Как да се справите с хроничната умора
Вижте тези пет начина
Много хора изпитват умора още със събуждането си. Защо се случва това и как да се справим с него. В съвременния свят човек все по-малко може да се отпусне, поради което имаме различни проблеми, свързани с настроението и здравето.
Признаци на хронична умора
В съвременния свят хората се опитват да правят всичко - да работят, да се забавляват, да се виждат роднини, да се занимават с хобита. Всеки ден е безкрайно състезание. Всичко това е подправено със стрес и конфликти, сътресения и създава условия за повишена умора. Човекът е живо същество с много ограничен "резервоар", така че трябва да наблюдавате признаците на синдрома на хроничната умора, за да се отървете по-бързо от тях.
Намален имунитет
Първо трябва да обърнете внимание на здравето си. Ако човек често се разболявате, значи имунната система е отслабена.
Чувство на умора сутрин
Това се отнася не само за физическата умора, но и за емоционалната. Човек не може да живее без почивка, а когато умората се натрупа, тя става постоянна.
Раздразнителност
Дори дребни проблеми водят до продължителни изблици на гняв и негодувание. Това, което преди това човек е приемал спокойно, сега моментално го вбесява. Към това се добавя постоянното чувство на безпокойство.
Сънливост и умора
Ако по-рано работата ви е изморявала след часове, сега умората е почти моментална. Не ви се ще да правите нищо, появява се апатия, спи ви се, силите се изчерпват бързо. Понякога всичко се появява и безсъние.
Не забравяйте, че един или два признака на хронична умора не означават непременно, че я имате, така че не бързайте да си поставяте диагноза.
Как да се отървем от хроничната умора?
Започнете лечението на постоянната умора с посещение при лекар. Може не вашият начин на живот да е виновен, а да имате някакво заболяване. Първи метод: трябва да премахнете източниците на силен стрес. Например, това може да е работа, която вече не носи абсолютно никакво удовлетворение. Може да бъде и човек, с когото животът носи само болка и страдание. Психолозите съветват да спрете да търпите всичко това, защото само вие самите имате власт над себе си и над това, което се случва в живота ви.
Метод втори: направете план на делата за деня. Можете да напишете груб план, за да разберете какво има най-висок приоритет и какво, напротив, няма чак такова значение.
Трети метод: трябва да започнете да си лягате и да ставате по едно и също време. Сънят е много важно нещо. Тялото ви свиква с рутината, така че е по-лесно да заспите и да изчистите ума си, докато спите. Ставането също става по-лесно. Изчислете времето за заспиване и ставане въз основа на дневната норма на сън от 7 до 9 часа.
Четвърти метод: физическа активност. Ако не няма такава, тялото започва да се бунтува. Трябва да се движите повече, да ходите, да правите упражнения. Това ще помогне за поддържане на тялото в добра форма. Освен това спортът или многото физическо натоварване стимулират производството на серотонин - хормонът на щастието.
Метод пети: отървете се от лошите навици. Алкохолът и цигарите не са единствените врагове на здравето. Трябва да се храните правилно и да се опитате да дадете на тялото си всичко необходимо, за да функционира правилно.
Автор: Лора Костова