Прокуратурата: Взривът в Арсенал е станал при пресоване на хексоген
28 Май 2016, Събота, 13:43 ч.
Източник: 24 часаРаботник почина при инцидента
Окръжна прокуратура Стара Загора разследва инцидент в завод на " Арсенал "АД, при който загина един човек, съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата.На 27 май в 22.25 часа в обект на завод 4 на "Арсенал "АД, находящ се в град Мъглиж, по време на работа е възникнал взрив, при който е пострадал работникът Динко И. Д., на 52 г. от Казанлък. Вследствие на получените увреждания работникът е починал.
Местопроизшествието е посетено от окръжния прокурор на Стара Загора, завеждащия следствения отдел при Окръжна прокуратура-Стара Загора и дежурен следовател, както и от служители на ОД на МВР-Стара Загора и РУ на МВР-Казанлък.
Извършен е оглед на местопроизшествието, при който са иззети веществени доказателства и документация. Разпитват се свидетели. Към този момент е установено, че взривът е възникнал по време на пресоване на взривното вещество - хексоген, като причините за това са в процес на изясняване. Не съществува опасност от последващи взривове. Разследването продължава под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора.
В категории:
Крими












Голям трилър в "Ергенът"
17/04/2025, Четвъртък 20:20
0

Направи гръмко признание
17/04/2025, Четвъртък 20:03
1



Каза тежката си дума
17/04/2025, Четвъртък 19:24
0

Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за...
17/04/2025, Четвъртък 19:07
0





За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие
17/04/2025, Четвъртък 18:00
1

