Историята на Георги Димитров - от "Коджафалията" до голямата сцена с Нешка Робева
Той е имал много тежко детство, но е успял и заслужава уважение
32-годишният Георги Димитров е израснал в социалния дом „Александър Г. Коджакафалията" в Бургас, който бе закрит преди години. Момчето е преглътнало трудности и обиди. Въоръжило се с невероятна амбиция и стигнало до голямата сцена, разказва историята му Радио Бургас.
Филмът "Баклава“ на българския режисьор, който живее в Канада Алексо Петров показва живота в социалните домове. В него видяхме насилие, престъпност, но Георги е категоричен, че този филм, колкото и жесток да е, отразявал действителността в домовете.
Той е имал тежко детство, спомня си, че преди време с децата от Дома създали танца „Петлите“, който изиграли в ОУ „Братя Миладинови“ в Бургас.
„До ден-днешен го играем, защото той е много интересен и хората го искат. Аз наистина се замислих, че трябва да направя нещо сериозно. Тогава ми погнаха много хора - Петя Чакърова, Петя Стойкова, Сребрина Славова , която работеше в операта. Това са хората, които застанаха зад гърба ми. Повярваха в това, че аз мога да направя нещо голямо", разказва днес Георги Димитров.
Трамплинът му към новия живот се оказва танцова школа „Петлите“, която той създава преди 15 години. През школата вече са преминали над 100 деца.
"Те са успешни деца. На тях им показвам, че животът е труден. Като отидеш някъде и кажеш, че си от дом всички те отблъскват“, разказва философията си Георги Димитров.
Най-големите спектакли на школа „Пелите" са били на сцената в НДК и участието им спектакъл с Нешка Робева.
"Девет спектакъла сме направили. Всички наши спектакли се финансират много трудно. Последният ни спектакъл се казва "Непознатата“, който се финансира от Националния фонд „Култура“ с участието на Деси Добрева. Там излязоха 75 танцьори в Летния театър в Бургас“, допълни Георги.
Какво да не би да завиждаш на Георги Димитров?
Умствено изостанал може да наричаш само и единствено себе си !!!!
Нямаш никакво право да обиждаш хората!!!!!!!!!!!!!