Ще продължи ли коалицията на ПП с ДБ
Националният съвет на партия "Продължаваме промяната" даде мандат на Изпълнителния съвет да преговаря за явяване на предстоящите парламентарни избори в коалиция с "Демократична България", съобщиха от пресцентъра на формацията, оглавявана от Кирил Петков и Асен Василев.
Все още обаче не е ясно дали "Демократична България" ще приеме поканата, защото в коалицията има известни резерви, които идват най-вече от страна на ДСБ на ген. Атанас Атанасов. В градската десница правят изчисления, че осигуряват над 70 % от гласовете за коалицията, а получават под 50 % от избираемите места, което е всяло напрежение. Те настояват за по-сериозно представителство, но ПП едва ли ще отстъпят от настоящата конфигурация, в която имат доста по-сериозно присъствие.
В следващите две седмици ще се уточни формата на участие в ПП и ДБ, възможни са всякакви конфигурации.
В същото време, Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъди и прие като възможен модела на управление с непартиен министър-председател с високо обществено доверие, който да припознава приоритетите на партията. Предстоят нови предсрочни парламентарни избори, след като не се постигна съгласие за съставяне на кабинет в рамките на 50-ото Народно събрание.
Предстоящият предсрочен вот ще бъде шести след редовните парламентарни избори на 4 април 2021 г. Последните предсрочни избори бяха на 9 юни тази година.
На 1 юли Румен Радев връчи първия мандат на кандидата за министър-председател, издигнат от ГЕРБ-СДС - Росен Желязков, който веднага предложи структура и състав на Министерски съвет. Два дни по-късно парламентът не избра Росен Желязков за премиер.
На 22 юли от „Продължаваме промяната-Демократична България“ получиха и върнаха веднага неизпълнен втория проучвателен мандат за съставяне на правителство.
На 5 август „Има такъв народ“ (ИТН) върна на президента неизпълнен третия и последен мандат за съставяне на правителство.
Мислете си ,че някой ви вярва !
Но завлякоха и страната. Един приятелски кръжок се опита да овладее държавата и я катастрофира, оставяйки след себе си такъв правен, конституционен и институционален хаос, какъвто страната не помни.
Красивата Лена Бориславова с устрема на Цола Драгойчева и хъса на Нора Ананиева диктуваше на депутатите какви "неконституционни" закони да приемат, извиваше им ръцете, за да престъпват морални норми, да газят правилници, за да бъдат назначавани "правилните хора".
Изживяваше се като Жана д'Арк, повела Тридесетгодишната война със Статуквото, за да проправи пътя на Киро към Короната на Историята.
Така управляваха - с фантасмагории, които ни продаваха като истина от последна инстанция.