×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Промениха дизайна на българските монети евро
  • 184 станаха жертвите в рухналия нощен клуб в Санто Доминго
  • МЕЧ внася втория вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"
  • Депутатите изслушват кандидатите за омбудсман
  • Решават мярката за неотклонение на бившия лекоатлет Петър Дачев
  • Депутатите изслушват двама министри заради състоянието на пътищата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българин откри биологичната си майка 27 години след като е бил изоставен


Българин откри биологичната си майка 27 години след като е бил изоставен
30-годишният Ивайло открил биологичната си майка и своите брат и сестра с помощта на Фейсбук
20 Юли 2015, Понеделник, 10:53 ч.

Сестри пък се събраха след 22 години раздяла благодарение на Фейсбук

Софиянец откри биологичната си майка 27 години след като е бил изоставен. Пред камерата на ТВ 7 Ивайло Миланов в новото му семейство нищо не му е липсвало и никога не се е чувствал като чужд човек, въпреки че от самото начало знае, че е осиновен. Не обвинява биологичните си родители, че са го оставили.
Ивайло се ражда 3-то дете в бедно семейство във Варна. Поради липса на средства, майка му го оставя в сиропиталище. Когато става на четири години, той е осиновен и заживява в София.
„Разхождал съм се в градинката на дома и случайно съм се запознал с осиновителката си. Аз съм я заговорил и тя ме е харесала. Живея с мисълта, че така е трябвало да стане. Не съм озлобен“, добавя Миланов.
Въпреки любовта и грижата, която получава, той се чувства като дърво без корен, за това решава да потърси биологичните си родители, но среща съпротивата на институциите.
„От много време знам, че съм осиновен и търся майка си. Ходех в дома, от който съм взет, но никаква информация не ми даваха. Пробвал съм различни начини да се добера до информация, но напразно“, споделя младият мъж.
След дълга битка с институциите, той разбира за фейсбук групата "Къде си". Чрез нея деца, оставени за осиновяване се опитват да се свържат с биологичните си семейства. "Търсещите" публикуват снимка с придружаваща информация, а постът се споделя от всички членове в групата. 27 години, след като е изоставен, Ивайло намира семейството си за по-малко от месец, благодарение на социалната мрежа.
„Видяхме се. Вече втори път съм във Варна. След две – три седмици пак ще съм тук. Не съм очаквал, че имам брат и сестра. Той има две деца, а сестра ми – едно. Семейството ми е доста голямо, защото майка ми е имала девет братя и сестри“, заяви Иво Миланов
Според него, тайната на осиновяването трябва да отпадне, защото дори институциите да не съдействат с информация, в 21-ви век, когато всичко е свързано с Интернет, тайни трудно се крият.
„Това за мен бе убийствена тайна, защото човек не знае майка му жива ли е“, каза още Миланов.
Венцислава Маринова пък е отгледана само от майка си, още като дете баща й ги изоставя. Тя разбира, че той има ново семейство и още една дъщеря. Години наред обаче Венцислава не може да осъществи връзка със сестра си. Преди няколко месеца решава да се довери на Фейсбук групата „Къде си“ и резултатът не закъснява.
„760 споделяния имаше и я намерих точно за три дни. Това бе много вълнуващо, защото не вярвах, че това може да се случи“, споделя Венцислава.
След 22 години две сестри се виждат за първи път.
„Аз се свързах с нея и тя бе в шок, както всеки би бил. Трябваше й малко време, за да преосмисли всичко, което е било скрито от нея. След това се чухме по телефона и започнахме да се виждаме“, добавя младата дама.
Според Венцислава, и в хубаво, и в лошо семейството е винаги до теб и всеки има право да познава своята кръв и своите корени. Затова търсещите ще настояват до последно за промяна на закона, тъй като е морално остарял и пречи на държавата да съдейства с информация за осиновените деца. Аргументите за отпадането на чл. 105 от "Семейния кодекс" ще бъдат представени утре на зам.-министъра на правосъдието Вергиния Мичева от активисти от Българската асоциация "Осиновени и осиновители".

В категории: Лична драма


Флагман.БГ Показа перфектно тяло на 59 (СНИМКА) Показа перфектно тяло на 59 (СНИМКА) 10/04/2025, Четвъртък 21:40 1
Много се зарадва на...
Много се зарадва на... 10/04/2025, Четвъртък 21:20 0
Родителите й се отрекоха от нея
Родителите й се отрекоха от нея 10/04/2025, Четвъртък 21:00 1
ВК "Нефтохимик" парафира с...
ВК "Нефтохимик" парафира с... 10/04/2025, Четвъртък 20:33 0
Вдигат щур купон
Вдигат щур купон 10/04/2025, Четвъртък 19:33 0
Невиждан обрат в "Ергенът"
Невиждан обрат в "Ергенът" 10/04/2025, Четвъртък 19:00 1
3
Коментара по темата
3.
:)
14.08.2015 16:14:54
0
1
Скоро две близначки се срещнаха след 56 години раздяла без да подозират за съществуването на другата... И двете казаха,че през годините са чуствали,че някаква част от тях липсва, но какво е точно не могат да си обяснят.
2.
!
14.08.2015 12:50:07
0
0
Щом природата /съдбата те е наказала да си безплоден/самотен,защо да се самонаказваш!?Ако толкова искаш,стани дарител!Или жена да задоволи грижовния си инстинкт,като отглежда с топлота няколко деца в такова селище.Нормално,без криене като престъпник.Така децата ще я обикнат повече,тъй като по природа са истински,а после животецът ги деформира!
1.
!
14.08.2015 12:43:54
0
1
Времето на осиновяването е отминало.Глупаво е да се живее в лъжи и самозаблуди.Да зависиш от "грешката"на един и капризите на друг.Един ден детето ще разбере-с или без ваша помощ и при всички положения ще иска да види биологичната си майка.И тогава може да приеме жалостивите обяснения,а денонощните грижи и лишения да останат на заден план-нали сте чужда..Генът е водещ.Само тежка болест или смърт оправдават да изоставиш детето си.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Ураганният вятър повали кран в Поморие Извънредно! Ураганният вятър повали кран в Поморие Стовари се върху рибарското пристанище Убиваме деца, нашите деца – с бездействие, с мълчание, с апатия! Убиваме деца, нашите деца – с бездействие, с мълчание, с апатия!  Нашите управници се обвиняват един друг кой е по-виновен, скачайки си като петли, без нито един от тях да постъпи мъжки Плодовете мираж заради априлския сняг, бивш министър зове за помощ Плодовете мираж заради априлския сняг, бивш министър зове за помощ В такива случаи трябва държавата да се намеси, каза Явор Гечев ВК "Нефтохимик" парафира с... ВК "Нефтохимик" парафира с... Млад играч Ограничават движението по магистрала „Тракия“ Ограничават движението по магистрала „Тракия“ Трафикът ще преминава само в активните ленти за посока Бургас и за посока София Връщаме останките на терориста, окървавил летището в Бургас Връщаме останките на терориста, окървавил летището в Бургас  През 2021 г. той взриви автобус с израелски туристи и български шофьор на аеропорта в Сарафово Мъж открадна 22 бона от пенсионерка, но... Мъж открадна 22 бона от пенсионерка, но... Светкавично се озова с белезници Експерт: Причината за катастрофата, при която загина Сияна, е ясна Експерт: Причината за катастрофата, при която загина Сияна, е ясна Много огледи са правени на мястото, което не е добре, защото ситуацията е като хилаво дете с много баби, коментира проф. Станимир Карапетков Делян Добрев: Заради евтиния руски газ от Гърция плащаме по 1 млн. лева на ден на „Боташ“ напразно Делян Добрев: Заради евтиния руски газ от Гърция плащаме по 1 млн. лева на ден на „Боташ“ напразно  Заради ПП-ДБ го купуваме с 20-30 на сто по-скъпо, отколкото от „Газпром“, изчисли депутатът от ГЕРБ Пореден успех за Клуб по спортни танци „Бургас“ Пореден успех за Клуб по спортни танци „Бургас“ Техният треньор Явор Вълчев заяви, че поредният успех за морските възпитаници е първи подобен на Българската федерация по спортни танци
Показа перфектно тяло на 59 (СНИМКА) Показа перфектно тяло на 59 (СНИМКА) Брук Шийлдс като, че ли не остарява Много се зарадва на... Много се зарадва на... Класиката на Арсенал срещу Реал Търговската война се ожесточава за ужас на американските компании Търговската война се ожесточава за ужас на американските компании  Митата за Китай са вече 145%, обявиха от Белия дом, а американският президент нарече Си Дзинпин "горд човек", който искал да сключат договор Родителите й се отрекоха от нея Родителите й се отрекоха от нея Причината е сайт за възрастни Шокиращо: Майка размени дъщеря си за маймуна Шокиращо: Майка размени дъщеря си за маймуна 70-годишна жена тотално полудя... Обра аплодисментите в САЩ Обра аплодисментите в САЩ Меси няма спирка Министерството на енергетиката приключи успешно Програма „Възобновяема енергия, енергийна ефективност, енергийна сигурност” 2014 – 2021 г. Министерството на енергетиката приключи успешно Програма „Възобновяема енергия, енергийна ефективност, енергийна сигурност” 2014 – 2021 г. Христина Стоичкова,  началник на кабинета на министъра на енергетиката Жечо Станков, приветства присъстващите на заключителната конференция Тази събота в зала "Никола Станчев" ще се проведе 19-то първенство по карате киокушин за деца Тази събота в зала "Никола Станчев" ще се проведе 19-то първенство по карате киокушин за деца Заявки за участие до момента са подали над 150 каратеки от цялата страна, членове на БКА - ИКО България с председател - световния шампион шихан Емил Костов Несебърски лекоатлет грабна злато в Международно състезание Несебърски лекоатлет грабна злато в Международно състезание Следващото предизвикателство за младите бегачи ще бъде състезанието от веригата „Го кидс” на 11 май в Панагюрище Това е сред 100-те най-полезни храни Това е сред 100-те най-полезни храни Сланината е с хранителен индекс 73 от 100 максимално, а по-нисък е той на храни като грах, домати, скумрия, марули, портокали и сладки картофи
Стефка Костадинова Стефка Костадинова Днес съм на работа в БОК, нали видяхте, че целунах Весела Лечева Виц на деня Виц на деня Син пита баща си:
- Тате, какво е това идеална съпруга?
Бащата се замисля и отговаря:
- Това е жена, която вярва, че мъжът и е идеален!
Виц на деня Виц на деня - Какво е радост от труда?
- Това е чувството, което изпитва поетът, когато гледа към някой строителен обект!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако на жена си кажеш, че имаш работа, но не кажеш каква, ще си отвориш още една работа.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори