искане на прокуратурата наложи постоянни мерки за неотклонение „задържане под стража“ на 27-годишния Космас Джероме Космас от Дългопол и на 24-годишната Ренета Димитрова Козарова от Свети Влас.

Двамата нямали работа, хазяинът им ги прогонил и Космас замислил зловещия план. Преди да опразнят апартамента, гаджетата взели два ножа, а Ренета споделила пред разследващите, че тренирала върху гума как да нанася удари.

Вечерта на 10 април двамата наели Ашиков да ги вози към Въглен. По пътя, близо до портала на радиолокационното поделение на ВМС край с. Каменар нападнали шофьора и го наръгали няколко пъти. Космас и Ренета били спипани на местопроизшествието от матрос Кръстьо Кръстев и мичман Стамен Георгиев, които се усъмнили защо таксито стои толкова дълго време пред портала, без никой да излезе от него.

При огледа били открити телефонът на Космас и два ножа – под предната дясна седалка, където се возела Ренета и извън колата. Кръв имало и по дрехите на двамата обвиняеми. Все още не е ясно дали и колко пари са задигнали от жертвата си. Защитата на двамата пледира за по-леки мерки, защото са с чисти досиета и имат здравословни проблеми. Космас, чиито родители са българка и зимбабвиец, по рождение страдал от церебрална пареза, имал 81% инвалидност и не можел да работи с дясната си ръка. 

„Няма как да е нанесъл фатални удари с нея. Няма и данни да е бил лошо момче“, каза адвокатът му Антон Жожев. Според него 3 дни преди убийството изключеният от Икономическия университет за слаб успех Космас получил инвалидната си пенсия от 130 лв.

Влюбената до полуда в него Ренета пък заявила при разпита, че има биполярно разстройство, бременна е и преди убийството е взела амфетамини. Взети от двамата кръвни проби ще покажат дали са били дрогирани, уточни прокурор Димитър Кайряков. А съдия Трайчо Атанасов не прие молбите им да излязат на свобода и ги прати зад решетките с мотива, че са обвинени в тежко престъпление, за което се полага наказание от 15 г. до доживотен затвор без право на замяна и нямат постоянен адрес. Тепърва следствието ще установява дали Ренета е болна и бременна, както и каква е точната причина за смъртта на Васил Ашиков.

Безукорният служител на „Триумф Такси“ бил вдовец и оставя три отраснали деца сираци. След зверството от компанията обявиха, че до лятото ще монтират нови паник бутони на всичките си над 600 коли. Те ще са на видими само за водачите места. Натискането им ще известява едновременно СОТ, централата на „Триумф Такси“ и всички наоколо, тъй като ще активира фаровете, аварийните светлини и алармите на жълтите коли.



В категории: Крими


9
Коментара
Флагман.БГ Много неприятно провинение в Бургас Много неприятно провинение в Бургас 31/03/2025, Понеделник 10:00 0
Бургаски огнеборци с бърза намеса
Бургаски огнеборци с бърза намеса 31/03/2025, Понеделник 09:00 0
Флагман.БГ Бургазлия с голям удар в "Капките" Бургазлия с голям удар в "Капките" 31/03/2025, Понеделник 07:49 2
Трагедия в Турция
Трагедия в Турция 31/03/2025, Понеделник 07:40 0
Флагман.БГ Не му върви срещу Джокович, защото... Не му върви срещу Джокович, защото... 30/03/2025, Неделя 22:03 2
9
Коментара по темата
9.
Ko ne
13.04.2017 00:06:10
0
7
xhahax tva nqkav maitap,vijdam na snimkata gligan s ochila,i shimpanze
8.
Н47
12.04.2017 22:55:59
1
6
НА САПУН
7.
Gargata Vo
12.04.2017 21:09:16
17
3
Dobre 4e e bak6i6 a ne nqkoi normalen 4ovek
6.
Ихаа
12.04.2017 20:51:03
0
12
Черньо я е пердашил отзад с черния шлаг свинята!
5.
гражданин
12.04.2017 18:16:30
0
21
На тези със чиста съвест им режа главите със тъп трион
4.
FREE AMERICA
12.04.2017 18:09:30
1
10
Много са сладкии, да ги изпапкаш!
3.
смъртна присъда
12.04.2017 16:54:30
2
33
Смърт за курвата и маймуната от Зимбабве
2.
ZapoznAt
12.04.2017 16:44:53
3
53
Това хора ли са на снимката , все едно енциклопедия за животните съм отворил
1.
Таксиджия
12.04.2017 16:30:22
1
32
Дано господ да им прости, аз не мога!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Учителка в детска градина накара дете да чисти тоалетна с голи ръце? Учителка в детска градина накара дете да чисти тоалетна с голи ръце? Какво се случва в Пловдив? Жечо Станков: Вече имаме Акт 16 за компресорите за разширение на "Чирен" Жечо Станков: Вече имаме Акт 16 за компресорите за разширение на "Чирен" "Моята задача е да стабилизирам сектора, да стартирам ключови проекти като вертикален газов коридор, 7-ми и 8-ми блок на АЕЦ "Козлодуй" и изграждане на нови ПАВЕЦ", каза министърът на енергетиката   Много неприятно провинение в Бургас Много неприятно провинение в Бургас Мъж без книжка шофира дрогиран Украинец шофира пиян из бургаски комплекс Украинец шофира пиян из бургаски комплекс Полицията го задържа Министър Боршош: Предстои ни много сериозен разговор с Фрапорт Министър Боршош: Предстои ни много сериозен разговор с Фрапорт Какво се случва с бургаското летище? Марин Киров: Безвизово пътуване до 72 часа за турски граждани е идея с огромен потенциал за туризма по Южното Черноморие Марин Киров: Безвизово пътуване до 72 часа за турски граждани е идея с огромен потенциал за туризма по Южното Черноморие Гърция вече направи такъв ход Бургаски огнеборци с бърза намеса Бургаски огнеборци с бърза намеса Изгасиха горящи дървени плоскости   Рядко виждан инцидент: Бургазлийка забърса с колата си изключително пияни пешеходци Рядко виждан инцидент: Бургазлийка забърса с колата си изключително пияни пешеходци Две от замесените лица за малко не са счупили дрегера Мъж от Бургас показа какво не трябва да се прави зад волана Мъж от Бургас показа какво не трябва да се прави зад волана Кара мъртво пиян Бургазлия с голям удар в "Капките" Бургазлия с голям удар в "Капките" Вени е първият участник от този сезон с две победи
Трагедия в Турция Трагедия в Турция Загинали и ранени при катастрофа между кола и пътнически автобус Президентът на САЩ с категорична позиция за Украйна и НАТО Президентът на САЩ с категорична позиция за Украйна и НАТО Тръмп не вижда как може Киев да се присъедини към Пакта Макрон с призив към Нетаняху Макрон с призив към Нетаняху Френският президент иска спиране на огъня в Газа Ужасна вест от Мианмар Ужасна вест от Мианмар Бременна жена издъхна след земетресението Кой печели от войната в Украйна? Търговци на органи забогатяват на гърба на измамените бойци Кой печели от войната в Украйна? Търговци на органи забогатяват на гърба на измамените бойци Пленен войник в Курска област твърди, че командирът раздавал медицински полици за лечение във Франция, а се оказва, че с тях давали съгласие за донорство Малък самолет падна върху къща Малък самолет падна върху къща Пожарна и полиция евакуираха района   Отиде си голямо име в киното Отиде си голямо име в киното Почина Денис Арнт Таксиметров шофьор вози жени без пари в... Таксиметров шофьор вози жени без пари в... Германия Смъртоносна атака срещу Харков Смъртоносна атака срещу Харков Загинали са двама човека Ужасна трагедия в Англия Ужасна трагедия в Англия Трима души загинаха при пожар, включително малко дете! Подозира се умишлен палеж
Божидар БОЖАНОВ, депутат Божидар БОЖАНОВ, депутат Пеевски не може да звънне на Кьовеши, както на Сарафов и Гешев, за да бъде смачкано разследване. Виц на деня Виц на деня - Защо си в толкова лошо настроение?
- Ами точно влизах в морето на Малдивите и...
- И какво?
- И ми звънна алармата за събуждане.
Виц на деня Виц на деня - Вашият син ме нарече крава!!!
- Ох, госпожо... милион пъти съм му казвал да не съди за хората по външния им вид.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако булката е богата - расата няма значение... ако е много богата и полът няма значение.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори