Трябва ли да затваряме приложенията в Android
Потребителите на Android изпоолзват голям брой приложения в устройствата си. Често се смята, че е добре на определено време тези приложения да бъдат затваряни и паметта да бъде "почиствана".
Това на теория освобождава системни ресурси, които да се използват по-ефективно от работещите в даден момент приложения. Би трябвало и поне малко да намалява консумацията на енергия.
Според друга концепция обаче, спирането на приложения всъщност вреди на производителността на Android, отбелязва How-to Geek. Хората са наясно, че натискането на бутона за връщане към началния екран, не затваря приложението. Затова често търсят допълнителни функции и приложения за "почистване" на системната памет, като използват и функцията за затваряне на всички програми през менюто за мултитаскинг на Android.
Всъщност, всичко това се оказва ненужно. Android е разработен с идеята множество приложения да работят едновременно на фонов режим. Ако потребителят отвори ново приложение, за което не достигат ресурси, Android автоматично ще затвори друго приложение, което не е било използвано дълго време, предава vesti.bg.
Когато приложенията работят на фонов режим, те ще могат да получават известия, ще се стартират по-бързо, когато потребителят ги отвори и не консумират енергия. Дори е възможно да се окаже, че при стартирането на приложението от т.нар. "студен" реижм и обновяването му с новото съдържание, ще се изразходи повече отколкото, ако то е стояло на фонов режим.
Пълно затваряне на приложение е полезно при проблем с него. Например ако блокира често или не работи добре. Тогава рестартиране на устройството или спиране на приложението докато проблемът бъде отстранен, може да е от полза. През останалото време обаче изглежда е по-добре Android да бъде оставен автоматично да управлява активните приложения.
Добави Коментар