Умните жени имат два пъти повече оргазми
В зависимост от възрастта и пола младеж с IQ от 100 точки е между 1,5 и 5 пъти по-вероятно да е правил секс, отколкото тийнейджър, който има 120 и нагоре.
Всяка точка над тази цифра намалява вероятността да е загубил девствеността си с 2,7% за момчетата и 1,7% за момичетата. Това важи и за целия спектър на емоционалните и интимните отношения – от държане за ръчичката до целувки и натискане по пейките.
“Интелектуалецът е човек, който е открил занимание, по-интересно от секса.”
Този цитат е на писателя и журналист Едгар Уолис. Мнозина смятат хората на мисълта за странни птици, неудачници, особено в полето на сексуалния опит. Жените отбягват такива мъже и предпочитат привлекателните с по-простичък процесор.
“Смотаността” на
свръхинтелигентните в полето на любовта се обяснява с това, че те нямат време
да мислят за “подробности” – разбирай секс, връзки с жени и социални контакти.
Тъй като имат по-важни неща, върху които да си блъскат главите, като връзката между ускорението на елементарните частици и пътниците на метрото в “Люлин”, и живеят в едно по-висше измерение на света, за тях външният вид не е от значение.
Не че е правило, но така се получава, че гениите често са запуснати, нямат атлетични тела, понякога дори не са достатъчно изкъпани. За капак не знаят как да общуват!
Понеже и те, както хората с нормален капацитет на сивото вещество, имат нужда от любов, налага им се да я потърсят. Пречи ли умът на половите връзки и вярно ли е, че хората с висок коефициент на интелигентност са с по-ниско либидо?
Едно старо проучване - още от 2009 г., показва, че жените с повече мозък са облагодетелствани в сексуално отношение.
Те изпитват оргазми два пъти по-често от не толкова умните си посестрими. Това е установил проф. Тим Спектър от лондонския “Кингс колидж”, след като изследвал 2000 двойки близначки. Става въпрос обаче за емоционална интелигентност – способността да идентифицираш, оценяваш и контролираш собствените си емоции и емоциите на другите.
Тя не е непременно свързана с високия коефициент на интелигентност. Възможно е гениални мъже и жени да са пълни емоционални инвалиди.
Например огромен процент от страдащите от аутизъм са изключително интелигентни.
Статистиката е несправедливо набедена за скучна и дотеглива дисциплина, но цифрите често крият в себе си обаяние.
Статистика, правена преди 2 г. сред американските ученици и колежани, изчислява каква е връзката между девствеността и интелигентността. И стига до много интересни заключения.
Учениците в горните гимназиални класове се плодят като зайци или поне така би им се искало. Първият извод е, че момчета, които са свръхинтелигентни, и тези, които са доста под нормата, губят девствеността си по-късно в сравнение с младежите, които са на средно интелектуално ниво.
Тоест, ако си много глупав или твърде умен, нямаш шанс да намажеш.
Ето и цифрите. 63,3% от момчетата с коефициент на интелигентност (IQ) под 70 са чисти като сълза в полово отношение. От тези с IQ 70-90 само 50,2% не са се класирали. 58,6% девственици има сред учениците с коефициент 90-110, и 70,3% - сред тези с над 110 т.
Ако IQ коефициентът надхвърля 140, цифрата на девствените е толкова висока, че авторът не се е решил да я оповести пред научната общественост.
До 19-ата си година 80% от момчетата и 75% от момичетата вече са познали плътската любов. В университета или колежа цифрата вече скача до 87%. Обаче в елитните колежи не е така. Там хората мислят повече за наука и занемаряват половия живот за сметка на интелектуалния и духовния.
Проверката установила, че 56% от възпитаниците на Принстън са правили секс. В Харвард са още по-малко - 41%. Ако разбием тази цифра по специалности, нещата съвсем ще задълбаят. Затова споменаваме бегло, че най-заети с мисли за неща, по-вълнуващи от секса, са математиците и биохимиците.
Те толкова са се увлекли по числа и формули, че 72 на сто са забравили изобщо, че по някое време все пак не е зле да започнат полов живот. Още по-странното е, че биолозите - хората, които знаят толкова много за размножаването при животните и растенията, нямат почти никакъв емпиричен опит – цели 73% са девствени.
В хуманитарните науки, изглежда, повече го удрят на живот. В тези специалности едва 20 на сто не са правили секс.
Свръхинтелектуалните типове са ексцентрици и рязко се отличават от останалите. Те хал хабер си нямат от любовни отношения и “свалки”, но пък имат логически обосновано мнение за тях, което често е полюсно противоположно на истината.
Защо хора с потенциала на Айнщайн са така неадекватни, когато се стигне до най-елементарното – размножаването?
Обяснението е, че по-умните смятат, че нямат време за любовни връзки. Те отлагат обвързването за по-късен етап, защото осъзнават, че е важно първо да се развиват, да учат, да си намерят добра работа и да се докажат в нея. В допълнение
по-еволюиралите интелектуално често имат по-ниско либидо.
Те повече разсъждават за рисковете и рядко биха си позволили да правят секс със случаен човек и без презерватив. По тази причина трудно биха влезли в романтични отношения, защото предвиждат шансовете нещата да се оплескат.
Когато преценят, че е настъпил моментът да се обвържат, понякога вече е късно, защото са се превърнали в изгърбени некъпани социопати с очила и дънки, над които се виждат “любовните дръжки” (говорим за онези сланинки отстрани на талията) и цепката на дупето. Определението важи най-вече за мъжете, тъй като умните жени рядко се занемаряват така. Всяка умна жена е наясно, че добрият външен вид отваря много врати.
И макар да е противно на логиката, именно с тези недостатъци интелектуалците привличат противоположния пол. Не само момичета, които са техен огледален образ в женски вариант, но и нормални на вид дами.
Притегателната сила идва тъкмо от това, което при тях сякаш е отпаднало в процеса на еволюцията – от размножителния инстинкт. Феновете и фенките на големите мозъци неосъзнато търсят интелигентни партньори, подтиквани от нуждите на своите гени да бъдат обогатени и рафинирани.
Казано на човешки език – интелигентността за тях е най-възбуждащото качество в потенциалния партньор, като всичко останало като външност и поведение остава на заден план.