ВМРО се бори срещу джендър-идеологията и защитава нормалността
В клиниката въведохме „бебе бонус“ и решихме дилемата дете или кариера, казва той
Д-р Николай Иванов е роден и израснал в Бургас. Управител е на Очна болница „Бургас“- Д-р Иванови (СОБАЛ-Бургас). Работи като очен хирург повече от 17 години. Член е на множество национални и международни съсловни организации.
- Д-р Иванов, защо специалист като Вас реши да се впусне в политиката?
- Ежедневието ме среща с много хора, които споделят с мен не само здравословните си проблеми, но и тревоги и затруднения от различен характер. Тези срещи с десетки пациенти всеки ден и с техните семейства ми дават обширен поглед върху изпитанията пред по-възрастните и по-младите наши съграждани. Смятам, че с моя опит мога да допринеса за развитието на България.
- С какво ВМРО ви накара да я припознаете и да се включите в нейната листа?
- ВМРО е партия, която се бори за истината и което е много важно - защитава нормалността в обществото. Направиха реални неща през последните години. Съпричастен съм с идеите на ВМРО и най-вече с необходимостта от спешни мерки по отношение на демографската политика, запазването на традиционните за обществото ни семейни ценности, защита на правата на семействата, както и утвърждаването на българската култура като основа, върху която се възприемат идеите на глобализацията.
- Започнахте с демографската криза. Това ли е най-голямата заплаха за народа ни?
- Според мен - да. И трябва да се положат огромни усилия, за да върнем в България милионите българи, които напуснаха родината си през последните три десетилетия, търсейки алтернатива и най-вече сигурност в чужбина. Другата важна стъпка е стимулирането на младите семейства да имат деца. И смятам, че не само държавата, а всеки работодател, всеки един бизнес трябва да се ангажира с този проблем, имайки предвид застаряването на населението. Доскорошният двудетен модел на българското семейство вече се разклаща и раждането на второ дете все по-често се възприема като нещо извънредно, изключително, като смелост.
- Вие доказахте, че за вас това не са само думи и във вашата клиника служителите получават бонус при раждане на дете.
- Да, преди четири години ръководството на клиниката въведохме програма за насърчаване раждаемостта сред младите служители – т.нар. „Бебе бонус“, който всеки служител на клиниката получава при раждане на дете. Стимулът е финансов и се равнява на няколко работни заплати. По този начин изразяваме подкрепата си към нашите служителки, които желаят да имат дете, и към техните семейства. Едновременно с това изключваме дилемата „дете или работа и доход“. Важно е българският бизнес да даде своя пример и принос в тази насока, било то с финансов стимул, с гаранция за запазване на работното място и по друг начин.
- ВМРО е един от основните защитници на традиционното семейство от мъж и жена и яростен противник на Истанбулската конвенция и джендър-идеологията.
- По отношение на семейните ценности аз също съм твърдо против джендър-идеологията. Смятам, че трябва да запазим ясното разграничаване на мъжкия и женския пол и да възприемаме мъжа като мъж и жената като жена, защото такива са природните закони за създаване на поколение. Противоречивите послания, когато детето все още не е опознало своето тяло, могат да доведат до разминаване между съзнание и тяло, до вътрешни противоречия и объркване на личността. Накратко – не бих нарекъл нито едно от децата си „то“. Намаляването на раждаемостта в западния свят и в България става по пътя на внедряването в масовото съзнание на представи, отричащи естественото продължение на живота.
- Какво смятате, че трябва да се подобри в сферата, в която работите?
- Като управител на лечебно заведение мога да споделя, че през годините сме се сблъсквали с много нелогични решения и разпоредби към лечебните заведения като цяло. Според мен всяко решение трябва да произтича от идеята за подобряване, но и улесняване на лечебния процес, за подобряване на обслужването на пациентите; необходими са активни усилия за превенция на социално значимите заболявания, както и за създаване на условия за задържане на младите здравни специалисти в България. Време е да се мисли и по-глобално – например, аз съм върл защитник на тезата, че грижата към околната среда и положителни промени в тази насока би подобрило здравословното състояние на нацията. Замърсяването и допускането на ГМО в земеделието индиректно ни разболява. Живеем, без да се замисляме какво ще стане след нас, какво наследство ще оставим. Ако се запазят същите темпове на замърсяване и унищожаване на природата, например, това, което чака нашите деца и внуци, е разруха. Да насочим силите си да запазим традициите, които са ни съхранили като народ и да пребъде България!