×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд 4 е регистрирано рано тази сутрин в близост до турския егейски град Измир
  • Администрацията на Тръмп замрази финансирането за „Харвард“
  • Сръбският парламент гласува състава на новото правителство
  • Правителството подписва договор за търсене на нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“
  • Пълна забрана за риболов в Черно море, Дунав и водните обекти в страната
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

11-годишен свидетел на трагедията в Белград: След изстрелите ставаше все по-страшно


11-годишен свидетел на трагедията в Белград: След изстрелите ставаше все по-страшно
От снощи жителите на Белград оставят цветя и свещи пред училището в памет на жертвите
Ключови думи: сърбия, трагедия, белград
04 Май 2023, Четвъртък, 12:28 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: БНТ

Сърбия три дни е в траур в памет на жертвите на масова стрелба в основно училище

Сърбия е в шок след вчерашната масова стрелба в началното училище в Белград. 13-годишен откри стрелба в учебното заведение – уби 9 души и рани 6 други. Двама са в критично състояние.

Сцени, които никога няма да забрави, и училище, чийто праг е трудно да престъпи отново. Едва 11-годишен Никола преживява немислимото.

„Това се случи вчера в края на първия час. Чухме изстрел, в първия момент не знаехме откъде идва и дали е в училището. След това веднага ни задържаха всички в класните стаи. Тогава разбрахме, че нещо не е наред, чухме, че охранителят е бил ударен и тогава просто дойде кулминацията. Ставаше все по-зле. Държаха ни в училище половин час“, разказва момчето пред bTV.

Прокуратурата работи по изясняване на мотивите, версията е, че престъплението е извършено, защото е бил игнориран по време на почивки и екскурзии. Непълнолетният имал списък с 15 деца и учители, които трябвало да бъдат убити. При разпита той казал на полицаите, че е стрелял, защото е психопат.

Масовата стрелба разпали дебат за затягане на контрола върху оръжията в Сърбия, разказа пред екипа ни Антъни, баща на две деца, който живее със семейството си близо до училището.

„Но не е само въпросът за оръжията, става дума и за културен проблем, за който никой не иска да говори. Ние сме корави хора, но ще ни отнеме време да се съвземем“, смята Антъни.

От снощи жителите на Белград оставят цветя и свещи пред училището в памет на жертвите.

Нападателят е настанен в психиатрична клиника, тъй като не е навършил 14 години и не може да бъде съден. Заради кървавото нападение президентът Александър Вучич предложи възрастта за наказателна отговорност да бъде намалена на 12 години.

Това е първата масова стрелба в училище в Сърбия. Страната е три дни в национален траур от утре в памет на жертвите.




В категории: Животът


4
Коментара
Иска да се пенсионира
Иска да се пенсионира 15/04/2025, Вторник 21:33 1
Съседи със страхотен рекорд
Съседи със страхотен рекорд 15/04/2025, Вторник 21:00 0
Нагло престъпление в Пловдив
Нагло престъпление в Пловдив 15/04/2025, Вторник 19:40 0
Каза за скандала с езика
Каза за скандала с езика 15/04/2025, Вторник 19:00 0
Голям рев в "Ергенът"
Голям рев в "Ергенът" 15/04/2025, Вторник 18:24 0
4
Коментара по темата
4.
Ех
04.05.2023 14:17:58
0
6
Ужасна трагедия!
Светъл път на детските души!
Дано никога повече няма подобни новини!
Дано всеки осъзнае, че децата са личности, които имат нужда да бъдат зачитани, слушани, разбирани, подкрепяни, подпомагани. А не само да ги хулим и да изискваме от тях
3.
1
04.05.2023 13:20:32
2
0
муниции*
2.
1
04.05.2023 13:19:22
2
12
А може да е бил и малък гений на който му е писнало от подигравките на кифли и гаменчета. За сега единствената вина която със сигурност носят родителите е за необезопасеното оръжие и амуниции.
1.
Вероятно
04.05.2023 12:35:35
6
7
Вероятно вината е на родителите.Водили са го на стрелбища да стреля и той изобщо не осъзнава и в момента какво е направил.Нее психопат просто явно си е мислел че така трябва Детдката психика нее развита и той не мисли.Така са го възпитали погрешно
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кабинетът „Желязков“ е вече правителство на малцинството, но остава на власт Кабинетът „Желязков“ е вече правителство на малцинството, но остава на власт ГЕРБ, БСП и ИТН призоваха другите партии в парламента за подкрепа, за да стане България част от еврозоната От АПИ с важна информация за "Хемус" От АПИ с важна информация за "Хемус" Утре за ремонт на асфалтовата настилка последователно ще се ограничи движението за всички автомобили в двете посоки от 30-ти до 47-ми км на магистралата Бургаският окръжен съд не даде детето на Велико Минков Бургаският окръжен съд не даде детето на Велико Минков Не виждам друг изход от това дело, освен бащата да го спечели, каза адвокатът на бившия депутат след 6-часовото заседание заседание Агресивен мъж счупи носа на шофьор на автобус Агресивен мъж счупи носа на шофьор на автобус В област Кюстендил Разкри защо не говори на български Разкри защо не говори на български Ситуацията с Фарниев е деликатна Разтърсващи подробности за бягството на момче от детска градина в София Разтърсващи подробности за бягството на момче от детска градина в София Малчуганът се "похвалил" на приятели какво ще стори България няма да продава реакторите за АЕЦ „Белене“ България няма да продава реакторите за АЕЦ „Белене“ Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е подкрепил идеята, но решението за това ще вземе  Съветът за съвместно управление Нагло престъпление в Пловдив Нагло престъпление в Пловдив 19-годишен открадна телефона на жена в автобус Днес е един велик ден за България! Подписаха за „Хан Тервел“ и се очаква да открият газ за милиарди Днес е един велик ден за България! Подписаха за „Хан Тервел“ и се очаква да открият газ за милиарди На разстояние от 30-50 км от края на блока има установени находища, каза енергийният министър. Част от тях дори вече турците добиват, а други тепърва разработват Каза за скандала с езика Каза за скандала с езика Новиков счита, че някои борци на България са тормозени
Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Деликатна ситуация в САЩ Спират грантове за България, Рубио реже $1,7 млн. от програмата за медийна грамотност Спират грантове за България, Рубио реже $1,7 млн. от програмата за медийна грамотност Решението на Държавния департамент засяга и различни проекти, а сред потърпевшите е и Американският университет в Благоевград Съседи със страхотен рекорд Съседи със страхотен рекорд Партизан Белград с невероятен хеттрик, феновете на "гробарите" обичат много клуба и баскетбола Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Ванс с остър коментар Мигрант накълца лицето на полицай в Катания Мигрант накълца лицето на полицай в Катания Нападателят е неутрализирън с тейзър Тръмп поряза Харвард с $2,2 милиарда - защо това може да излекува Америка Тръмп поряза Харвард с $2,2 милиарда - защо това може да излекува Америка Големите университети в САЩ отдавна се превърнаха в гнезда за идеологически терор Появи се инкогнито на интересно място Появи се инкогнито на интересно място 43-годишната принцесата на Уелс, която е съвместен председател на скаутите, се срещна с главния скаут Дуейн Фийлдс близо до брега на езерото Уиндърмиър Важен ден очаква всички зодии Важен ден очаква всички зодии Това е хороскопът за днес от астролога Петя Георгиева Той разчита само на българчета и отборът му играе хубав футбол Той разчита само на българчета и отборът му играе хубав футбол Дано повече отбори правят като нас, каза Венци Стефанов Те нямаше да са супер звезди, ако не беше случайността Те нямаше да са супер звезди, ако не беше случайността Какви са истинските професии на турските актьори
Жечо СТАНКОВ, министър на енергетиката Жечо СТАНКОВ, министър на енергетиката БОТАШ води „Булгаргаз“ към фалит. ПП и кабинета на Гълъб Донев ни вкараха в капан Виц на деня Виц на деня - Скъпа, какви са тези подаръци в коридора?
- Не ги пипай! Те са за нашата готвачка, за чистачката и детегледачката!
- Ама ние нямаме такива!
- Как да нямаме? А аз?
Виц на деня Виц на деня Мъж и жена на вечеря. Тя му вика:
- Я кажи нещо, дето ще ме направи щастлива и тъжна едновременно!
- Ми... още си готина за възрастта си!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори