Летният театър в Бургас посреща ветераните на Слънчев бряг с грандиозен концерт. Входът е безплатен
Изпълнителният директор на Слънчев бряг АД днес даде пресконференция за предстоящите пищни тържества по повод 55-годишния юбилей от създаването на курорта
23 Май 2014, Петък, 12:02 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка Женя ГАЙТАНДЖИЕВАДует „Ритон”, 5-те сезона”, трио „Тенорите”, балетът на бургаската опера ще бъдат само част от изпълнителите на 28 май от 20 часа
Дует „Ритон”, 5-те сезона”, трио „Тенорите”, балетът на бургаската опера ще бъдат само част от изпълнителите на грандиозния концерт, който предстои в летния театър в Бургас на 28 май т.г. в 20 часа по случай 55-години от създаването на най-големия ни морски курорт Слънчев бряг. Организатор на пищното събитие е едноименното държавно дружество в комплекса. А за да бъде настроението наистина празнично, половин част преди началото пред Летния театър ще свири бургаският духов оркестър.Концертът ще върне „лентата назад”, за да припомни ентусиазма на „първите”, ще спомене ветераните, отдали сили да превърнат Слънчев бряг в емблемата на българския туризъм. Дружеството е подготвило специални отличия за изключителен принос в развитието на курортния комплект. Призовете ще връчи изпълнителният директор Златко Димитров.
По случай юбилея си Слънчев бряг АД ще издаде и пощенска марка със снимка на съвременния курорт.
За своето над половин вековно съществуване комплексът извървя дългия път от малко популярно курортно селище до най-голямата и предпочитана дестинация на Балканите. Изграден през 1958 г. като „летовище” с 2500 легла, днес Слънчев бряг се простира върху цялото пространство от Несебър до Свети Влас и предлага на многобройните си гости над 200 елегантни хотела, 15 000 ресторанта и магазини, неизброими възможности за спорт и забавления.
За честването на 55-годишния юбилей на курорта „Слънчев бряг” АД, стопанисващо инфраструктурата на курорта, е подготвило поредица от инициативи. Пред Летния театър на 28 май ще бъде поставени изложбени пана с архивни снимки на курорта, които по-късно ще бъдат преместени на главната алея на комплекса. Официалното откриване на летния сезон ръководството на АД-то ще чества на 6 юни на открито пред хотел „Алба” в центъра на курорта, за да могат и туристите да станат свидетели на тържествата.
Морето в Турция се отдръпна на повече от 30 м от брега, повод за паника ли е?
Край на упоритите петна, с които не може да се справи и най-мощната пералня
Направете това простичко нещо, за да станат пържолите перфектни
Къде у нас измериха -13,6 градуса
Денонощните аптеки вече са кът
Денонощните аптеки вече са кът
10/02/2025, Понеделник 17:43
0
Снощи българинът е гледал "Ергенът"
10/02/2025, Понеделник 17:36
1
Психично болен заплашва хора със самурайски меч насред улицата
10/02/2025, Понеделник 17:31
0
Морето в Турция се отдръпна на повече от 30 м от брега, повод за паника ли е?
10/02/2025, Понеделник 17:22
0
Край на упоритите петна, с които не може да се справи и най-мощната пералня
10/02/2025, Понеделник 17:00
0
Направете това простичко нещо, за да станат пържолите перфектни
10/02/2025, Понеделник 16:40
1
Бисквитено руло като от сладкарница, а става само за 5 минути
10/02/2025, Понеделник 16:20
0
WINBET ще връчи награда „Вдъхновение“ на церемонията Спортист на годината
10/02/2025, Понеделник 16:04
0
Кефа цена няма: 3 март на СПА гълта над хилядарка
10/02/2025, Понеделник 16:00
0
Инвеститор отсече. Това е големият удар
10/02/2025, Понеделник 15:50
0
Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея
10/02/2025, Понеделник 15:45
0
Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея
10/02/2025, Понеделник 15:45
0
Помня това време, което беше за мен идеалът за това как се работи за родината и всичките й граждани - всеотдайно, безкористно.
Алчността надвива над всичко!
Баща ми е вторият ръководител на Строителния район, когато бе построен и хотел Глобус.
Ветераните се самоизбират.
Даже не се интересуват, че преди тях е имало някой друг.
Първият ръководител бе Михо Ангелов.
Някой има ли представа с колко лишения и с колко ентусиазъм на гол пясък е построен този курорт?
Не стъпвам там, защото е осквернено впечатлението ми от онова време.
Главният архитект Димитър Съселов има достоен син, помня когато се роди - това е световно известен астроном - Димитър Съселов, в топ 10 на най-известните българи по света, заслужили известността си с ум и труд, а не с лакти и пари.