×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • До 17 ч. днес движението при км 205 на АМ "Тракия" в посока София се осъществява в активната и аварийната лента
  • КНСБ призова депутатите да гласуват редовния бюджет
  • Токът за бизнеса поскъпва с 22% от утре
  • Близо четвърт от енергията, произведена в България през 2024 г. е от ВЕИ
  • Бивш пилот на NASCAR загина при катастрофа със самолет в Северна Каролина
  • Тръмп спира лотарията за зелени карти в САЩ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хранителни стоки с етикети на чужд език объркват клиенти в "Билла"


Хранителни стоки с етикети на чужд език объркват клиенти в "Билла"
Във всички магазини на веригата се предлагат едни и същи стоки, а хората се притесняват, че не знаят какво съдържат
31 Ноември 2014, Събота, 00:00 ч.

На диета съм, казаха ми да следя мазнините в продуктите, но не мога да ги прочета, оплаква се жена с ТЕЛК

Все по-често се обърквам и не зная какво купувам в Билла, оплаква се нашата читателка Елена Костова. С инвалидност втора група съм, преди няколко години претърпях онкологична операция, а сега съм в ремисия. Покрай химеотерапията получих усложнения на черния дроб, показателите са увеличени, вдигна ми се и холестеролът. Лекарите ми препоръчаха строга диета. Да следя мазнините и въглехидратите във всичко, което ям.
Днес бях шокирана на щанда за сирена - топени и за мазане в магазина в ж.к. "Славейков". Внесени са различни чуждестранни марки, но на тях няма етикети на български. Как да разбера какво има вътре, може да е фатално за здравето ми, пита г-жа Костова. Нямам висока пенсия, все пак е инвалидна. Трябва да пресмятам всяка стотинка и едновременно да внимавам за всеки продукт. Купих си от близък магазин и телешки колбас, такъв ми е препоръчан, но вкъщи с два чифта очила видах мъничките буквички. Той пък съдържал 40 процента сланина и сума ти Е-та и подобрители, а на него пише телешки.
Кажете ми с какво да се храня? Аз съм болна жена. На сиренето пише нещо на чешки или френски, а телешкият салам се оказва свински, оплаква се отчаяната за здравето си Елена.    
Очакваме отговора от магазина, за да го публикуваме.  
 



6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мария Цънцарова не е освободена от работа Мария Цънцарова не е освободена от работа 19/12/2025, Петък 18:35 0
6
Коментара по темата
6.
Наблюдател
01.11.2014 19:47:24
0
1
Проблемът с етикетите по стоките и продуктите които са внос от други страни по закон трябва да се решава от ВНОСИТЕЛЯТ, той е дъжен да осигури превод на български език както да изкара нужните сертификати и декларации за качество и изпитание на продукта. Търговецът дали е Билла или някой друг е просто един посредник между клиента и вносителят. Ако Билла е вносител, тогава те са длъжни да си изкарат неоходимите документи !!!
5.
borko
01.11.2014 09:24:03
2
3
дъртата гибя уж с инвалидна пенсия, пък на топено сирене се отваря..

От тия храни, които цитирате - всяка е противопоказна за заболяванията, които уж има...
4.
Мързел
01.11.2014 09:17:29
2
3
До госпожата с инвaлиднaтa пенсия- като искаш да ти стига пенсията и да ядеш качествени продукти иди на село гледай си козичка и градинка с чушки и доматки, щом си в ремисия можеш да се грижиш за една две козички и за 10 корена зеленчук, да си правиш сирене, и т.н. Това е единствената гаранция, че ще хапваш нещо качествено, и ще знаеш какво има вътре. Не очаквай, европеец от Франция, да ти произведе нещо качествено на цена, която можеш да и позволиш с българска инвалидна пенсия.
3.
хaчо
01.11.2014 09:02:11
0
7
До госпожaтa с инвaлиднaтa пенсия - Биллa не е нaй-подходящото място зa броене нa стотинките, необосновaно нaдути цени нa плодове и зеленчуци кaкто и нa всичко друго. И щом сте нa диетa не нaбивaйте топени сиренa, a пресен зaрзaвaт от бългaрски производители....
2.
123
01.11.2014 08:38:03
0
7
Че то салами от 20 години няма без "подобрители, консерванти" и други простотии по магазините. По-лошото е, че и скъпи луканки по 25-30 лв. килограма си имат обикновено Е250 което е вредно и се слага само за да изглежда салама червен. Но така е и то не само у нас. Важното е продукта да изглежда добре а не какво има в него! За истински луканки се търси човек от село който си е заколил прасето и се купуват луканки от него.
1.
Човек
01.11.2014 07:19:29
3
3
Аман от вашите простотии. Всеки си изкарва собствените проблеми на чужд гръб.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Делян Добрев с предупреждение: Забравете за по-високи заплати през 2026 година Делян Добрев с предупреждение: Забравете за по-високи заплати през 2026 година  Дано да сме успели да прехвърлим отговорността на опозицията, каза той Атанас Зафиров предупреждава за криза след Нова година заради протестите Атанас Зафиров предупреждава за криза след Нова година заради протестите Той уверява, че няма с другарите си от властта да абдикират под силата на удара, който се задава. Ще е и ценови, и инфлационен, пророкува той Предсрочните избори (не)избежни – 22 март или 5 април са най-вероятните дати Предсрочните избори (не)избежни – 22 март или 5 април са най-вероятните дати Процедурата за мандатите започва, но партиите не показват воля за стабилно управление. РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми РИОСВ потвърди: Производството на „Кроношпан“ е в екологичните норми Контролните измервания на РИОСВ и ИАОС не отчитат превишения на нормите за качество на въздуха във Велико Търново Официално: Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК Официално: Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК Софийският градски съд анулира резултата заради процедурни нарушения Засиленият интерес към Приморско не е случаен, а резултат от целенасочена политика Засиленият интерес към Приморско не е случаен, а резултат от целенасочена политика Морето и крайбрежието, признати сред най-чистите в Европа, девствени плажове, дюни, лонгозни гори и уникална природа, са най-големите богатства на общината Внимание  шофьори! Блокират глоби и услуги на МВР заради еврото Внимание шофьори! Блокират глоби и услуги на МВР заради еврото Незавършените електронни плащания ще бъдат анулирани, ако не се приключат до 30 декември   По-малко фирми планират коледни бонуси По-малко фирми планират коледни бонуси Несигурната икономическа среда кара все повече работодатели да се въздържат от празнични доплащания   Как „Лукойл Нефтохим Бургас“ се справя без дефицит на нефт, докато съседни държави изпитват криза Как „Лукойл Нефтохим Бургас“ се справя без дефицит на нефт, докато съседни държави изпитват криза Доставките са гарантирани за следващите няколко месеца, постигната е диверсификация - 21 сорта нефт, 15 държави, 4 континента  Задържаха 29-годишен мъж за разпространение на порнографски материали с малолетни Задържаха 29-годишен мъж за разпространение на порнографски материали с малолетни Материалите са сваляни от чуждестранни сайтове и споделяни чрез торент клиенти, разследването продължава  
ЕС се раздира от спорове заради заема за Украйна - Орбан: Европа е пред война с Русия ЕС се раздира от спорове заради заема за Украйна - Орбан: Европа е пред война с Русия Решението на ЕС за безлихвен заем към Украйна предизвика политически трусове в Брюксел и дълбоко разцепление между страните членки Синът на Джон Траволта има неочаквана връзка с наследниците на Елвис Пресли Синът на Джон Траволта има неочаквана връзка с наследниците на Елвис Пресли Съдебен спор извади наяве документи, които хвърлят нова светлина върху една от най-пазените тайни в Холивуд Трейлърът на „Аватар: Огън и пепел“ впечатлява, но критиците охлаждат очакванията Трейлърът на „Аватар: Огън и пепел“ впечатлява, но критиците охлаждат очакванията Третият филм на Джеймс Камерън обещава по-мрачно завръщане на Пандора, но ранните оценки повдигат въпроси за бъдещето на франчайз Турците откриха 160 кг хероин в тир с хранителни стоки, пътуващ за България Турците откриха 160 кг хероин в тир с хранителни стоки, пътуващ за България Дрогата е била скрита в буркани Намериха над 160 кг хероин в тир с храни, пътуващ за България Намериха над 160 кг хероин в тир с храни, пътуващ за България Дрогата е била скрита в буркани с храна Това не е Москва, а Брюксел - европейските фермери излязоха, за да защитят препитанието си Това не е Москва, а Брюксел - европейските фермери излязоха, за да защитят препитанието си Над 10 000 земеделци протестираха срещу споразумението с Меркосур и аграрната политика на Брюксел   Българин почина в арест в САЩ, води се разследване Българин почина в арест в САЩ, води се разследване Мъжът се казва Ненко Ганчев на 56 г.  Изкуственият интелект замърсява колкото Ню Йорк за година Изкуственият интелект замърсява колкото Ню Йорк за година Според проучване - бумът на AI води до огромни емисии, водна консумация и енергийно натоварване Тръмп променя класификацията на марихуаната - какво означава това? Тръмп променя класификацията на марихуаната - какво означава това? Подобна прекласификация от страна на Агенцията за борба с наркотиците (DEA) няма да направи марихуаната законна за развлекателна употреба в национален мащаб Румънският съд праща Уиз Калифа в затвора заради джойнт на сцената Румънският съд праща Уиз Калифа в затвора заради джойнт на сцената Той бе задържан от румънската полиция през лятото на миналата година, след като запали джойнт на сцената на фестивала "Beach, Please" в черноморския курорт Костинещ
Бойко Борисов Бойко Борисов Паметта на ПП-ДБ е толкова къса, че забравиха как Радев ги нарече директно шарлатани – и защо го направи Виц на деня Виц на деня - Изядох пет кюфтета, преди да си взема лекарството...
- Какво лекарство вземаш?
- Капки за уши...
Виц на деня Виц на деня - Бих отишъл и на края на света заради теб!
- Аууу... колко мило!!!
- Ама ти сигурно и там ще дойдеш?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един евреин търговец разбрал, че синът му е опростил дълг на клиент и моментално поискал ДНК тест...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори