×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургас ще се побратимява с туристическата столица на Хондурас


Бургас ще се побратимява с туристическата столица на Хондурас
Момент от карнавала в Ла Сейба Снимка: carnavaldeceiba.com
15 Ноември 2015, Неделя, 02:51 ч.
Източник: topnovini.bg

Общинските съветници единодушно са решили Ла Сейба да се побратими с Бургас

Бургас ще се побратими с град Ла Сейба в Хондурас. Това става ясно от докладна записка, внесена в Общинския съвет от „войводата” Георги Дракалиев, влязъл в новия местен парламент от листата на ГЕРБ.

В документа Дракалиев пише, че през май месец 2014 г. председателят на Дружеството за приятелство „България – Хондурас” д-р Спас Тошев е информирал чрез него кмета на Бургас за желанието на Ла Сейба да бъдат изградени приятелски връзки между двата града. В резултат получил писмо от Димитър Николов, което е връчено на Карлос Понсе – кмета на хондураския град, по време на тържествена сесия на тамошния Общински съвет. В депешата е изразено желание за побратимяване на двата града, които имат и сходни икономики, с мнение, че това би създало възможности за разработване на съвместни културни и икономически проекти. След като е бил изслушан и българският гост, общинските съветници единодушно са решили Ла Сейба да се побратими с Бургас.

Следват още няколко двустранни срещи, при последната от които Дракалиев се е срещнал в София с доня Мария Матуте, бивш представител на Хондурас в ООН и координатор на проекта по побратимяването от тяхна страна. Тя му е предала ново писмо от кмета на Ла Сейба до Димитър Николов, което е съдържало и покана за посещение в централноамериканската държава от името на техния Общински съвет.

В докладната Георги Дракалиев пише, че от вземането на решението за побратимяване от хондураска страна са минали цели 18 месеца и всяко отлагане и забавяне вече би имало негативен ефект върху бъдещите двустранни отношения. Затова той предлага на Общинския съвет в Бургас да одобри побратимяването на двата града.

Според информацията в "Уикипедия" Ла Сейба е третият по големина град в Хондурас след столицата Тегусигалпа и Сан Педро Сула. Разположен е на брега на Карибско море и е второто по значение пристанище на страната с 174 006 жители (2010 г.). Населението му е с най-висок процент на грамотност в страната. Градът е известен и като "Туристическата столица на Хондурас". Освен с великолепните си плажове, колониална архитектура и нощен живот, той привлича туристи и като отправна точка на фериботите за Ислас да ла Баия (Bay Islands) - група острови в Карибско море, популярен морски курорт.

Георги Дракалиев допълва, че градът е известен и с „Големия международен карнавал в Ла Сейба”, който се провежда всяка година през месец май. Това е най-голямото събитие в цяла Централна Америка и само през 2008 г. е привлякло около 500 000 туристи.

В близост до града тече реката Рио Булгариа. Тя била открита от българи, установили се да живият в Хондурас след края на Първата световна война. Техните потомци, чийто брой днес е между 7000 и 10 000 души, миналата година за първи път са взели участие в карнавала, облечени в народни носии, представяйки българската култура.

В категории: Бургас


9
Коментара
Флагман.БГ Не му върви срещу Джокович, защото... Не му върви срещу Джокович, защото... 30/03/2025, Неделя 22:03 0
Ужасна вест от Мианмар
Ужасна вест от Мианмар 30/03/2025, Неделя 21:23 0
Шокиращ финал
Шокиращ финал 30/03/2025, Неделя 21:20 0
Най-злобните зодии
Най-злобните зодии 30/03/2025, Неделя 21:00 1
9
Коментара по темата
9.
до8
15.11.2015 21:16:20
0
1
2012 Корабите Св.Никола и Св.Георги ХВАНАТИ във Испания с МНОГО кокаин .Корабите ТРЪГНАЛИ от Бургас със Бургаски екипаж и БУРГАСКИ собственик приближен до1 човека от Б***я
8.
гошо
15.11.2015 21:07:02
1
0
До 7: имаш добри идеи но на Бойко най малко му трябва кока. Това са пълни глупости. Бойко може да е простичък, но е честен, добър и постоянно работи. Айде стига вече го атакува, другите са много по зле от него.
7.
Асфалт баба и 40 измамници от Герб
15.11.2015 20:26:31
0
1
Как да няма ИМА БИЗНЕС ПЛАН;От Порт Ла Сейба се натоварват на стари кораби АНАНАСИ и БАНАНИ а палетите са специални пълни са с пресован БЯЛ ПРАХ кокаин 30КОКА 70ПРОЦЕНТА цента талашит.КОКАТА идва от съседния град Сан Педро Сула където е родатата на Яни и Янкел РОЗЕНТАЛ хондураски евреи БАНКЕРИ близки до клановете ВЕЛЕС и СИНАОЛА.Бананите и Ананасите пристигат в РИБНОТО Пристанище в Бургас което е под контрола на дрогарката Бориславова и големия от БАНКЯ от там поемат за Италия а друга част по чалготеките и пиано баровете за богати шопи и мутри с кинти .Ако НЕ сте чели Испанска преса от2011 там пише че правителството на Българияи1Банка до власт СиБанкя ПЕРАТ от няколко години пари на Мексиканския Клан СИНАОЛА който пъке замесен с1друга банка HSBC обвинена от ДП на САЩв пране на880МИЛИОНА на СИНАОЛА.И сега идва интересното оказва се ГЕРБи РБ са теглили16МИЛИАРДА държавен заем от4Банки катоНАЙ-много са изтеглени от СЪЩАТА банка HSBC
6.
Важно!!!
15.11.2015 18:38:23
0
0
Тоя Георги бихте ли си дали сестрата за да я ожените него? А? Естествено че не. Това е тъмен емоционален характер без опит!!!!
Как нямате план за бизнес! Няма такова нещо като побратимяването ако няма план за бизнес точка по точка каки ще са печалбите и дали няма да изчезв много по печелившо да се направи това със по близка дестинация! Искате пак да ни хабите парите за командировки да ви плащаме за НИЩО.
5.
Истината
15.11.2015 18:27:08
2
0
Във цялата тази работа липса думата "печалба". Къде е търговията? Къде са бизнес фирмите? Много по евтино е да се взимат тези банани и кафе от Африка която е наблизо. Наемете един консултант като сте толкова прости!!!!
4.
Нонка
15.11.2015 18:24:16
2
1
Какви съвместни проекти със страна която още има престъпност да ти се присере. Вие не сте наред! Има си начин да се каже НЕ! Защо не се побратимите със Холандия или Норвегия? Каква почва имате от бедни аборигени? Никаква! Тоя Георги не е завършил нищо, един хулиган е.
Кой иска да му плащат командировките да ходи там да се прави на велик? Георги! Ама няма да стане. Нямаме печалба да си губим времето вместо да привличаме фабрики и инвеститори! Кмете, събуди се!!!! Със тези сме толкова братя колкото със Саудитска Арабия.
3.
Кел файда
15.11.2015 12:44:44
2
4
2 -ТА Града имат СХОДНА икономика.В Хондураския град гледат КОКА КАФЕ БАНАНИ ана власт в Ъндърграуда са НАРКОКАРТЕЛА Мси-13.Във Бургас НЕгледаме банани освен в Кауфланд и Била кафе пием по главната улица а коката и Ъндърграунда са чак в Слънчев Бряг и СОФИЯ Мси-13 нямаме имаме партия ГЕРБ
2.
...
15.11.2015 12:37:47
2
1
Колко ли работа ще "свършат" горките съветници!
1.
xydx9yx0yd0ydhydu
15.11.2015 12:15:22
2
3
СЛЕДВА ОСТРОВ ТАМБУКТУ ТО БЕЗ ТОВА НА ГОЛ......... ПИЩОВИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ „Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ Песента на Диди и Мони от бургаския дует „Парадокс“ дебютира в класацията и едва не я оглави Геро с деликатна грешка в ефир, Рачков взе за мезе Фънки Геро с деликатна грешка в ефир, Рачков взе за мезе Фънки "Таралежко" е жури на "Като две капки вода" тази вечер Кола се запали в движение в голям роден град Кола се запали в движение в голям роден град За щастие няма пострадали Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Ето какво се случи на разговор за туризма Хубава работа, ама българска - или защо регистърът за педофили сам по себе си не е панацея Хубава работа, ама българска - или защо регистърът за педофили сам по себе си не е панацея Педофил си отвори детски парти център в София, ще спрат ли подобни безумия? Треньорът на Нафтата с много важно изказване Треньорът на Нафтата с много важно изказване Кадеду: Феновете и клубът направиха всичко за нас, но... Летният туристически сезон ще бъде открит официално в Бургаско Летният туристически сезон ще бъде открит официално в Бургаско Мирослав Боршош с визита в Бургас днес Сменя Русия с... Сменя Русия с... Австралия Губят му се 10 минути Губят му се 10 минути Димитров с шокиращо признание Протест в Пловдив Протест в Пловдив Граждани настояват за справедливост за убийството на Митко
Макрон с призив към Нетаняху Макрон с призив към Нетаняху Френският президент иска спиране на огъня в Газа Ужасна вест от Мианмар Ужасна вест от Мианмар Бременна жена издъхна след земетресението Кой печели от войната в Украйна? Търговци на органи забогатяват на гърба на измамените бойци Кой печели от войната в Украйна? Търговци на органи забогатяват на гърба на измамените бойци Пленен войник в Курска област твърди, че командирът раздавал медицински полици за лечение във Франция, а се оказва, че с тях давали съгласие за донорство Малък самолет падна върху къща Малък самолет падна върху къща Пожарна и полиция евакуираха района   Отиде си голямо име в киното Отиде си голямо име в киното Почина Денис Арнт Таксиметров шофьор вози жени без пари в... Таксиметров шофьор вози жени без пари в... Германия Смъртоносна атака срещу Харков Смъртоносна атака срещу Харков Загинали са двама човека Ужасна трагедия в Англия Ужасна трагедия в Англия Трима души загинаха при пожар, включително малко дете! Подозира се умишлен палеж 19-годишен герой с разтърсващ разказ за огнения ад в Кочани 19-годишен герой с разтърсващ разказ за огнения ад в Кочани Момчето спаси човешки животи, рискувайки своето здраве Тръмп се ядоса на Путин! От Белия дом обмислят тежък ход срещу Русия Тръмп се ядоса на Путин! От Белия дом обмислят тежък ход срещу Русия Вашингтон натиска за прекратяване на кръвопролитието в Украйна
Божидар БОЖАНОВ, депутат Божидар БОЖАНОВ, депутат Пеевски не може да звънне на Кьовеши, както на Сарафов и Гешев, за да бъде смачкано разследване. Виц на деня Виц на деня - Защо си в толкова лошо настроение?
- Ами точно влизах в морето на Малдивите и...
- И какво?
- И ми звънна алармата за събуждане.
Виц на деня Виц на деня - Вашият син ме нарече крава!!!
- Ох, госпожо... милион пъти съм му казвал да не съди за хората по външния им вид.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако булката е богата - расата няма значение... ако е много богата и полът няма значение.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори