Кметът на Бургас Димитър Николов: Ако си кажа проблемите, на секундата се задейства държавният репресивен апарат

За пред медиите Орешарски се ръкува с охота с двама герберови кметове - на Бургас Димитър Николов (в средата) и на В.Търново Даниел Панов. Но това, излиза, че е само в рамките на пиара
03 Юли 2014, Четвъртък, 12:26 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: БГНЕСПред медиите си стискаме ръцете, но свършат ли снимките започва притискането, оплака се за първи път градоначалникът от ГЕРБ
„Надигнем ли глава да си кажем на глас проблемите на секундата се задейства държавният репресивен апарат – неоснователни проверки, забавяне на съгласуванията и излишно демонстриране на власт“. Това казва в интервю пред в.„24 часа“ Димитър Николов по повод проблемите на Бургас с правителството. До този момент той никога не бе говорил за търкания с кабинета "Орешарски" въпреки, че в последната година имаше множество подмолни такива, но се опитваше да запази дипломатичния тон. Примери в това отношение са санкциите по ОПОС, парите по инвестиционната програма на МС "Растеж и устойчиво развитие", както и десетки блокирани проекта.По думите на Николов, същото било отношението и към други кметове, но не конкретизира партийна принадлежност. Опитат ли те да си потърсят правата – веднага следва обратната реакция от държавата.
„Иначе пред медиите си стискаме ръцете, но свършат ли снимките започва притискането. Но кого наказват – кмета на Бургас или бургазлии?“, пита риторично Николов.
„Гледайки от моята камбанария и натрупания опит, в мен се затвърждава усещането, че държавата няма интерес от единството на кметовете. Страхът идва от факта, че те са истински, мажоритарни фигури – най-наблюдаваните, най-критикуваните, но и най-подкрепяните. И управляващите приемат това като заплаха за влиянието им, заради което се държат с кметовете като към подчинени, васали. Не искат да разберат, че оправим ли градовете, ще оправим и държавата“.
Бургаският градоначалник засяга и темата за затворения достъп до Морска гара. „Управляващите смятат, че като оставят затворен достъпа, ще натрият носа на кмета. А го натриват на хората. Не може Бургас да е единственият морски град, в който поколения бургазлии да не са слизали до кея“, допълва Николов и настоява незабавно да се вземат мерки, за да се отвори достъпа до морето.
Николов отбелязва, че Бургас като град с един от най-ниските проценти на безработицата трудно може да привлече инвеститор в индустриалния сектор, защото той ще търси по-слабо развити региони, където и заплащането е по-ниско и не е нужно да се конкурира с останалите сектори. В тази връзка за Бургас е по-добре да заложи на привличането на работни места, носещи високи доходи. Пример в това отношение са двете сериозни IT фирми, които отвориха офиси тук в последната година.
В категории:
Политика






Вчера направих тази бърза баница с домашни кори, цялата улица ухае на нея, а всички ми искат рецептата
21/04/2025, Понеделник 18:20
0

Иска 300 хил. долара, за да присъства на събития
21/04/2025, Понеделник 18:00
0

Плаща почивките на приятелката й
21/04/2025, Понеделник 17:40
0

Тези зодии са родени под щастлива звезда и късметът е навсякъде с тях
21/04/2025, Понеделник 17:20
0

На церемонията на Великден: Папа Франциск е бил с омофор, подарък от България
21/04/2025, Понеделник 17:00
0

Тя беше толкова красива преди да отиде в студио за красота, за да си увеличи миглите (СНИМКИ)
21/04/2025, Понеделник 16:40
1

Великденски детокс – не само за тялото, но и за ума
21/04/2025, Понеделник 16:20
0

Няколко идеи за десерти със стария козунак
21/04/2025, Понеделник 16:00
0

3-те зодии, които обичат веднъж и завинаги!
21/04/2025, Понеделник 15:40
0

Катастрофа с пострадали затвори за движение главен път, намериха овъглено тяло (СНИМКА/ВИДЕО)
21/04/2025, Понеделник 15:20
1

Банките дадоха 2 месеца срок. Ключова услуга ще е безплатна
21/04/2025, Понеделник 15:00
0

Ford спря колите за Китай заради митата
21/04/2025, Понеделник 14:40
0
всичката гадна комунистическа сволач ще си отиде и града ни отново ще цъфне...
а на наличните бургаски говеда, дето си позволяват да плюят Николов и ГЕРБ им пожелавам един пиян простак като червения боклук Йоан Костадинов у дома, да им е@е мамата, така както той го направи с Бургас...