×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Десерт Баунти е нещо страшно – фантазия от кокос и шоколад


10 Януари 2025, Петък, 15:26 ч.
Автор: Флагман.бг

Приготвя се лесно, без фурна и миксер, а резултатът е впечатляващ

Ако обичате кокос и шоколад, тази торта Баунти е перфектният десерт за вас! Приготвя се лесно, без фурна и миксер, а резултатът е впечатляващ – сочен и неустоимо вкусен сладкиш.

Необходими продукти
За шоколадовата основа:

250–300 г смлени бисквити
200 мл прясно мляко
100 г шоколад
100 г масло или маргарин
За кокосовия слой:

500 мл прясно мляко
5 с.л. захар
100 г бял шоколад (или 3–4 с.л. сухо мляко)
5 с.л. пшеничен грис /Veselqk.com
100 г кокосови стърготини
За глазурата:

150 г шоколад
200 мл сладкарска сметана
Начин на приготвяне
Пригответе шоколадовата основа:

Загрейте млякото в малка тенджера.
Добавете шоколада и маслото, като разбърквате, докато се разтопят.
Оставете сместа да се охлади за около 5 минути. /Veselqk.com
Добавете натрошените бисквити и разбъркайте добре, докато получите хомогенна смес.
Прехвърлете сместа в малка форма (20×20 см или 25×20 см) и заравнете основата.
Направете кокосовия слой:

В друга тенджера загрейте млякото, захарта и белия шоколад.
Разбъркайте, докато шоколадът се разтопи напълно. /Veselqk.com
Намалете котлона и добавете пшеничния грис при непрекъснато бъркане.
Гответе около 5 минути, докато сместа се сгъсти.
Свалете от котлона и добавете кокосовите стърготини.
Докато е топла, изсипете кокосовата смес върху шоколадовата основа и заравнете.
Пригответе глазурата:

На слаб огън загрейте сметаната и начупения шоколад. /Veselqk.com
Разбърквайте, докато се разтопи и се получи гладка смес.
Веднага залейте глазурата върху кокосовия слой и разнесете равномерно.
Оставете да стегне:

Оставете тортата да изстине на стайна температура.
Прехвърлете в хладилник за няколко часа, докато стегне напълно.
Съвети за сервиране
Нарежете тортата на малки кубчета или барчета и поднесете с чаша кафе или чай. /Veselqk.com


В категории: Вкусно


Коментари
Къде у нас измериха -13,6 градуса
Къде у нас измериха -13,6 градуса 10/02/2025, Понеделник 15:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Караджов: Дронът над летище София е провокация Караджов: Дронът над летище София е провокация В понеделник се проведе среща, на която бяха обсъдени мерките срещу навлизането на чужди обекти над летищата Кефа цена няма: 3 март на СПА гълта над хилядарка Кефа цена няма: 3 март на СПА гълта над хилядарка Броим 240 лева за полет с балон над Белоградчишките скали Инвеститор отсече. Това е големият удар Инвеститор отсече. Това е големият удар В какво трямва да се инвестира сега Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Съдът не даде ход на делото по искане на прокурор Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Съдът не даде ход на делото по искане на прокурор Да пречистим тялото и духа: Житният режим на Петър Дънов започва след дни - всичко, което трябва да знаем Да пречистим тялото и духа: Житният режим на Петър Дънов започва след дни - всичко, което трябва да знаем Според учителя Петър Дънов, с появата на житото, е започнала и еволюцията на човека За бойкота на търговските вериги и защо саламът е по-силен от гражданското чувство За бойкота на търговските вериги и защо саламът е по-силен от гражданското чувство Не, че гражданинът не е човек, напротив - той е човек плюс още нещо, но не е базов човек, чиято гледна точка също ще разгледаме тук Къде у нас измериха -13,6 градуса Къде у нас измериха -13,6 градуса От ниските температури малки реки и язовири в региона започнаха да замръзват Децата от ДГ "Калина Малина" в Несебър разговаряха с Хитър Петър за хитрините, лъжата и истината Децата от ДГ "Калина Малина" в Несебър разговаряха с Хитър Петър за хитрините, лъжата и истината Малчуганите бяха посрещнати в местната библиотека Не купувайте тези храни от големите вериги, ще си навредите жестоко Не купувайте тези храни от големите вериги, ще си навредите жестоко Ако не искате да пръскате пари на вятъра или по-лошо - да се лекувате от натравяне, е по-добре да ги избягвате
Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Системата на театрите колабира! Виц на деня Виц на деня - Брей, че си отслабнала! Каква е тайната?!
- Картофи, лук, чушки, домати, краставици, бамя.
- И само това ли ядеш, а месо?
- Абе какво ти ядене, копах ги!
Виц на деня Виц на деня - Какво работиш?
- Шофьор съм.
- Каква заплата ти дават?
- Седем милиона долара!
- Стига, бе, къде работиш?
- Във "ФОРМУЛА 1"!...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато мъж хване шаран, това е риболов.
Когато жена хване шаран, това е брак!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори