×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

България се нуждае от родолюбци, патриотите трябва да се завърнат в Парламента


България се нуждае от родолюбци, патриотите трябва да се завърнат в Парламента
„Патриотичният фронт“ ще заложи в предизобрната си кампания на спешни мерки за спасение на България, каза вторият в листата за Бургас Христиан Митев
15 Октомври 2021, Петък, 20:00 ч.
Автор: Деница НЕДЯЛКОВА, Снимка: Рая РАДЕВА

Макар партиите да не искат да се коалират за съставяне на правителство, може би обстановката ще ги принуди да го направят

 

Христиан Митев е представител на партия "Национален фронт за спасение на България". Той е втори в листата на „Патриотичен фронт“ от Област Бургас за предстоящите на 14 ноември парламентарни избори. Митев е сред уважаваните юристи като законодател на високо държавно ниво. Народен представител от НФСБ в 43-ото и 44-от НС, зам.-председател на Постоянната парламентарна комисия по ... Христиан Митев е включен и в листата на настоящата патриотична коалиция в Хасково. Днес Митев, заедно със свои съратници, даде старт на предизборната кампания в Бургас.

- Г-н Митев, вече сме в предизборна обстановка. Какво е нужно на България в този момент?

- Страната ни има нужда от патриоти в Парламента. Трябват хора, които обединяват, а не разединяват. Смятам, че листата на НФСБ е достойна и цялата кампания ще мине в тази посока. Факт е, че ние се опитахме и ще продължим, разбира се, процеса на обединение на патриотичните сили и след тези избори. Пътят, който сме избрали, е да залагаме на патриотизма. Доказателство е, че за пореден път откриваме нашата предизборна кампания пред църквата „Свети Георги Победоносец“ в бургаския кв. Победа. Храмът бе изграден с дарение от НФСБ, телевизия „СКАТ“ – лично от господин Валери Симеонов, който е и водач на листата в Бургас. Църквата е едно живо доказателство за това, че това, което ние обещаваме и поемаме като ангажимент, го изпълняваме.

- Защо отново се получи такова разединение на патриотичните формации? 

- В никакъв случай не бих казал, че ние дължим отговор на този въпрос. Ние сме отправили покана към всички патриотични формации. Не получихме отговор от тях, явно желанието за субсидия надделява над желанието за обединение, за коалиция и за събирането на по-голям патриотичен вот.

- Какво е Вашето мнение за новите политически проекти, които се лансират в последните дни, седмици, месеци?

- За съжаление, поне засега, те показват несъстоятелност по отношение на реализирането на най-важната задача за всеки Парламент – да съставят правителство и едва след тогава да се заемат със своята законодателна дейност. В този смисъл, ние виждаме за пореден път излъганите очаквания на българския избирател. Неслучайно в момента наблюдаваме прехвърляне на гласове от новите-стари проекти към обявилите се за нови месии фигури. Страхувам се, че за пореден път обаче българските граждани ще останат излъгани от очакванията си по отношение на подобни нови инициативи и проекти.

- Има ли „Патриотичният фронт“ решение за постоянно нарастващите цени на ток, газ и горивата като цяло?

- Имаме конкретни мерки, които ще обявим в хода на кампанията. Още работим по тях, но ще ги представим в най-скоро време. Ще представим още и нашето виждане за това какво трябва да се направи, за да се решат кризите, в които се намираме сега. За съжаление от предходната кампания досега ситуацията се промени толкова много, че вместо да говорим за дългосрочни политики, ние ще трябва да говорим за кратковременни мерки за спешното спасяване на държавата. В този смисъл стигаме до извода, че наименованието на нашата партия отново стана доста адекватно – „Национален фронт за спасение на България“. Защото е очевадно, че страната ни отново трябва да бъде спасена.

- Има ли шанс, според Вас, 47-ото НС да излъчи правителство?

- Макар партиите да не искат да се коалират за съставяне на правителство, може би обстановката ще ги принуди да го направят. Смятам, че има такава възможност, защото отделните политически партии искат да съставят коалиция. 

- Говори се, че българският избирател не Ви бил разбрал. Какво мислите за това?

- Вижте, в политиката има различни периоди. Има такива на възход, има и такива на спад и буквално с дни идеологиите се заменят с други. Ние сме наясно с това, но смятаме, че в българското политическо пространство има място за родолюбиви и патриотични политически сили, каквато е и нашата. И с абсолютна сигурност мога да го кажа: Нашето време отново ще дойде. Правим всичко, каквото трябва, за да покажем на гласоподавателите, че сме достоен избор на предстоящия след месец вот. Следваме нашия път. Предсказуеми сме, ако мога така да се изразя, и няма как да очаквате от нас да изменим своите идеали, които сме следвали вече над 10 години.

- Каква кампания ни очкава?

- От наша страна ще бъде преобладаващо позитивна, каквато беше и в предходните две кампании тази година. Може би разликата ще е такава, че вместо да говорим за дългосрочни политики, акцент ще са краткосрочните мерки, с които да се спаси България.

 


* В интевюто са използвани въпроси от други медии. Авторът на статията Деница Недялкова и фоторепортерът Рая Радева са студенти по журналистика и връзки с обществеността в Бургаския свободен университет, стажанти на Флагман.БГ.




България Всички новини
Калкан с половин кило хайвер на рибния пазар в Бургас, ще си спомняме ли с носталгия за тази риба? Калкан с половин кило хайвер на рибния пазар в Бургас, ще си спомняме ли с носталгия за тази риба? Забраната започва от 15 април, но затоплянето очевидно е ускорило размножителния период Автобус с 22 души се вряза в камиона и колата, пътят осеян с отломки Автобус с 22 души се вряза в камиона и колата, пътят осеян с отломки Един пострадал е в болница, останалите пътници са евакуирани с друг автобус Какво се случва в летния сарай на Доган Какво се случва в летния сарай на Доган За разлика от Боянския имот, този е в перфектно състояние и с жива охрана 5 сигурни знака, че той е мамино синче 5 сигурни знака, че той е мамино синче Ето кои са те  Taка общуват щастливите двойки Taка общуват щастливите двойки Те задават отворени въпроси Ето кои зодии са шефът вкъщи Ето кои зодии са шефът вкъщи Вие сред тях ли сте Извънредно: Драма с малолетни сестри в "Меден рудник" Извънредно: Драма с малолетни сестри в "Меден рудник" Полицията с успешно издирване Моите наполеонки, по-вкуски са от тези в магазина Моите наполеонки, по-вкуски са от тези в магазина Перфектен френски сладкиш Данаил Папазов с позиция за драмата в "Бояна" Данаил Папазов с позиция за драмата в "Бояна" Ето какво сподели бившият министър Погребаха атентатора от летище "Бургас" в гробище на бойци от „Хизбула“ Погребаха атентатора от летище "Бургас" в гробище на бойци от „Хизбула“ Мохамад Хасан ел Хюсеини бе идентифициран по ДНК след терористичната атака, при която загинаха шестима души
ДПС-ДПС обсъжда дали да остане в управлението след екшъна в Сараите ДПС-ДПС обсъжда дали да остане в управлението след екшъна в Сараите Партията ще реши във вторник дали остава част от управляващото множество Коренът на това цвете лекува всичко Коренът на това цвете лекува всичко Глухарчето е универсален лек Джокович падна на колене пред нея Джокович падна на колене пред нея А тя му подари чипровски килим 21-годишна студентка почина, след като изяде сандвич 21-годишна студентка почина, след като изяде сандвич Трагедията се случи в Рим   ВВС на Украйна: 21-годишен пилот на F-16 загина по време на мисия ВВС на Украйна: 21-годишен пилот на F-16 загина по време на мисия Не се съобщават подробности Президентът на САЩ с важно решение за митата Президентът на САЩ с важно решение за митата Тръмп освободи смартфоните и компютрите от въведените такси Пише история в НБА Пише история в НБА Йокич е велик баскетболист НАТО е на тръни: Русия може да разположи ядрени оръжия в Космоса НАТО е на тръни: Русия може да разположи ядрени оръжия в Космоса Генералният секретар на Пакта Марк Рюте с притеснителни думи Глезят я много, защото... Глезят я много, защото... Има исторически рожден ден Невиждано от 50 години бедствие в... Невиждано от 50 години бедствие в... Пекин
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Корупцията въобще не е това да хванем няколко корупционера Виц на деня Виц на деня - Докторе, жена ми започна да говори сама със себе си!
- Не се притеснявайте, много хора го правят.
- Да, ама тя мисли, че аз и отговарям!
Виц на деня Виц на деня - Тате, как си намери мама?
- Ами, синко... загубих един бас.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В Горно Уйно на мъжете членовете им били дълги средно по 15 см, в Долно Уйно - 25 см. Разликата идвала от това, че в първото село провели измерване, а във второто - допитване.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори