Община Бургас постави още 4 "исторически" пейки, вижте къде
Пейките на площад „Св. св. Кирил и Методий“ имат отстрани USB портове за безплатно зареждане на мобилни устройства
Община Бургас постави 4 нови пейки на площад „Св. св. Кирил и Методий“, като своеобразни маркери на пешеходния маршрут към Етнографския музей, чиято реставрация вече стартира. Затова те разказват за няколко велики личности от миналото, допринесли за развитието на града. Това са:
* Легендарният италиански архитект Рикардо Тоскани, който присъства с поне 10 свои произведения в Топ 100 на най-красивите сгради в Бургас.
* Французинът Жозеф Бонал – едър търговец, помогнал за икономическия просперитет на Бургас, дипломат и дарител, оставил свои ценни имоти за обществено ползване.
* Аскетът Александър Георгиев – Коджакафалията, натрупал огромно богатство с предприемаческия си талант, за да завещае малко преди своята кончина по-голямата част от него на своя град.
* Димитър Бракалов – един от най-успешните кметове на Бургас. Той е първият българин, купил жътварска машина от Англия, а по-късно и вършачка. Бил е работодател на стотици хора от бургаския регион. В неговите стопанства за първи път се отглеждат новите за нашите земи земеделски култури картоф и слънчоглед. Сградата, където е настанен Етнографският музей, е неговият бивш дом. Затова се нарича „Бракаловата къща“.
* Четирите „исторически“ пейки на площад „Св. св. Кирил и Методий“ имат отстрани USB портове за безплатно зареждане на мобилни устройства. Само трябва да си носите собствен кабел.
целогодишно - неудобни
лятото - напечени и неудобни
зимата - ледени и неудобни
И лятото няма грам сянка никъде след дълголетното царуване на зидаря-дървоубиец! Ако искам да чета нещо, не е необходимо да го чета по пейки.