Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Четирикратен ръст на хотелите в Бургас, вече са 65

Ключови думи: Бургас, хотели, туристическа дестинация

Справка на общинския отдел по туризъм показва, че през последните 4 години хотелите, регистрирани на територията на община Бургас са се увеличили четирикратно. През 2007 г. те са били едва 14, а сега техният брой се е покачил на 65.

Увеличението на легловата база и ръста на новите хотели, и места за настаняване в Бургас се отчита от икономисти и експертив областта като добър знак в условията на криза. Той говори за една запазваща се тенденция – нарастващ интерес от страна на туристите, които са предпочели Бургас пред останалите дестинации за своя отдих и почивка.

Съществен принос за това без съмнение има разнообразната на събития културна програма на Бургас с Фестивала на пясъчните скулптури, SPIRIT Of Burgas, най-стария на Балканите Международен фолклорен фестивал, Флората, Международната киноложка изложба, Защитена местност Пода, древният град Аква Калиде – Термополис в Минералните бани и други.

Това показва, че усилията, положени в последните години от Общината за популяризирането на Бургас като атрактивна туристическа дестинация и постигнатото през този период в града са дали резултат.

Работата продължава с дейностите по проекта за реконструкция на Мостика и остров „Света Анастасия”. Те ще са част от обособяването на най-новия културно-исторически маршрут започващ от пл. „Св. Св. Кирил и Методий”, през музейните експозиции, ул. „Богориди”, Морската градина, Мостика с корабче до острова и обратно. Очаква се реализацията му да повиши допълнително интересът към Бургас като атрактивна туристическа дестинация.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
България загуби от Ейре, надяваме се на чудо в реванша За първи път в историята националите ни губят на свой терен от ирландците Колкото и да сте изморени: Винаги правете тези 3 неща след секс 1/3 от хората веднага след секс влизат във фейсбук, използвайте това време за по-приятни неща
Мъжкото поведение, издаващо нежелание да се ожени за вас Напълно възможно е партньорът ви не просто да не иска да се ожени за вас, а да не иска да се жени въобще 4-те зодии, които най-лесно сбъдват желанията си Ето кои са те
Златен шанс за реформи и влизане в еврозоната Политолог съветва управляващите вместо да се карат кой бил с Делян Пеевки и кой с Божков, да работят Заменихме бонбоните с този ориенталски десерт – сладък, а без грам захар Вижте как да ги приготвите
Лимоново дръвче в Равда роди гигантски плод То се отглежда в оранжерия в Равда Как да се пазим от пролетната алергия Основните симптоми на сезонният алергичен ринит са кихане, сърбеж в носа, очите, небцето и ушния канал, водниста секреция, запушване на носа и тн.
Защо напълняваме по-лесно с напредването на възрастта Това явление се дължи на комбинация от физиологични, хормонални и поведенчески промени Гответе се: Мощна магнитна буря ни връхлита до дни Адските смущения могат да предизвикат повишен стрес върху организма
Не си пробвал по-уникален сладкиш – само за 15 минути и всички ще ахнат Рецептата е много лесна Над 150 души аплодираха актьора Руси Чанев в Бургас, стартира инициатива да бъде почетен гражданин Актьорът от златното поколение творци на българския театър и кино бе посрещнат с препълнена зала в родния си Бургас