Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Колежът по туризъм в Бургас разширява обучението с акцент „здравословно хранене“

Ключови думи: университет проф. д-р асен златаров, здравословно хранене, нова специалност, колеж по туризъм

„Туризъм и здравословно хранене“ е новата специалност в Колежа по туризъм в Бургас от есента на 2024 година. Това съобщи директорът доц. д-р Веселина Атанасова по време на практически семинар съвместно с организацията за здравословен живот Vita Rama. Те са  експерти в пълноценното растително хранене и собственици на първия хотел у нас изцяло на растително хранене (веган).

Първата среща на екипите премина под формата на кулинарна демонстрация, в която академичния състав на колежа и студенти по туризъм приготвиха заедно шест здравословни ястия по меню. Проведе се задълбочена дискусия за ползите и потенциала на растителното хранене като световен тренд с двуцифрен годишен ръст, който предопределя нагласите на потребителите в избора им на продукти и услуги. „Все повече се търсят по-балансирани, щадящи, нискохистаминови, безглутенови храни и диети, заместители на месо, сирена и кашкавали, детското хранене също е изключително актуална тема“, споделиха Цена Канариева, организатор във Vita Rama и Гергана Гаджева, кулинар в организацията.

Ефектът от това прелива към родната ни хотелиерска и ресторантьорска индустрия, която вече търси добрите практики и подготвени кадри, с които да развива новаторски продукти и да отговори на спецификите в търсенето на „модерното общество“.

 Учебните програми ще се фокусират върху научнообосновано съдържание, което последователно се прилага и предоставя в образователните кампании и програми с гости - видове растителни храни и макронутриенти, усвояване на растителен протеин чрез комбиниране на храните, полезните мазнини, киселинно и алкално образуващи храни, комбиниране на храни в полза на хранителни режими, менюта за детокс и разтоварване, суперхрани и ферментирали храни, хранене за спортисти, диабетици, деца, шадящи технологии за приготвяне на растителни храни, и др.

Огромен проблем пред Южното Черноморие Южното Черноморие е поставено под риск да остане без питейно-битово водоснабдяване през летните месеци Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Какво се случва в София?
Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Ето какво твърди политикът Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” "Възраждане" запали чучула с лицата на видни европейски лидери в центъра на София. Това съобщиха от пресцентъра на партията
"Погребаха" го Фалшива новина стресна феновете на Захари Бахаров Масови фалити на производители заради олио от Украйна В момента цените на външните пазари са ниски, на вътрешния също не се наблюдава покачване, въпреки поскъпването има на всички стоки
Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен През 2023 година той уби приятеля си Тони Тоневски Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Ето какво каза кметът на Царево
Почина легендарен музикант В САЩ скърбят Плевнелиев: Всяка държава, която е влязла в еврозоната, е по-богата от България "Нашите предци ни казваха да бъдем в сърцето на Стария континент", отчита политикът
Уникален студ в... Разградско Има голям празник Баримор е родена на 22-ри февруари