×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След скандал: Иван Гешев демонстративно напусна заседание на антикорупционната комисия в НС


След скандал: Иван Гешев демонстративно напусна заседание на антикорупционната комисия в НС
Едва ли това е най-важното дело, обясни главният прокурор след въпроси за снимките в резиденцията на бившия премиер Бойко Борисов
15 Юли 2022, Петък, 14:22 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Провокираха го с въпрос кога ще си подаде оставката

Главният прокурор Иван Гешев напусна със скандал заседание на парламентарната Комисия по превенция и противодействие на корупцията. Днес той бе поканен на изслушване относно петорната експертиза на снимките с кюлчетата и пачките в резиденцията на бившия премиер Бойко Борисов.

Тази седмица евродепутатът Томаш Здеховски обяви, че те били манипулирани, като се позова на информация от българската прокуратура.

Днес обаче опитите на народните представители да получат подробности по случая от Иван Гешев, очаквано, удариха на камък. Той отново повтори, че няма правомощия да надзирава конкретни досъдебни производства. За това отговаряли съответните наблюдаващи прокурори.

Бургаският депутат от „Продължаваме Промяната“ Константин Бачийски обясни, че случаят с Бойко Борисов е от висок обществен интерес и главният прокурор следва да може да отговори.

Едва ли това е най-важното дело, отвърна обаче Иван Гешев и отново констатира, че има стотици хиляди досъдебни производства у нас, за които той не може да отговаря.

И други депутати се опитаха да получат информация за снимките от резиденцията на Борисов, а и за други случаи. Тома Биков от ГЕРБ пък попита какви данни има Гешев за доставянето на наркотици в Министерския съвет при сегашния премиер Кирил Петков. И на това обаче главният прокурор не отговори, което предизвика негативна реакция и от Биков.

Иначе преди това депутатите от ГЕРБ се опитаха да провалят заседанието, като не се регистрираха и оспориха дали има кворум.

Иван Гешев на няколко пъти предупреди, че ще напусне, защото изслушването му се превърнало в политическа разпра. Освен това той нямал задължение да се явява, освен ако не е извикан в Комисията по правни въпроси. А имал и служебен ангажимент. 

След близо два часа спорове с Гешев в един момент Антоанета Цонева от „Демократична България“ попита главния прокурор кога ще си подаде оставката. Той обяви, че няма да го направи, защото по негово време имало много успехи – за първи път действащи министри били изправени на съд, олигарси получили обвинения, прокуратурата се справила с телефонните измами, била ограничена и битовата престъпност.

След това Иван Гешев стана и напусна демонстративно заседанието, както и Народното събрание (НС), макар че депутатите имаха още въпроси към него.

 


В категории: Политика


Претърпя тежка злополука
Претърпя тежка злополука 13/03/2025, Четвъртък 22:00 0
Флагман.БГ Почина в агония заради родители-изроди Почина в агония заради родители-изроди 13/03/2025, Четвъртък 21:49 1
Флагман.БГ Съобщиха прекрасна новина за нея Съобщиха прекрасна новина за нея 13/03/2025, Четвъртък 21:30 0
Флагман.БГ Направи любопитно признание Направи любопитно признание 13/03/2025, Четвъртък 21:00 1
Флагман.БГ Не съм болен от рак Не съм болен от рак 13/03/2025, Четвъртък 20:41 1
Флагман.БГ Мартин се оказа страшно ла*но Мартин се оказа страшно ла*но 13/03/2025, Четвъртък 20:38 3
Флагман.БГ Умря след употреба на райски газ Умря след употреба на райски газ 13/03/2025, Четвъртък 20:36 0
2
Коментара по темата
2.
ИВО
17.07.2022 13:07:24
0
1
ЩЕ МУ ПРЪЦНЕТЕ НА ....!
1.
Малко
16.07.2022 12:39:54
1
0
Като бебенце сърдито стана
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стана ясно кой е арестуваният с друсан чай в Бургас, стар познайник на полицията е Стана ясно кой е арестуваният с друсан чай в Бургас, стар познайник на полицията е Марио Мавродиев стана известен от компанията с "Пандизелфитата" през 2014 г. и от тогава често се озовава в полицейската сводка ВАС реши: Стипендиите само за ромски ученици са дискриминация ВАС реши: Стипендиите само за ромски ученици са дискриминация След 9 години съдебна битка, „Азбукари“ спечели делото срещу МОН Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът Влиза трети мъж Чефо от "Сървайвър" взимал по 10 бона на месец от държавата, за да прави пропаганда Чефо от "Сървайвър" взимал по 10 бона на месец от държавата, за да прави пропаганда От справките става ясно, че Стефан Попопв - Чефо е получавал 6000 лв. месечно като частно лице, а фирмата му "СВП 93" е взимала отделно 4000 лв. на месец без ДДС Съобщиха прекрасна новина за нея Съобщиха прекрасна новина за нея "Златното момиче" Християна Тодорова стана майка Направи любопитно признание Направи любопитно признание Защо Скарлет Йохансон не се снима с фенове? Бивак в сърцето на Бургас: Кой позволи тази колиба в Морската градина? Бивак в сърцето на Бургас: Кой позволи тази колиба в Морската градина? Живущите в района настояват за спешни мерки Не съм болен от рак Не съм болен от рак Той обясни, че естетиката е била напълно на заден план и се е подложил на процедурата не само защото не е бил доволен от начина, по който е изглеждал Мартин се оказа страшно ла*но Мартин се оказа страшно ла*но Елвира бе подложена на унизителен линч от двамата "ергени" Градев сподели тежки думи за Бербатов и Величков Градев сподели тежки думи за Бербатов и Величков Адвокатът с реакция
Претърпя тежка злополука Претърпя тежка злополука Кристоф Ламбер бе приет по спешност в болница Почина в агония заради родители-изроди Почина в агония заради родители-изроди Почти пет години след смъртта на малката Джейлен, осиновителите ѝ получават присъди Умря след употреба на райски газ Умря след употреба на райски газ Тя беше еротичен модел в Онлифенс Тръмп с първи коментар след важното изказване на Путин Тръмп с първи коментар след важното изказване на Путин Ето какво сподели държавният глава на САЩ "Толкова съм щастлив" "Толкова съм щастлив" Модерен "върколак" получи награда Може би сте психопат, ако... Може би сте психопат, ако... В Нидерландия твърдят, че... Европейският съд осъди Украйна заради ужаса с живите факли в Одеса Европейският съд осъди Украйна заради ужаса с живите факли в Одеса Истината изплува с 10 години закъснение, коментира бившият евродепутат Иво Христов Путин се съгласи за прекратяване на бойните действия, има обаче голямо "но" Путин се съгласи за прекратяване на бойните действия, има обаче голямо "но" Ще бъде ли постигнат дългосрочен мир? Не е гей, има си мъжко гадже Не е гей, има си мъжко гадже Чаровната Виктория е с мъж ГДБОП нахлу в склад с дрехи и гордо докладва за успеха ГДБОП нахлу в склад с дрехи и гордо докладва за успеха В помещението, което изглежда като малък магазин в Пловдив, са открити  1700 артикула, включително дрехи, чанти, обувки и аксесоари с логата на известни марки
Първан СИМЕОНОВ, социолог Първан СИМЕОНОВ, социолог Да затворим страницата за касиране на изборите, може да последва румънски сценарий Виц на деня Виц на деня - Госпожо, защо чак сега съобщавате за обира в дома ви?
- Отначало мислех, че мъжът ми си е търсил чорапите...
Виц на деня Виц на деня Г-н старшина, имам дупка в ботуша и влиза вода.
-Колко пъти да те уча теб, пробий още една и водата ще излиза.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Адвокатът ще направи всичко възможно, за да спечели делото, ако трябва и истината ще каже
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори