×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След Великденския турнир: Бургас на път да се превърне в център на спортни събития по динамична стрелба


09 Април 2017, Неделя, 20:04 ч.

Най-успешното издание даде силна заявка за нови проекти. Бургаските стрелци сред призьорите в надпреварата


При невиждан интерес премина 10-то юбилейно издание на Великденския турнир по стрелба. В събота стрелбищен комплекс „Капчето“ събра най-добрите стрелци от цяла България.

В оспорваната надпревара, продължила близо 10 часа, участие взеха клубовете по стрелба „Виктори Бургас“ и „Семпер Прими“  – организатори на състезанието, както и представители на „Аргус“ -Варна, „Аргус“ -Бургас, „Етър“ -Велико Търново, „Спартак“-Пазарджик, „Ронин“ и „Тракия Mастърс“ – Стара Загора, "9 Милиметра" – Плевен, "Си Ен Сис Рейсинг" и „Левски любители“ – София, „Десант 68“-Пловдив, индивидуални участници, чуждестрани гости и любители на стрелковия спорт.



Всички те останаха впечатлени от извършените подобрения на стрелбищния комплекс, а именно трите отделни „джоба“ за провеждане на специализирана стрелба каквато е динамичната, с възможност за изпълнение на различни сцени и упражнения. 100-метровата дължина на коридорите, която превръща „Капчето“ в единственото по рода си стрелбище в региона, също не остана незабелязана от участниците в турнира. И тази година стрелците имаха възможност да изпробват мерника си в две дисциплини – прецизна и динамична стрелба /IPSC/.

В първата, най-точен с попадения от 5 изстрела в 10-та, и по един в 9-та и 8-та от общо седем, се разписа Борислав Сариев от отбора домакин „Семпер Прими“. На второ място се нареди Тодор Терзийски, който прониза мишената с модел на оръжието „Колт“ от далечната 1873 година. Бронзът отиде при бургазлията Андон Иванов – полицай в 5-то РУ Бургас. На няколко точки разлика от финала се оказа и началникът на Областен отдел „Автомобилна администрация“ Бургас – Атанас Желязков, който бе сред участниците в състезанието.



При динамичната стрелба, с цел избягване на превъзходството на един състезател над друг поради вида на оръжието, оръжията са разпределени в групи наречени "Дивизии". Съгласно правилата на IPSC Handgun (пистолети и револвери) съществуват следните дивизии: Open, Standard, Classic и Production за пистолет и Standard за револвери. В дивизия „Production“ /оръжие без допълнителни подобрения/ за пореден път първото място спечели неколкократният републикански шампион и съорганизатор на събитието Артем Сахаров. Първенец в същата дивизия, но в категория „Senior”/ветерани/, стана регионалният директор на Федерацията по динамична стрелба – Красимир Михтиев.

В дивизия Production, категория „Lady” /жени/ след оспорвана битка с Рени Костадинова и Жули Смит, първото място завоюва Анелия Гидикова от „Спартак“ – Пазарджик. В дивизиите „Standard” и „Оpen” първи станаха съответно Иван Стоев от старозагорския „Тракия Мастърс“ и Никола Топалов от "Си Ен Сис Рейсинг" –София. Николай Марков се класира първи при „Revolver”. Провокирани от големия интерес на състезанието, организаторите обмислят идеи за извършване на още подобрения в стрелбишния комплекс, които да дадат възможност за провеждане на турнири по динамична стрелба и в по –горни нива, каквито са 2-ро и 3-то. Плановете са тепърва Бургас да се утвърди като домакин на спортни събития в дисциплината динамична стрелба.



За да изрази подкрепата към организаторите на събитието, за откриването му дойде заместник-кметът по „Европейски политики и околна среда“ – Руска Бояджиева. Тя приветства състезателите от името на кмета на града Димитър Николов, като им пожела успехи в популяризирането на стрелковия спорт. От своя страна организаторите благодариха на Община Бургас за подкрепата през годините. Състезанието ежегодно се провежда под егидата на Общината и под патронажа на кмета на града. Сред гостите, уважили събитието, бяха още началникът на ОПУ Бургас – Митко Порязов,  Живко Иванов- управител на ОП „Спортни имоти“, Павлин Васков-началник на инспекцията по труда и член на клуба съорганизатор на събитието, бившият областен управител Константин Гребенаров и др.





В категории: Бургас


1
Коментара
Зверство смрази морски град
Зверство смрази морски град 25/03/2025, Вторник 22:00 2
Получи огромно признание
Получи огромно признание 25/03/2025, Вторник 21:18 0
Флагман.БГ Събра погледите на 57 години Събра погледите на 57 години 25/03/2025, Вторник 20:48 3
Вързаха й тенекия
Вързаха й тенекия 25/03/2025, Вторник 20:24 0
Флагман.БГ Не си поплюва Не си поплюва 25/03/2025, Вторник 19:49 4
Флагман.БГ Направи голям фурор в "Стани богат" Направи голям фурор в "Стани богат" 25/03/2025, Вторник 19:33 0
Ще е булка
Ще е булка 25/03/2025, Вторник 19:24 0
Пак показа класа
Пак показа класа 25/03/2025, Вторник 19:21 0
1
Коментара по темата
1.
1
09.04.2017 18:12:11
0
8
Браво на организаторите !!Много добре направен турнир !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почернена майка с разтърсваща изповед! Синът й Димитър скачаше под коли в София преди да "полети" фатално Почернена майка с разтърсваща изповед! Синът й Димитър скачаше под коли в София преди да "полети" фатално Можеше ли да бъде спасен млад човешки живот? Зверство смрази морски град Зверство смрази морски град Убиха с пушка кърмеща майка куче Възстановяват ПГ на МЕЧ, но готвят нов удар по Радостин Василев Възстановяват ПГ на МЕЧ, но готвят нов удар по Радостин Василев С това мутренско поведение той не може да е заместник-председател на парламента, заяви Драгомир Стойнев от БСП, но не каза дали ще го свалят от поста Ще има ли задължителна матура по математика? Министър Вълчев заговори и за пълна забрана на телефоните Ще има ли задължителна матура по математика? Министър Вълчев заговори и за пълна забрана на телефоните  Учителите губят 5 минути да съберат телефоните след междучасията и затова е нужна промяната, каза той Не си поплюва Не си поплюва Фънки с негативни думи за Лили Иванова Направи голям фурор в "Стани богат" Направи голям фурор в "Стани богат" Млад мъж отвори въпрос за 20 000 лева Каза за Рачков Каза за Рачков Веско Маринов направи комплимент на комика Виц за националите изби рибата: Влизат момчетата в известен магазин и... Виц за националите изби рибата: Влизат момчетата в известен магазин и... Шегата почти звучи като реалност Животът му бе изпълнен с драматични обрати Животът му бе изпълнен с драматични обрати В последното си интервю той споделя, че е видял самата смърт - била като грозна жена  Бургаски стоматолог задържа здравни книжки и отчита съмнително лечение Бургаски стоматолог задържа здравни книжки и отчита съмнително лечение Пациентка твърди, че лечението, вписано в книжката ѝ, никога не е било извършено. От РЗОК започват проверка
Тръмп се хвали с напредък за мира в Украйна, но сделката за АЕЦ „Запорожие“ пропада Тръмп се хвали с напредък за мира в Украйна, но сделката за АЕЦ „Запорожие“ пропада  От Кремъл са категорични, че АЕЦ „Запорожие“ е руска и прехвърлянето й на друга страна е невъзможно  Знаменит тенисист с култово последно желание Знаменит тенисист с култово последно желание Агилера поиска студена бира Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Това е гадно, каза той, след като Анна-Мария го би в игра и това й даде право да поиска нещо от него Получи огромно признание Получи огромно признание Мъри и Гьозтепе мобилизират френетична фенска маса Вързаха й тенекия Вързаха й тенекия Дрю е чаровна и богата, но не сполучи с определен мъж Река с крокодили ще е домакин на знаменито състезание? Река с крокодили ще е домакин на знаменито състезание? Ето какво планират Ще е булка Ще е булка Леердам каза "да" на Пол Пак показа класа Пак показа класа Григор е 1/4-финалист в Маями, турнирът е за 1000 точки при трофей Край на войната в Черно море! САЩ, Русия и Украйна се споразумяха, но... има нюанси Край на войната в Черно море! САЩ, Русия и Украйна се споразумяха, но... има нюанси От Кремъл обявиха, че ако няма отмяна на санкциите срещу банковия и хранителния сектор, няма да бъде прекратен огъня Беше на върха на славата, а сега е в затвора Беше на върха на славата, а сега е в затвора Робиньо е зад решетките
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня - Кога ще е готова поръчката ни?
- Не знам точно.
- Кажете грубо.
- Не знам, да ти е*а майката!
Виц на деня Виц на деня - Ленче, отивам до кръчмата, облечи си балтоня.
- И мен ли ще вземеш?
- Не ма, спирам печката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Чисто технически, смартфонът е вградената черна кутия на живота ви.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори