Вижте как кметът на Симитли обясни рекорда на сина си с преференциите
Какво лошо има една баба, която не знае как да гласува, да влезе с придружител, попита той
Феноменалният рекорд по преференции на последните избори на Стефан Апостолов, който от 22-ро място успя така да пренареди листата на ГЕРБ в Благоевград, че да стане отново депутат, се дължал на това, че помага на хората. В това се опита да убеди водещите и зрителите на бТВ кметът на Симитли Апостол Апостолов.
Златимир Йочев обаче цитира данни от ЦИК, според които в някои от селските секции преференциите за сина на градоначалника са над 96 процента от гласовете, дадени за ГЕРБ.
Апостол Апостолов обаче изтъкна, че се гордее със сина си и с каузата му да дава част от заплатата си за хора, имащи репродуктивни проблеми, но водещата Мария Цънцарова го контрира с думите, че работата на депутата е да пише закони, а Стефан Апостолов можело да е благодетел и без да се налага да влиза в Народното събрание. Кметът на Симитли не отрече това, но от статистиката, която водещите изкараха, се разбра, че синът му не е автор на нито един закон. Не може да се похвали и с изказвания от парламентарната трибуна. В опит да намери смислено обяснение кметът, който кимаше преди това одобрително с глава в знак за съгласие, че работата на депутата е да пише закони, изръси, че не всеки има способността да прави това. Важно било да помага на хората, които са го избрали.
„През 2003 г. моите съграждани едва ли не насила ме накараха да кандидатирам, а аз никога не съм имал намерение да ставам кмет. Имах си успешен бизнес, но моето верую бе да помагам за всичко“, сподели Апостолов.
„Елате да видите как се работи и с моя син, да видите как хората споделят своите проблеми и се решават!“, призова той и добави, че откакто е кмет купуване на гласове в община Симитли нямало.
Водещата Мария Цънцарова обаче го контрира с въпроса има ли някой, който да е гласувал за друг, а не за сина му. „Много са. Не съм правил точен анализ, но има гласове и за „Възраждане“, и за БСП, и за „Величие“, отговори градоначалникът. Журналистката обаче изтъкна, че имало практика непрекъснато да влизат в изборните секции хората с придружители, след като кметът се опита да определи явлението като законно и нормално, тъй като хората с увреждания се нуждаели от помощ.
„Хората от СИК са казали пред „Свободна Европа“, че ако не ги пуснат, ще падне активността“, добавя Цънцарова и попита дали би му струвало съмнително, ако не за неговия син, а за някой друг преференциите бяха над 90% не за неговия син, а за някой друг. „Защо да ми се струва съмнително? Всеки има право да гласува за когото си пожелае“, отговори градоначалникът.
„Какво лошо има хората, които са с придружител да гласуват за моя син? Една баба, като не знае как да гласува, е нормално да влезе с друг човек“, коментира той.
Според него няма нищо лошо, ако една баба пита как да гласува за „нашето момче“, да й бъде обяснено извън секцията.
Бащата е известен далавераджия и е много близък до еднокнижника!
Горкия, сигурно много се е дърпалллл