×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Главният прокурор поиска сваляне на имунитета на Марио Рангелов
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Това момиче трогна цяла България с писмо, ето какво каза то


Това момиче трогна цяла България с писмо, ето какво каза то
Израснах в прекрасно семейство, което ме научи на много – най-вече на уважение, пише красавицата в писмо до родителите си
04 Юни 2016, Събота, 08:37 ч.
Източник: Блиц

Майките са толкова крехки същества, пише 17-годишната Мила


Едно варненско момиче, което е само на 17 години, успя да трогне България с писмо за родителите. Мила Желева разказва за любовта към майка си и баща си, говори и за това колко малко от връсниците й днес почитат своите родители.

Ето какво казва още младото момиче в писмото си, публикувано в "Петел".


Здравейте! На 17 години съм. Израснах в прекрасно семейство, което ме научи на много – най-вече на уважение. Уважение към хората – добри, лоши, болни, здрави, с увреждания, трудно подвижни и т.н. Уважение към собствените ми родители!

Когато бях малка бях много послушно дете. Почти не правих бели. Имах малко неща,но раздавах всичко на децата,с които си играех. Често понасях обиди, които засягаха външния ми вид и често се прибирах разплакана.

Но това не ме направи слаба, защото те - родителите, бяха до мен и ми казваха, че съм прекрасна.

Нека си припомним отново за експеримента с растенията на японския учен, който посадил 3 растения в различни саксии. Първото растение обсипвал с любов и грижи,казвайки му, колко е красиво. Второто го нагрубявал с лоши думи и му крещял. А третото - изобщо не го поглеждал...  След време в първата саксия порастнало красиво цвете. Във втората саксия, цветето било напълно сухо и овяхнало,а в третата – така и не поникнало. Да! Точно ние – децата, сме тези семенца.

Ако ни гледат с любов, ще се научим да обичаме,да бъдем добри Човеци и най-вече да предадем това на хората,които допускаме до нас и на нашите бъдещите ни деца!

Ние децата,често се чувстваме засегнати от собствените си родители. Често се крием в някой ъгъл,в детската си стая или бягаме от вкъщи. Родителите често правят грешки.

Но нека се опитаме да ги разберем. Да си родител е талант! Не всеки може да бъде перфектния родител за детето си...

Едни ще са прекалено добри,понякога задушаващи,други ще бъдат пък незаинтересовани, все нямащи време, а трети ще бъдат просто приятели с децата си.

Каквито и да са те са наши родители и ние сме длъжни да ги приемем и обичаме такива, каквито са. Все пак никой не е способен да избира семейството си.

Спрете за момент...Замислете се! Вие не ги ли наранявате понякога...?

Често ставам свидетел на спорове между мои приятели и техните родители. По-често телефонен разговор,който завършва с: "Много е проста тази жена’’ (майката) ... Била съм свидетел и на спорове, които са се случвали непосредствено пред мен, в които детето се обръща към майка си с друмите: ‘"Ти няма да ми казваш,какво да правя. Остави ме намира,гледай си работата и излез от стаята ми’’, "Не ме занимавай с глупостите си’’ , "Не ми се бъркай в живота,теб какво те засяга’’, ‘’Проста ли си?’’

Спирам,защото отново се разчувствах.

Как би се почувствала мама след такива думи? Майките са толкова крехки същества.Толкова лесно раними...

Дават всичко, раздават се за децата си, обичат ги с цялото си сърце и душа.

Но понякога децата не оценяват безбройните грижи, безбройните безсънни нощи, безбройните притеснения... безбройните сълзи,които са изплаквали и продължават да изплакват, скришом от нас...

Крехки са,но и СИЛНИ.

Могат да бъдат ужасно обидени, разстроени или наранени,но те винаги са готови да простят и ЗАБРАВЯТ.

Защото любовта към децата им е най-силното чувство в съществуването им, което ги кара да прощават всичко.

Независимо, колко ги е засегнало – МИНАВА.... А бащите?

Все казват,че са строгата част в семейството. Не е така! (естествено с изключения)..

Те са нашите герои,нашата ранна представа за мъж.

Тате винаги ще е до нас, готов да изтрие сълзичките от очите ни,да превърже някоя рана,било то на кракът,ръката или сърцето... Моля ви, ДЕЦА,приятели!

Моля ви, обичайте и УВАЖАВАЙТЕ родителите си,защото това са хората,които ще ви обичат въпреки всичко и всички.

Хората,които ще бъдат винаги до вас, зад вас и НАД вас.

Поставяйте се на тяхно място винаги.

Проявявайте разбиране и раздайте цялата си любов за тях, докато не е късно.

Казвайте им,колко са прекрасни, за да бъдат и те като ‘’цветето в първата саксия’’, защото го заслужават! Дали са ви много,бъдете благодарни!

П.С. Всичко, което съм или ще бъда, дължа на вас, скъпи Родители!

В категории: Животът


1
Коментара
Трагедия с рибари в...
Трагедия с рибари в... 17/04/2025, Четвъртък 22:00 0
Флагман.БГ Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 21:18 0
Флагман.БГ Оказа се, че е много добра в... Оказа се, че е много добра в... 17/04/2025, Четвъртък 20:58 1
Флагман.БГ Плати огромна сметка Плати огромна сметка 17/04/2025, Четвъртък 20:33 0
Голям трилър в "Ергенът"
Голям трилър в "Ергенът" 17/04/2025, Четвъртък 20:20 0
Направи гръмко признание
Направи гръмко признание 17/04/2025, Четвъртък 20:03 2
Флагман.БГ Взрив в "Ергенът"... Взрив в "Ергенът"... 17/04/2025, Четвъртък 19:40 0
Каза тежката си дума
Каза тежката си дума 17/04/2025, Четвъртък 19:24 0
Флагман.БГ Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 18:33 1
1
Коментара по темата
1.
!!!
04.06.2016 23:42:38
0
5
Браво на това преждевременно помъдряло 17 годишно момиче!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Разбиха най-голямата и високотехнологична лаборатория за дрога на Южното Черноморие Извънредно! Разбиха най-голямата и високотехнологична лаборатория за дрога на Южното Черноморие Разпитани са двамата химици – инженери от Полша, както и известен рентиер от Свети Влас, предоставил свой имот във ваканционно селище Тоби от Хелс китчън шокира - бившият ми мъж заживя със сестра ми Тоби от Хелс китчън шокира - бившият ми мъж заживя със сестра ми Тя призна, че пътят към прошката не е бил лесен Опасно ли е децата ни да учат вероучение? Писателка шокира с думи за вярата ни и руската пропаганда Опасно ли е децата ни да учат вероучение? Писателка шокира с думи за вярата ни и руската пропаганда Рисковано е, защото християнстовото се превръща в идеологическа обвивка на проруската пропаганда, каза писателката. Оставаше само да призове българите да не ходят на църква, за да не станат русофили и войнолюбци Еврокомисията ни пожали! Ще получим второ и трето плащане по Плана за възстановяване и устойчивост Еврокомисията ни пожали! Ще получим второ и трето плащане по Плана за възстановяване и устойчивост Добрата новина съобщи вицепремиерът Дончев. Парите ще бъдат отпуснати до края на 2025 г. Километрично задръстване на магистрала „Тракия“ след верижна катастрофа със 7 коли Километрично задръстване на магистрала „Тракия“ след верижна катастрофа със 7 коли На място са пристигнали четири линейки Направи гръмко признание Направи гръмко признание Фарниев отклонява оферти на държави, за да остане треньор на ЦСКА Подарък ли е за БСП и Путин отказът да продадем реакторите на Украйна? Подарък ли е за БСП и Путин отказът да продадем реакторите на Украйна? Така защитаваме националните си интереси, уверява Жельо Бойчев и доказва, че аргументите за отхвърляне на проекта за АЕЦ „Белене“ са неактуални  Каза тежката си дума Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Ето защо Департаментът на САЩ анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България
Трагедия с рибари в... Трагедия с рибари в... САЩ Мощни удари по Херсон и Никопол, има загинали и ранени Мощни удари по Херсон и Никопол, има загинали и ранени  Руски военни анализатори обаче обявиха, че авиационни бомби са били насочени по център на службата за мобилизация Съди Биг Брадър за грандиозна сума Съди Биг Брадър за грандиозна сума Скандал с Мики Рурк Плати огромна сметка Плати огромна сметка Джак Грийлиш е страхотен футболист, но обича и нощния живот Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Унгария забрани гей парадите Унгария забрани гей парадите С нова поправка в Конституцията официално се забраняват публични събития, организирани от ЛГБТ+ общности Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Все повече университети в САЩ се обявяват срещу действията на администрацията 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността Жена избяга гола от истински ад  - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Жена избяга гола от истински ад - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Тунизиец без документи е арестуван за бруталното сексуално насилие
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори