×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Минималната заплата в България е 4 пъти по-ниска от тази в Ирландия
  • Минималната заплата в България е 4 пъти по-ниска от тази в Ирландия, сочи изследване
  • Северна Корея стана третият най-голям притежател на биткойни в света
  • Руската армия нанесе масирани удари по Купянск
  • Европейският съвет обсъжда отбраната, Украйна, Близкия изток, миграцията и бюджета на ЕС
  • Опозиционната Народнорепубликанска партия излезе на протест в центъра на Анкара
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Заради топлата връзка на Първанов с Доган, в АБВ има криза с идентичността


Валери Симеонов: Заради топлата връзка на Първанов с Доган, в АБВ има криза с идентичността
Внесохме законопроект, с който да отменим поправката на промените в Закона за акцизите и данъчните складове, каза Валери Симеонов.
04 Декември 2015, Петък, 06:52 ч.

Полина Карастоянова наруши правилника на НФСБ като подкрепи лобистки текст в полза на големите алкохолни картели и подведе четирима депутати от ВМРО, каза съпредседателят на Патриотичния фронт

В АБВ има криза с идентичността. Бившият президент Георги Първанов има топла връзка с Ахмед Доган, в резултат на която спечели втори мандат. Това каза съпредседателят на Патриотичния фронт Валери Симеонов в „Здравей, България“ по Нова телевизия.
На въпроса защо е нарекъл партията на Първанов магистралка, той отговори, че тази констатация се основава на питане дали е забелязал сближаване на АБВ с ДПС.
„Отдавна съм разбрал това заради начина, по който хората на бившия президент гласуват. В много случаи АБВ подкрепя предложенията на ДПС. От тази гледна точка поведението на АБВ е непоследователно. Те например в началото подкрепиха програмата на правителството, но в хода на управлението в определени моменти се опитват да си играят на опозиция, за да бъдат забележими“, коментира Симеонов.
Той обясни и защо НФСБ взе решение да изгони депутатката Полина Карастоянова, която подписа промените в Закона за акцизите и данъчните складове, въвеждащи ограничението ракия да се вари само шест месеца в годината и казаните над 500 литра да се лицензират като данъчни складове.
„Тя е подкрепила текст, който е лобистки и подкрепя големите алкохолни картели. Нито аз, нито колегите ми от НФСБ бяхме уведомени. В петък следобед тя предлага законопроект на няколко души от ВМРО, които не са подготвени. Те се подписват под документа и питат дали са уведомени НФСБ, а тя им отговаря, че ще се справи с нас. Човек влиза с облеклото на едни идеи, на една програма, след което нещо става. В случая имаме такъв пример, при който представител, издигнат от НФСБ за Народното събрание, не спазва програмата. Нарушава се един основен приоритет, т.е. този за борба с монополите и картелите в защита на дребния едноличен търговец“, поясни Симеонов. 
„Карастоянова заема позиция, за която не е уведомила никого от НФСБ. Това е основната причина, поради която на 27 ноември Националният изпълнителен комитет взе решение да свали политическото доверие от нея и да я извади от групата на НФСБ, като предложи на ВМРО също да бъде изключена от Патриотичния фронт като депутат. Целта й е да се защитят интересите на големите производители и търговци на алкохол срещу масовото, битово, традиционно производство, с което дори Тодор Живков не успя да се справи. Казаните тогава работеха през нощта. Това е загубена битка и нищо няма да доведе“, прогнозира съпредседателят на Патриотичния фронт.
„Консултирах се с финансови експерти. Те се изсмяха и казаха, че с промените на Карастоянова, нищо няма да се постигне. Хората ще започнат да крият казанчетата си, ще работят нощем. Това ще даде само възможност на администрацията да си разчиства сметките с всеки, който не е удобен. Ние внесохме законопроект, с който да отменим поправката, под която са се подписали Карастоянова и няколкото депутати от ВМРО“, подчерта Валери Симеонов.
„Ние подкрепяме опитите на Румяна Бъчварова да води една по-твърда политика в МВР, отколкото някои нейни предшественици. Поведението е доста по-мъжко от тяхното. Тя не е перфектна като министър. Подкрепяме и Владислав Горанов. Без много шум в продължение на една година той успя да осигури така желаната от нас стабилност на България. Помните ли какво бе положението преди една година, когато имаше криза в банковата система, източването на КТБ. Това управление пое тежко наследство, но всички забравихме за него. Има ли стабилност? Има. Има ли повишаване на цената на тока за бита? Няма. След като той стабилизира тази система, заслужава нашата подкрепа“, каза още лидерът на НФСБ.

В категории: Политика


Какво уби този млад спортист
Какво уби този млад спортист 20/03/2025, Четвъртък 17:21 0
Флагман.БГ Какво се случва с тези двамата Какво се случва с тези двамата 20/03/2025, Четвъртък 16:40 1
1
Коментара по темата
1.
до В. Симеонов
04.12.2015 08:49:35
3
4
Външна политика вътрешна ,бежанци, марсианци,клюки интриги, от всичко разбираш бе мама му стара.Може би и за връщането от където си излязъл ще изкоментираш ако те попитат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мобилен екип ще събира електроотпадъците по заявки на гражданите в Несебър Мобилен екип ще събира електроотпадъците по заявки на гражданите в Несебър Зявки се приемат на  безплатен национален телефон 0800 14 100 Ето кои са в ОПГ-то на село Винарско, спипаха ги със 750 гр марихуана Ето кои са в ОПГ-то на село Винарско, спипаха ги със 750 гр марихуана Трима от тях са криминално проявени и осъждани, четвъртият едва 18-годишен, но вече престъпник СЕМ санкционира "Hell’s Kitchen" заради засягане на човешкото достойнство СЕМ санкционира "Hell’s Kitchen" заради засягане на човешкото достойнство Регулаторът налага глоба заради жалби срещу поведението на шеф Виктор Ангелов Като в индийски сериал: Баща помогна на сина си да отвлече жена си от дома на родителите ѝ Като в индийски сериал: Баща помогна на сина си да отвлече жена си от дома на родителите ѝ Жената е освободена невредима, а с нея работят разследващи и специалисти, за да се установят всички детайли около случилото се Созопол създава най-големия си парк по международен екопроект Созопол създава най-големия си парк по международен екопроект Реализацията на парка ще се осъществи на два етапа Неговият съвет - никога не хващай гадже фолкпевица Неговият съвет - никога не хващай гадже фолкпевица Интересно откровение от Ергена Мартин Дара Екимова с голям концерт в Бургас Дара Екимова с голям концерт в Бургас Певицата ще радва феновете си по морето на 30 април Малки ученици от Руен се запознаха с полицейската работа! Най-голям интерес – лентата с шипове Малки ученици от Руен се запознаха с полицейската работа! Най-голям интерес – лентата с шипове Най-голям интерес сред децата предизвика лентата с шипове, използвана за принудително спиране на автомобили Ямбол е в шок, капитан Марин Маринов е българската жертвата в Газа Ямбол е в шок, капитан Марин Маринов е българската жертвата в Газа Това не е инцидент – ООН реагира на смъртта на българския си служител в Газа Мария Бакалова открива 23-тия „София филм фест на брега“ тази вечер в Културен дом НХК Мария Бакалова открива 23-тия „София филм фест на брега“ тази вечер в Културен дом НХК По традиция публиката ще бъде посрещната от звуците на Духовия оркестър на Бургас, чието изпълнение на филмова музика съпровожда първите минути на фестивала от самото му създаване
2 милиона души използвани за жив щит от „Хамас“, а Николай Младенов посочи кой уби българина от ООН 2 милиона души използвани за жив щит от „Хамас“, а Николай Младенов посочи кой уби българина от ООН Тези хора живеят в ад без достъп до питейна вода, а храната е силно ограничена, поясни бившият външен министър  Какво уби този млад спортист Какво уби този млад спортист Умира след две седмици в медицинския център, когато медиците установяват, че мускулите му са разрушени до неизлечимост Какво се случва с тези двамата Какво се случва с тези двамата С постъпката си баровецът предизвика истинска сензация Отиде си един от най-големите ръководители във Формула 1 Отиде си един от най-големите ръководители във Формула 1 Еди Джордан загуби битката с рака Пребиха го като куче Пребиха го като куче Стилистът е претърпял операция и има поставени пирони в краката Издаде колко пият кифлите от Ергенът Издаде колко пият кифлите от Ергенът Това стана повод за това ютюбърът Слави Туджаров да направи специално интервю с него за сайта на bTV 9 ранени при удари по складове в Сана, а хутите свалиха американски MQ-9 Reaper за $30 милиона 9 ранени при удари по складове в Сана, а хутите свалиха американски MQ-9 Reaper за $30 милиона Сред пострадалите има жени и деца 70 000 украински войници загинали напразно в област Курск, а над област Суми е свален F-16 70 000 украински войници загинали напразно в област Курск, а над област Суми е свален F-16 Въпреки това Зеленски продължава да нарича операцията „успешна“, въпреки че няколко хиляди войници от „ВСУ“ са изоставени там в обкръжение Русия иззе активи от компании на стойност $28,57 млрд Русия иззе активи от компании на стойност $28,57 млрд Част от засегнатите са чуждестранни дружества В Казахстан водят чиновници на екскурзии в затворите, като мярка за борба с корупцията В Казахстан водят чиновници на екскурзии в затворите, като мярка за борба с корупцията 104 казахстанци са получили повече от 35 милиона тенге (5,8 милиона рубли) за сигнали срещу корумпирани чиновници
Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Ще видим трайното завръщане на Путин на международното поле за преговори Виц на деня Виц на деня - Муцка, кога ти е рожденият ден?
- Аз нямам рожден ден.
- Е как така?
- Ами, родена съм през нощта...
Виц на деня Виц на деня - Съседе, ще ми дадеш ли бормашината си за събота и неделя?
- Ами какво да те правя - давам ти я. ще ремонтираш ли?
- Не, ще спя.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Малко му трябва на човек да е щастлив-няколко кафета сутрин, а вечер-шепа успокоителни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори