×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Минималната заплата в България е 4 пъти по-ниска от тази в Ирландия
  • Минималната заплата в България е 4 пъти по-ниска от тази в Ирландия, сочи изследване
  • Северна Корея стана третият най-голям притежател на биткойни в света
  • Руската армия нанесе масирани удари по Купянск
  • Европейският съвет обсъжда отбраната, Украйна, Близкия изток, миграцията и бюджета на ЕС
  • Опозиционната Народнорепубликанска партия излезе на протест в центъра на Анкара
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов обяви пълна подкрепа за кабинета против Митрофанова: Нито крачка назад!


Борисов обяви пълна подкрепа за кабинета против Митрофанова: Нито крачка назад!
Ако кабинетът отстъпи, това би означавало капитулация и отказ от суверенитет, обяви лидерът на ГЕРБ
Ключови думи: партии, Русия
01 Юли 2022, Петък, 08:58 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Изгонването на 70-те руснаци било абсолютно непрофесионално, но с ПП били от едната страна на барикадата по евроатлантическа линия

"Никаква крачка назад не трябва да дава правителството! Има пълната ни подкрепа." Това обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в извънредно изявление от централата на партията във връзка с ултиматума на руския посланик Елеонора Митрофанова. То бе предавано на живо във фейсбук-профила му. 

Ако кабинетът отстъпи, това би означавало капитулация и отказ от суверенитет, добави Борисов. 

"Войната в Украйна трябва да спре и дотогава, макар и, повтарям, аматьорски, дилетантски, абсолютно непрофесионални действия - трябва да бъдат подкрепени, за да стигнат до края. Има толкова детайли, но ако ние влезем в детайлите сега, ще излезе, че едва ли не сме против правителството в полза на Русия", каза още лидерът на ГЕРБ. 

Той призна, че руснаците имат непропорционално много служители в дипломатическите представителства у нас. Някои обвинявали ГЕРБ, че като управляващи имали балансирана позиция спрямо държавата на Путин. Такава обаче имали и другите държави в Европа и САЩ. 

"Сега има война. Ние сме на страната на Украйна, на евроатлантическия свят", отсече Борисов. 

Той разкритикува начина, по който е обявено изгонването на 70-те руснаци от дипломатическите представителства. Според него то трябвало да се случи след съответните процедури с изявление на премиера и външния министър пред медиите.

"Ако влезем в детайлите и в глупостта им, ще излезе, че не сме от тази страна на чертата, а ние сме! Затова, абстрахирам се от имена, мога всякакви епитети да им сложа - ние подкрепяме действията на българското правителство. Ние подкрепяме действията, които те са извършили, защото са избрани от народа. Ние щяхме да го направим по друг начин - без да скъсваме дипломатически отношения и без да се поставяме в тази ситуация, но това е избрал народът и ние го подкрепяме", отсече Борисов. 

От думите му стана ясно, че ГЕРБ едва ли биха подкрепили ново правителство на "Продължаваме промяната" (ПП). Това, разбира се, зависи и от ПП, които отказват преговори с партията на Борисов. 

 


В категории: Политика


34
Коментара
34
Коментара по темата
34.
До 32 многото
01.07.2022 16:30:10
1
4
Тебе лично сигурно още сега те управлява Възраждане. Мене не. И да се качат на власт мене няма да ме управляват те и тогава! ;))))
33.
Бай СТаври
01.07.2022 14:23:32
3
3
Боко се помазва на К.Петков и ПП защото си мисли че така ще избегне правосъдието. К. Петков му го каза че миналото му ще го застигне.
32.
Много
01.07.2022 14:00:46
7
3
Ама много скоро възраждане ще управлява
31.
Петьо
01.07.2022 13:57:17
3
5
Как има лице този наглец от герб ,да се явява пред българския народ.Това безочие се използва единствено за да се злепоставят сегашните управляващи и да се оставят без всякаква възможност да се противопоставят на новопроявилите се хиени, които започват да ревът за повишение на заплатите си.Ясно е, че заплатите у нас са ниски, но след големите кражби през тринадесете години кражби на герб, се появиха едни честни хора, спестиха и дадоха възможно на най-нуждаещите се да получат някой лев.И всички се юрнаха да искат.И герберите гледат сеира на управлението.
30.
Ей
01.07.2022 13:54:26
4
7
Не можа Митрофанова да случи на мухльо премиер в България. Тоя им показа кураж и пълна независимост. Напред към Европа българи!
29.
До 28
01.07.2022 13:25:03
3
6
Долен продажен рашистки боклук!
28.
Народеее!!!
01.07.2022 13:19:09
8
7
ДОЛНА ПРОДАЖНА ИЗМЕТ! ЕВРОГЕЙСКА ПАПЛАЧ!
27.
Ти да видиш
01.07.2022 13:07:17
3
14
Боко подкрепя тези,които го арестуваха ,голямо мазало настана,май ще излезе истина ,че ги командват от едно място.
26.
Някой
01.07.2022 12:57:28
3
15
Герб нямаха смелост да разкарат Русия но могат поне да подкрепят ПП в тази стъпка.
25.
Браво!
01.07.2022 11:12:32
8
19
Да се коалират накрая ПП и ГЕРБ, че да може Парламента да функционира.С тез лаладжии от ИТН и Възраждане ще има пак избори до откат.
24.
бойко президент!
01.07.2022 10:55:48
12
18
браво бат бойко ейсега та зауважавах тря тоя копейкин да го изметем с парцалите
23.
анатоли
01.07.2022 10:54:27
16
17
Тиква, Тиква...за пореден път продаваш България! Дано има възмездие някой ден!
22.
Не вярвах
01.07.2022 10:48:03
15
23
че ще го кажа, ама Браво на ГЕРБ!
Подкрепят Българските позиции.
Да живее България!
21.
Sss
01.07.2022 10:40:47
14
21
Целият розов комсомол на барикадата... Слугинаж... Американското посолство каквото спусне.... Ако кажат от утре всички да сме индианци слагаме по едно перо в дупето.... Продажно племе.... Продажна журналистика.... Либерално толерастко обединение на шепа деца на бивши комуняги хахах
20.
даа
01.07.2022 10:39:18
13
23
Варианта на коалициа ГЕРБ ПП след изборите наесен е най-вероятен. И ще ни управляват директно от американското посолство. Очаквайте да изпълняваме всичко, което искат от нас - най-вече да станем територия на военни действия. Къде ще бягаме? Защото чесно казано, за такава родина аз не искам да си проливам кръвта... Апостоле, грях имаме към теб!!!
19.
do 18
01.07.2022 10:12:58
12
19
Не, човека не е тъп, всеки се случва да бъде излъган веднъж. Наистина тъпи са тези, които гласуват за Борисов всеки път, след като още след първия му мандат стана ясно що за мутра е!
Да гласуваш веднъж за ГЕРБ е простимо, но да гласуваш няколко пъти за този крадец...ето това вече говори за психично заболяване!
18.
Даниела до 15
01.07.2022 09:59:20
8
6
Явно по принцип си природно ТЪП щом не един, а два пъти си гласувал за не който трябва!
17.
Бай Ставри
01.07.2022 09:49:02
10
13
Аз да задам един леко наивен въпрос.
Лицето Бойко Методиев Борисов защо не е в моята килия все още? Още колко време ще го чакам? И ще дойде ли власт, която ще го настани там, където му е мястото?
16.
Симо
01.07.2022 09:45:33
6
10
Много е хитър. Боко е стратег. Затваря Киро в херметическа тенджера и го готви на бавен огън. Хем казва, че е аматьор и позицията на Кирил Петков е дилетантска, хем уж го подкрепя. Не пропусна да каже, че това е карма - Кирил Петков щял да си седи на диванчето и да си пуши там.. каквото си пуши или да си пие каквото си пие, или да си прави любимите неща на диванчето. Борисов явно е чел Сун Дзъ-изкуството на войната: "Дори на заобградения враг трябва да се остави път за бягство."
15.
do Daniela
01.07.2022 09:38:30
7
23
Не се ядосвай, и аз съм гласувал в началото за този мръсник, случва се всеки да бъде излъган веднъж. Лошото е, че мен и Кирчо Ментата успя да ме излъже да гласувам за него. Но и то е само веднъж!
Никога повече няма да гласувам нито за ГЕРБ, нито за ПП!
НИКОГА!!!
14.
123
01.07.2022 09:35:02
30
17
Още 10-20 години и вече почти никой в България няма да харесва Русия, само тези над 50 с промити мозъци ги защитават и хвалят. Това е добре, ако тази държава поеме в правилната посока, а не на агресията , нямам нищо против тях.
13.
Хахаха
01.07.2022 09:30:12
17
12
Куриоз ББ и герб подкрепят петков и решението му А коалиционния му партньор бсп/бкп не го подкрепя и му извива ръце ..Изнудва петков и защитава руските шпиони.Кирчо и ДБ обаче не могат да се откъснат от корнелия и нейните двайсетина русофили в парламента.И упорито отказват подадена ръка от най голямата Евроатлантическа партия в страната.Искат си ретоградната нереформирана бсп Даже кирчо май ще напусне поста .Защото така иска комунистическата руска партия!!! Даже депутинизация ще правят с партия която възхвалява лицето Володя путин .Да се смееш ли или да плачеш Какви парадокси можеш да видиш и чуеш в майка българия
12.
един нормален
01.07.2022 09:29:25
7
32
Този мъдър и смел човек заслужава царствена титла...нещо от рода на Тиквун I Българоубиец!
11.
демократ
01.07.2022 09:25:54
44
17
Купона снощи в Американското посолство послучай 4-ти юли е бил много як !
Б.Б. и всичките ме бивши Министри са били а Кило Тъпото не.
Резултатите днес ги чуваме.

Да му мислят тези в Козлодуй какво гориво ще турят в АЕЦ-а !
Ние по морето сме ясни. Лятото на празните МОЛове.
И то точно когато рублата е най-силна спрямо долара и руснаците щяха да купеват и купуват.
10.
Borda
01.07.2022 09:25:08
9
34
Браво на Тиквун! Няма никакво значение какво е добре за България, важното е да се подмажем на американските господари. щото имат много данни за пране на пари и не се знае кога ще ги използват! Затова по-добре да прави каквото му наредят, че тази къща и любовница в Барселона искат поддръжка, а чекмеджетата вече са празни!
Слава на Бойко, слава на Украiна!
9.
Лръц
01.07.2022 09:24:22
3
21
Баце е като хиена. Веднага надуши смъртнораненото животно и му издърпа килимчето под краката. Много ясно казва, че той е човекът на когото Западът трябва да заложи. В условията на война това му гарантира, че всички десни формации ще бъдат натиснати да се присъединят към него. А подкрепа му от ДПС е още от фабричните настройки. Направо се метна на белия кон.
8.
Az
01.07.2022 09:20:52
7
18
БОКЛУКА СИ ОСТАВА БОКЛУК
7.
Даниела
01.07.2022 09:19:04
10
36
като се сетя, че преди много години веднъж гласувах за този гнусен шопар и изтръпвам. къде ми е бил акъла???
6.
Дядо Данчо
01.07.2022 09:16:50
8
14
Това е номер. Борисов пуска на ските Кирчо.
5.
пецата
01.07.2022 09:16:14
8
38
Само така, Боко!
Ще докараш крадливата си партия до по-малко гласове и от БСП на предсрочните избори. Това и заслужаваш, след всичките ти антибългарски действия.
4.
.
01.07.2022 09:15:50
7
17
С ЧУЖДА ПИТА МАЙЧИН ПОМЕН !!!!!!!!!!!!!!!ТОЗ ИДИОТИ ПРОДАЖНИК ЗАБРАЙ ЛИ КАК СЪ ГЪРЧЕШЕ НА ПУТИН А РУСКИТЕ ШПИОНИ СИ РАЗНАСЯХА БЕЗНАКАЗАНО ""РУКОЛАТА""!!!!!!!!!!!!!!ТОВА Е ОПИТ ЗА ""ДИВИДЕНТ""ОТ СЪЗДАЛАТА СЕ СИТУАЦИЯ !!!
3.
Хитлера
01.07.2022 09:14:00
8
30
И ти ли Бруте, ах всички сте едни мазни подлог, искате изринване и после в затвора до живот, предатели
2.
тони
01.07.2022 09:11:06
16
50
И тоя крадец Тиква, и онзи канадски идиот са политически трупове и на следващите избори ще го разберат много ясно!
Жалко за нас, българите, че страдаме от действията и бездействията на тези идиоти, които ни управляват през последните 15 години!

И ГЕРБ, и ПП се оказаха едни послушни американски слуги, които са готови да разкажат играта на собствените си сънародници, но да получат потупване по главата от "американските партньори"!
1.
Браво
01.07.2022 09:04:12
38
18
Достойна позиция на премиера!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Избраха Орлин Колев за конституционен съдия от квотата на парламента Избраха Орлин Колев за конституционен съдия от квотата на парламента Той заема мястото на Константин Пенчев Тупалката на поп-фолка Илиян взривява La Pinta Live Club на 28 март Тупалката на поп-фолка Илиян взривява La Pinta Live Club на 28 март Тази нощ в хитовия ресторант няма да е просто купон – ще бъде събитие, за което всички ще говорят Полицията щурмува апартамент в Бургас Полицията щурмува апартамент в Бургас При обиск в апартамента на 36-годишен местен жител полицаи от Пето Районно управление откриха 250 грама марихуана Таван на ученически подлез рухна във Варна Таван на ученически подлез рухна във Варна Не само е опасно, но и се случва постоянно Чужди служби по петите на Божков. Афера с антики за 5 млн. долара Чужди служби по петите на Божков. Афера с антики за 5 млн. долара Американски, европейски и български служби разследват финансовите му транзакции Ченгетата намерили наркотичната находка в дома на Мариета от жк. "Славейков" Ченгетата намерили наркотичната находка в дома на Мариета от жк. "Славейков" В жилището й в блок 53 полицаите открили две торбички със суха зелена растителна маса Когато отивам при леля, винаги хапвам вкусната салата „Бяло гнездо“ Когато отивам при леля, винаги хапвам вкусната салата „Бяло гнездо“ Вижте рецептата ББР и ЕСО с ключова програма за оптимизиране на разходите за електрическа енергия на публични потребители ББР и ЕСО с ключова програма за оптимизиране на разходите за електрическа енергия на публични потребители Новата програма на ББР и ЕСО предлага интегрирано решение за потребителите 3 зодии, които ще намерят сродната си душа тази пролет 3 зодии, които ще намерят сродната си душа тази пролет Ако я търсят, разбира се   Запечатаха сградата на БОК, Стефка Костадинова обяснява защо Запечатаха сградата на БОК, Стефка Костадинова обяснява защо Няма обжалвам решението, заяви Костадинова
Отиде си един от най-големите ръководители във Формула 1 Отиде си един от най-големите ръководители във Формула 1 Еди Джордан загуби битката с рака Пребиха го като куче Пребиха го като куче Стилистът е претърпял операция и има поставени пирони в краката Издаде колко пият кифлите от Ергенът Издаде колко пият кифлите от Ергенът Това стана повод за това ютюбърът Слави Туджаров да направи специално интервю с него за сайта на bTV 9 ранени при удари по складове в Сана, а хутите свалиха американски MQ-9 Reaper за $30 милиона 9 ранени при удари по складове в Сана, а хутите свалиха американски MQ-9 Reaper за $30 милиона Сред пострадалите има жени и деца 70 000 украински войници загинали напразно в област Курск, а над област Суми е свален F-16 70 000 украински войници загинали напразно в област Курск, а над област Суми е свален F-16 Въпреки това Зеленски продължава да нарича операцията „успешна“, въпреки че няколко хиляди войници от „ВСУ“ са изоставени там в обкръжение Русия иззе активи от компании на стойност $28,57 млрд Русия иззе активи от компании на стойност $28,57 млрд Част от засегнатите са чуждестранни дружества В Казахстан водят чиновници на екскурзии в затворите, като мярка за борба с корупцията В Казахстан водят чиновници на екскурзии в затворите, като мярка за борба с корупцията 104 казахстанци са получили повече от 35 милиона тенге (5,8 милиона рубли) за сигнали срещу корумпирани чиновници Пари за Скорпиона, Везните да се пазят, а Ракът да не допуска емоциите да му замъглят разума! Пари за Скорпиона, Везните да се пазят, а Ракът да не допуска емоциите да му замъглят разума! Хороскоп за деня – 20 март 2025, четвъртък Българин, работещ в ООН, загина в Газа Българин, работещ в ООН, загина в Газа Израелската армия отрича да е нанесла удара Българска следа в досиетата "Кенеди"! Бисера Асенова се опитала да спаси US президента Българска следа в досиетата "Кенеди"! Бисера Асенова се опитала да спаси US президента Предупредила е консула в съветското посолство, че Лий Харви Осуалд е наемен убиец
Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Ще видим трайното завръщане на Путин на международното поле за преговори Виц на деня Виц на деня - Муцка, кога ти е рожденият ден?
- Аз нямам рожден ден.
- Е как така?
- Ами, родена съм през нощта...
Виц на деня Виц на деня - Съседе, ще ми дадеш ли бормашината си за събота и неделя?
- Ами какво да те правя - давам ти я. ще ремонтираш ли?
- Не, ще спя.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Малко му трябва на човек да е щастлив-няколко кафета сутрин, а вечер-шепа успокоителни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори