×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българската следа в терора с пейджърите била димка, но проф. Чуков намери връзка с атентата в Сарафово


Българската следа в терора с пейджърите била димка, но проф. Чуков намери връзка с атентата в Сарафово
Трябва много ясно да каже, че България няма нищо общо с тези устройства, коментира проф. Владимир Чуков
20 Септември 2024, Петък, 11:02 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Във вестника на „Хизбула“ пишело, че ливанецът, който е наредил терористичния акт на бургаското летище, е изчезнал безследно 

Включването на България и Унгария в новината за пейджърите бомби срещу членове на Хизбула в Ливан е класически пример за една димна завеса, която се създава около тази операция. Това каза в „Здравей, България“ Иван Анчев от Центъра за глобални хибридни заплахи. Арабистът Владимир Чуков пък на въпроса какъв ще е отговорът на „Хизбула“ отговори като припомни, че когато стана атентата в Сарафово, се разбрало, че човекът, който го е наредил, е шеф на външните операции на тази групировка. Имаше три изречения в техният англоезичен вестник, че този ливански бизнесмен в Испания изчезна, т.е. нещата са ясни, добави професорът. 

Междувременно стана известно, че и норвежецът от индийски произход Ринсън Йоси, сочен за собственик на българската фирма Norta Global Ltd, за която се предполага, че е участвала в доставката на пейджъри за „Хизбула“, е изчезнал след взривовете в Ливан.

Изчезнал е собственикът на БГ фирмата, замесена с ливанските пейджъри

"Мисля, че унгарците са тези, които вкараха България, българската фирма в този оборот от информация. Това стана благодарение на медиите им, които имат присъствие в Европа. За съжаление това присъствие се оказа и в Близкия изток, където се завъртя името на България. Това лично мен не ме притеснява“, сподели арабистът.

„По-скоро ми стана много неприятно. Днес имаше един преглед на възможностите как тези бежични устройства бомби, са се оказали в Ливан. Това беше един много сериозен анализ, направен във вестник „Ал-Акбар“, който е на "Хизбула", изтъкна Чуков. 

По думите му изданието е пуснало обширна статия, в което "всичко, казано тук в България, беше описано е една аналитична колонка". "Българската страна трябва много ясно да каже, че България няма нищо общо с тези устройства", категоричен е той. И допълни:"Това, което се писа в нашите медии, с всичките подробности, влиза в едно разследване на самите "Хизбула".

„Опровержението от ДАНС е публикувано и при тях. Казва се, че България няма нищо общо с тези устройства. Паричните потоци обаче си остават. Не е трудно човек да направи заключението, че тези устройства са направени в Азия. В Тайланд са започнали разследване. Начинът на плащане е нещото, за което човек трябва да се замисли“, подчерта арабистът.  

„Това е висш пилотаж в шпионажа. Става въпрос за кухи фирми, които са хакнати, т.е. превзети отвътре. Това е причината нищо да не разберем за това кой стои зад този норвежо-индиец и зад онази унгаро- италианка, която е единственият служител на унгарската фирма. По едно и също време са регистрирани предприятията им. Това е схема, която е много неприятна“, добави той.

След като водещият Виктор Николаев пита защо е необходимо един норвежец да има банкова сметка в България, за да се случи една покупка или продажба на пейджъри, професорът каза, че не иска да коментирам, защото може да бъда цитиран от вестника на „Хизбула“.

Организаторите на операцията са създали мрежа от фирми-пощенски кутии, чиято цел е да се въртят тези пари и никой да не разбере кой е поръчал продукцията, откъде и как е доставена, каза журналистката Мира Иванова. 

Това е шпионаж на ниво кухи фирми, повтори арабистът. 

Тези кухи фирми, през които са минавали плащанията - имат за цел да прикрият някакъв вид финансиране, каза Анчев

"Споделям това, което каза г-н Чуков. Най-вече в частта, че трябва да спрем с тази мазохистична традиция, винаги да се стремим по някакъв начин да въвлечем България в някакви такива негативни новини. Този път поне ДАНС даде някакво изявление, което беше относително навременно. Защото в предишни години сме виждали, че цари едно мълчание, което допълнително нагнетява ситуацията", каза пък Анчев. 

"Това е много сериозна операция. Тя е подготвяна няколко години. Целта ѝ е да отклони вниманието. Ако се вярва на тези изследвания, които се правят за това как са пристигнали самите пейджъри, се вижда, че произхождат от Азия", добави той. 

"Потвърждава се, че тези пейджъри физически не са минавали не само през България, а и през Европа като цяло. Тези кухи фирми, през които са минавали плащанията - имат за цел да прикрият някакъв вид финансиране. И това е една от основните задачи на ДАНС в момента - да се видят какви са тези потоци", каза още Анчев. 


В категории: Животът


Нападение с нож в Берлин
Нападение с нож в Берлин 21/02/2025, Петък 21:33 4
Каза за Реал Мадрид
Каза за Реал Мадрид 21/02/2025, Петък 20:48 1
Много е зле
Много е зле 21/02/2025, Петък 20:33 0
Флагман.БГ Той не е виновен Той не е виновен 21/02/2025, Петък 20:24 0
Радва се на нежен "допинг"
Радва се на нежен "допинг" 21/02/2025, Петък 20:00 1
Звучен скандал в София
Звучен скандал в София 21/02/2025, Петък 19:33 0
3
Коментара по темата
3.
hehe
20.09.2024 14:26:31
0
9
Логиката с фирмите е точно обратната. Множеството фирми са направени, за да се прикрие купувача. Това се прави с цел безопасност И се прави от всички структури, организации и отделни личности, които се чувстват застрашени. Прави се за всичко - техника, дрехи, мебели, храна естествено. Врагът дебне от всякъде. И някъде са ги пробили. Разбрали са за поръчката, и докато са ги произвеждали някъде нормалните пейджъри, някой от враговете на хизбула, е произвел модифицирана версия. После при транспорта, някъде по големите пристанищни хъбове, един контйнер е заменен с друг.
2.
Чуков
20.09.2024 13:14:03
1
8
От небето ли си паднал.
За операциите на Мосад да си чувал?
1.
ДаКастрирамеСулюПаситто
20.09.2024 12:01:21
8
15
Професоре, "там, където има пушек е имало и огън"- гласи народ ата мъдрост.Че сме се осрали и че имаме пръст е тази работа с пейджуърите е от ясно по-ясно. Като се има предвид морала, безчестието и безбожието на българските политици,и като прибавим подкупността им, няма никакво съмнение, че някой в англо-краварската колония е замесен. И по отношение не взрива на летище Сарафово, и тук не хвърляй боб за да гадаеш. И това пъклено дело е работа на МОСАД.Как ще обясните,че само след един час след взрива, на местопроизшествието се появяват два екипа на МОСАД,предвождани от безродника-наглец Цвъки Молитвената Закуска(Цвъко Асансьора) , които са настоявали да се включат в огледите?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Грешка в бюджета за 800 млн. лева! Асен Василев предлага да извадят от „фризера“ парите за майките Грешка в бюджета за 800 млн. лева! Асен Василев предлага да извадят от „фризера“ парите за майките Парите стигат и за размразяване на минималната работна заплата, изчисли бившият финансов министър Зафиров: Няма да останем и минута във властта, ако посегне на джоба и здравето на българите Зафиров: Няма да останем и минута във властта, ако посегне на джоба и здравето на българите Преди да говорим за пестене, трябва да си дадем ясна сметка, че има риск големи групи от хора да бъдат поставени от пълно социално изключване, каза той Драми на кантара! Виолета от Бургас свали 6,62% от теглото си, а Тодор от Созопол – 6,08 Драми на кантара! Виолета от Бургас свали 6,62% от теглото си, а Тодор от Созопол – 6,08 Деян от Русе напусна „Живот на кантар“, след като повечето от съотборниците му предпочетоха в отбора да остане Йорданка Ужасна миризма и гъст дим над... Ужасна миризма и гъст дим над... Пловдив Организира се събитие в памет на Тома Бинчев Организира се събитие в памет на Тома Бинчев То ще се проведе в София Шоу в „Живот на кантар“! Вижте как теглят 50 метра 14-тонни трамваи Шоу в „Живот на кантар“! Вижте как теглят 50 метра 14-тонни трамваи Драма на финала, тимът на Тодор от Созопол и Виолета от Бургас победи, а сините изостанаха само с 20 см Бургазлията Димитър от "Един за друг" и любимата му са... Бургазлията Димитър от "Един за друг" и любимата му са... "Просто уникални хора", твърди участничка във формата Флирт на върха на света: Путин между Тръмп и Си Флирт на върха на света: Путин между Тръмп и Си Руският президент обожаваше вниманието, обожаваше тези малки кавги между ухажорите му. И най-вече обожаваше подаръците Радва се на нежен "допинг" Радва се на нежен "допинг" Никол подкрепи Везенков в Ботевград Летището в Сарафово да носи името „Черно море“, искат ученици от Бургас Летището в Сарафово да носи името „Черно море“, искат ученици от Бургас Ректорът на БСУ проф. Милен Балтов изтъкна, че и сега много авиокомпании обозначават в своите сайтове бургаското летище с това название, но в скоби
Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Колинс е модел Нападение с нож в Берлин Нападение с нож в Берлин Мъж беше намушкан при Мемориала на Холокоста Каза за Реал Мадрид Каза за Реал Мадрид Няма шанс Ямал да премине в "белия балет" Той не е виновен Той не е виновен Рефер отнесе санкция заради рядко виждана ситуация Може ли да има мир в Украйна без Европа в преговорите? Британският посланик шикалкави за искането на Путин Може ли да има мир в Украйна без Европа в преговорите? Британският посланик шикалкави за искането на Путин Ще изпратим само мироопазващи сили и то в подходящ момент, уверява Н.Пр. Натаниел Копси, но Русия не ги ще там и може да се превърнат в пушечно месо   Бъфет продаде 50% от портфолиото си, да се готвим ли за криза? Бъфет продаде 50% от портфолиото си, да се готвим ли за криза? На обща стойност от близо 150 млрд. долара, серията от продажби е прецедент в кариерата на легендарния финансист Ватиканът с последна информация за състоянието на папата Ватиканът с последна информация за състоянието на папата Франциск се лекува в римската болница „Джемели“, където беше приет на 14 февруари Макрон ще предупреди Тръмп да не проявява слабост пред Путин Макрон ще предупреди Тръмп да не проявява слабост пред Путин Очаква се срещата да е в понеделник, за да обсъдят ситуацията в Украйна ФБР има нов директор ФБР има нов директор Смята се, че Каш Пател е верен сподвижник на Тръмп Володимир Зеленски с важен ход Володимир Зеленски с важен ход Точно сега американският президент е много разочарован от украинския лидер, отбеляза съветникът по националната сигурност на САЩ Майк Уолц
Владислав Горанов, бивш финансов министър Владислав Горанов, бивш финансов министър Политическата класа прояви разум, за да създаде смисъл Виц на деня Виц на деня - Какво е "Женски радости"?
- Дънките ти падат, а сутиена ти стиска.
Виц на деня Виц на деня Момиче при зъболекаря:
- Ако знаети колко ме е страаааах! Предпочитам да родя, вместо да ми вадят зъб.
Зъболекарят:
- Ама хайде решавайте по-бързо, че да знам кой инструмент да използвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори