×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес отбелязваме Велика сряда от Страстната седмица или Седмицата на страданията
  • Премиерът на Косово Албин Курти подаде оставка
  • 16 април 1925 г. 100 години от кървавия атентат в църквата „Света Неделя”
  • Зеленски предупреди САЩ: Не правете недопустими отстъпки на наши земи
  • Подпалвачът на дома на губернатора на Пенсилвания имал психични проблеми
  • Опозицията на Острова: САЩ са ни много по-важни, няма смисъл да флиртуваме с Брюксел
  • Вторият вот на недоверие срещу правителството влиза за обсъждане в парламента
  • Джорджа Мелони ще навива Тръмп за „Общ пазар“ на ЕС и САЩ
  • Тръмп подписа указ за намаляване на цените на лекарствата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Джамбазки: Строежът на „социален“ блок с европейски пари е дискриминация, пред гражданска война сме


Джамбазки: Строежът на „социален“ блок с европейски пари е дискриминация, пред гражданска война сме
Тоягата се спира с тояга и ако държавата не си влезе в ролята, тази гражданска война, при която жертвите са възрастни хора, които никой не разбира, че са бити заради пет лева, ще се пренесе и по улиците на София, прогнозира Ангел Джамбазки.
20 Април 2015, Понеделник, 10:44 ч.

Не е интеграция да превърнеш катуна от хоризонтален във вертикален вид, каза евродепутатът

Строежът на „социален“ блок с европейски пари във варненския квартал Аспарухово е дискриминация, защото ще се гради за хора заради техния произход. Има въпрос към Европейската комисия дали одобрява изразходването на европейски пари за такива дискриминационни мерки. Това каза в „Добро утро, България!“ по ТВ7 евродепутатът Ангел Джамбазки. Той уточни, че опасенията на хората, които са го потърсили за подкрепа, са че пред бетонните блокове в квартал Аспарухово има едно пространство, което е необитаемо от години и точно там ще изникне новото „вертикално гето“.
„То е между блоковете и циганската махала. Обитателите на гетото са виновни донякъде за наводнението, защото имаше незаконни постройки, които бяха задръстили отводнителните канали и защото гората е изсечена. Това не го правят марсианци, а тези хора. Това празно пространство между двете цивилизации е на границата на автономията. Първият вариант е бил „социалният“ блок да е в центъра на града покрай другата махала Максуда. Други пък казват, че има интерес да се строят там яхтени пристанища и затова искат да изгонят ромите, за да ги настанят в новия блок“, заяви Джамбазки.
Жители на варненския квартал, които са се подписали в подписка, че не желаят такъв блок, застанаха пред камерата на ТВ7, за да кажат защо не са съгласни до домовете им да изникне блок, населен с роми.
„Имаме опасения, че тук ще настанят хора от малцинствените групи на други квартали. Децата ни няма къде да играят. Колите са паркирани по тротоари и зелени площи. За паркинги не е помислено, макар че са приети солени глоби. Ние предлагаме да се направи детска площадка и паркинг“, заяви млада дама.
„Написах писмо на границата до нелюбезното до районния кмет и до общинските съветници, които дължат отговор на тези хора за това каква е територията, има ли подробен устройствен план, за да са наясно чия е собствеността и какво е разрешеното застрояване. Когато се правят такива интеграционни дейности, обикновено се нарушава цялото друго законодателство, само за да мине този номер. Нима няма хора в затруднено положение? Мислите ли, че в блок, в който ще бъдат настанени обитателите от махалите на Аспарухово и на Максуда, ще отиде млада двойка с дете или със затруднено положение да живее? Това е абсолютно лицемерие и харчене на средства. Никой не е длъжен да им строи жилище, защото са се родили цигани. Ще живеят там, където си наемат жилище“, коментира евродепутатът.
Според него, България е изправена пред гражданска война.
„Имаме населени места, в които държавната власт отсъства. Там обитателите не си плащат здравните вноски и когато извикат лекар, го пребиват. Случва се това, защото там няма държавност. Лесно може да бъде прекратено това, но една част от политическата класа има интерес да им купува гласовете и да ги остави да си правят каквото си искат. Тоягата се спира с тояга и ако държавата не си влезе в ролята, тази гражданска война, при която жертвите са възрастни хора, които никой не разбира, че са бити и удушавани заради пет лева, ще се пренесе и по улиците на София, защото престъпниците от малцинствата стават все по-агресивни и нагли“, каза още Ангел Джамбазки.

В категории: Политика


Преби се на сцената
Преби се на сцената 16/04/2025, Сряда 16:09 1
4
Коментара по темата
4.
Ала бала
20.04.2015 13:39:58
11
5
От тоя започна да ми писва, само говори от екрана или във вестниците, като толкова много ги разбираш ела направи нещо реално, кречетало, аман
3.
БРАВО ДЖАМБАЗКИ! ПАК СИ ПРАВ!
20.04.2015 12:57:11
2
22
Много е прав Джамбазки! във всички по-големи градове опипват почвата да строят такива блокове - и в Бургас имаше такава идея, даже проекта е готов, с локално парно и всякакви гевезелъци. Но....добре, че се надигна населението и мераците им умряха. Кметът беше бесен тогава, целият почервеня и напусна срещата с протестиращите. Да не би на нас държавата да ни е построила жилищата и да ни ги подарява? Да не би на бедните български семейства някой да им дава ей така безвъзмездно жилища, та дори и на бедните турци по селата? Само на циганите - защо? Заради изборите! Нали ви е ясно след някоя и друга година на какво ще приличат тези жилища - блок 20 в Ямбол........
НИКАКВИ ПРИВИЛЕГИИ НА ТЕЗИ ПАРАЗИТИ! НАЙ-МНОГО МОЖЕ ДА ИМ СЕ ДАДЕ ПОД АРЕНДА ЗЕМЯ ДА Я ОБРАБОТВАТ И ДА СЕ ПРЕХРАНВАТ!
2.
до 1
20.04.2015 12:54:23
0
11
отивай да обслужваш сексуално гаджалите знаем че си анален принц
1.
Velika Bulgaria
20.04.2015 09:01:56
14
2
Postroite im palatki.

A Djambazov go pitaite zashto e takuv skinhead.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Преби се на сцената Преби се на сцената Музикантът Венци Мицов влезе в болница след падане на сцената Студенти от Колежа по туризъм представиха великденски кулинарни изкушения Студенти от Колежа по туризъм представиха великденски кулинарни изкушения Кулинарният базар показа творчеството на  възпитаниците на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ Джигит натрупа 14 000 лв. глоби за превишена скорост Джигит натрупа 14 000 лв. глоби за превишена скорост След 47 нарушения, той се разкая и плати веднага, за да получи поне отстъпка от баснословната сума Вижте празничната програма на Община Бургас за Великден Вижте празничната програма на Община Бургас за Великден Ще има и заря навръх Възкресение САЩ премахна от списъка „Магнитски” най-близкия човек до Виктор Орбан. А у нас? САЩ премахна от списъка „Магнитски” най-близкия човек до Виктор Орбан. А у нас? Антал Роган бе поставен там в последните дни на Байдъновата администрация - по доноси от либералните и леви медии пионки на Демократичната партия Този чийзкейк дори не е необходимо да се пече Този чийзкейк дори не е необходимо да се пече Ягодов „облак“ вместо торта БНБ предупреди да внимаваме с банкнотите от 20 лева БНБ предупреди да внимаваме с банкнотите от 20 лева Банкнотите от 20 лева изместиха столевките като най-фалшифицираните банкноти Заря ще радва Бургас на Великден, Арсений не се страхува от критики Заря ще радва Бургас на Великден, Арсений не се страхува от критики Политици, НПО-та и дори любимката на Бургас Тони Димитрова не са съгласни с идеята за фойерверки над катедралния храм Ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ посетиха Районната прокуратура Ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ посетиха Районната прокуратура Заедно с прокурор Маркова гостите бяха посрещнати и от държавните обвинители Гинка Чинова, Дилиян Царев и Валя Диамандиева Хулигани съблякоха 14-годишно момче и го потрошиха в подлез на метростанция в София Хулигани съблякоха 14-годишно момче и го потрошиха в подлез на метростанция в София Тийнейджърът е със счупена глава, синини и отоци по цялото тяло
Лекар обвинен в убийството на 15 пациенти, палел и домовете им Лекар обвинен в убийството на 15 пациенти, палел и домовете им Той ги убивал напълно съзнателно с коктейл от медикаменти Забраниха "Снежанка" заради участието на тази актриса Забраниха "Снежанка" заради участието на тази актриса Израелската актриса Гал Гадот е включена в "черния списък" на страната Трагедия в Алпите - загина изпълнителният директор на Lego, близък приятел на краля Трагедия в Алпите - загина изпълнителният директор на Lego, близък приятел на краля Майкъл Халбю изскочил от пистата с висока скорост и паднал в дълбок сняг Колко струват колите, внасяни от Китай в Украйна Колко струват колите, внасяни от Китай в Украйна Заради ниските им цени някои купувачи намират китайските автомобили за относително привлекателни Лоша новина за великденската салата Лоша новина за великденската салата Пълна е с нитрати  Защо си сложи вентилатор между краката Защо си сложи вентилатор между краката Имах чувството, че се задушавам в костюма, който беше от дупанперд, признава победителката от последния епизод на Капките Младеж умря след луда нощ в Тайланд Младеж умря след луда нощ в Тайланд Препил е с лош алкохол Почина голям бизнесмен Почина голям бизнесмен Отиде си финансистът от Дания Майкъл Халбай Байдън разкритикува остро Тръмп Байдън разкритикува остро Тръмп "Не са минали и 100 управленски дни, а тази нова администрация нанесе толкова щети", каза бившият държавен глава на САЩ Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Деликатна ситуация в САЩ
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня - Отче, може ли красива жена да не изневерява?
- Може синко, може, ама язък за жената!
Виц на деня Виц на деня Шеф на ресторант към госта:
- Нашият ресторант е от категория лукс! Сметката на клиентите се носи от кардиолог!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след тежък запой на сутринта се събудиш, погледнеш се в огледалото и не се видиш, не се притеснявай - просто си станал неотразим
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори