Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Уволниха приятеля на полицайката Симона заради случая "Семерджиев"

Разплитането на казуса с полицейския чадър над Георги Семерджиев, е стигнало своя край, смята министърът на вътрешните работи
Ключови думи: георги семерджиев, симона, полицайка, приятел, флагман, уволнение

Още един полицай е уволнен дисциплинарно след разследването на полицейския чадър над Георги Семерджиев - става въпрос за приятеля на Симона Радева, който е работил в 4-о Районно управление и е сред първите, озовали се на катастрофата на бул. "Черни връх", при която бяха убити две млади жени.

В "Денят започва" министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев обяви, че разплитането на казуса с полицейския чадър над Георги Семерджиев, е стигнало своя край. Извън уволнените дисциплинарно поличаи, още 38 служители на реда са наказани по някакъв начин заради случая.

"Когато са наказани толкова много хора, към тази система не може да има претенции, че не се чисти", каза Демерджиев. Парични награди стимулират служителите на реда, които съвестно изпълняват задълженията си, каза още вътрешният министър. Такива, например, са получили всички, които са заловили незаконни мигранти.

Според Демерджиев трябва да се въведат солидни привилегии за пенсионираните полицаи, които са изпълнили службата си без нарушения. Целта е те да се превърнат в стимул за добра работа на служителите на реда. МВР все още няма отговор от Русия защо журналистът Христо Грозев е обявен за федерално издирване. "В зависимост от отговора от руска страна ще преценим какви действия да предприемем. По случая държавата си свърши работата доколкото може. Следим го много внимателно. Там, където е необходимо, се намесват и службите", посочи той. Задържането на британеца Дейвид Бодил, който се издирва от Интерпол, е реализация на ДАНС, с участието на МВР.

Иван Демерджиев определи ареста като рутинна операция, каквито се случват често през последните месеци. Не е имало особена съпротива при ареста на Дейвид Бодил, посочи още вътрешният министър. Той увери, че всички процедури по казуса ще бъдат спазени стриктно и прогнозира, че вероятно Бодил ще бъде екстрадиран в родината му. Психично болният мъж, който вчера стреля по 3-о Районно управление в София е правил начални опити да произвежда взривни вещества, заяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.

В момента тече проверка как психично болният мъж се е сдобил с ловна карабина. В дома му са намерени още незаконни боеприпаси. Вътрешният министър коментира още, че протестите на близките на загинали при катастрофи са основателни, защото е накърнено сериозно чувството за справедливост.

"Оказва се, че част от подсъдимите са хора с висок социален статус по места и очевидно в тези случаи съдебната система подхожда снизходително. Затова ще поискаме промени в закона за движение по пътищата, защото се оказва, че част от тези шофьори имат много нарушения през годините, включително и след като им е отнета правоспособността. Част от проблемите, с които се сблъскваме е, че не можем да използваме пълноценно всички технически средства, с които разполагаме", коментира той. МВР ще настоява промените в закона за движение по пътищата и още 3-4 законопроекта, насочени срещу престъпността да бъдат разгледани приоритетно от Народното събрание.

2
Коментара по темата
2.
ХаН Курбан
11.01.2023 15:24:39
Пак доста го държаха! Това трябваше да се случи отдавна!
1.
Баба
11.01.2023 12:31:45
Как са наказани? Със строго мъмрене?
  Добави Коментар
Усложненията от грипа идват седмица след него Това се случва основно при пациенти с компрометиран имунитет, както при бременни и кърмачета Обявиха най-странната обществена поръчка. 9,2 милиона лева за конете на спецченгетата Пусната е от Столичната дирекция на вътрешните работи
Имахте ли необичайно главоболие и неразположение? Подгответе се за още! Ударила ни е силна магнитна буря, предстои още Атанас Зафиров: БСП ще има зам.-министри в три ведомства  Филип Попов ще бъде зам.-министър в МВР от БСП
Слагам 2 подправки от кухнята на мястото на праха и пералнята се чисти от всички боклуци с едно пускане Този метод ще я спаси от счупвания, запушвания и други замърсители Балъков ще играе в памет на Бекенбауер Голяма чест е за мен да се включа в турнира на футболните легенди за "Бекенбауер Къп" на 17 и 18 март в Мюнхен, каза футболистът ни 
Беззаконие в ж.к. Възраждане: Жители си запазват паркоместа с конуси и туби Ако им кажеш нещо, те заплашват, твърди бургазлия  Всяка неделя правя тези турски мекици с пълнеж от кайма, не сте яли нещо по-вкусно! Невероятно меки, ухаят разкошно и се приготвят изненадващо лесно
Пленумът на БСП предлага лидерът на партията да не се избира пряко Освен това има идея да отпадне лимитът от три мандата на депутат в парламента Някой ще остане на сухо на 14 февруари: Митничарите задържаха секс стимуланти В товарен микробус се превозват 7 кашона, съдържащи различни препарати за полова мощ, които не фигурират като стоки в товарителниците
Вече не купувам бульон, правя домашен без никаква химия, а издържа дълго време Рецептата е лесна, а и здравословна Жертвите на Ружа Игнатова ще търсят милиарди евро от България Нарушена е европейската директива за обезщетението на пострадали от престъпления, казва адвокатът им