Марияна Николова защити докторат, швейцарски професор с висока оценка за научния ѝ труд
Трудът представлява важен и ясен принос към академичните анализи и решения по отношение на жизнено важната тема за електронното правителство от гледната точка на киберетиката, посочва проф. Щукелебергер
Вицепремиерът Марияна Николова защити докторат към Университета по библиотекознание и информационни технологии (УниБИТ).
Ръководител на докторанта Николова беше авторитетният български учен и общественик проф. Стоян Денчев. Въпреки тиражираните хейтърски слухове за плагиатство, истината е, че изтъкнатият швейцарски професор Кристоф Щукелбергер – баща на киберетиката, даде висока оценка за научния ѝ труд. Професорът категорично отхвърли обвиненията в плагиатство, които политически опоненти се опитаха да препишат чрез негова рецензия, вадейки от контекста думите му, пише Епицентър.
Обвиненията към автора нямат академичен характер, а политически, категоричен беше проф. Щукелебергер. На въпрос към всеки един от членовете на комисията дали има плагиатство, един по един те отговориха с категоричното “не”.
Част от заключенията и препоръките от страна на швейцарския професор гласят:
„Трудът представлява важен и ясен принос към академичните анализи и решения по отношение на жизнено важната тема за електронното правителство от гледната точка на киберетиката. Като рецензент, препоръчвам, без никакво колебание, да бъде приета дисертацията на докторанта, госпожа Марияна Петкова Николова.”
Дисертацията е на тема “Киберетика в управлението на информационните процеси при е-Управление“, към иновативния университет УниБИТ.
Интересът на Николова към киберматерията е във връзка с председателския ѝ пост на Съвета по киберсигурност към Министерския съвет. Тя го оглави преди година и половина. Българският рецензент на труда на Николова е проф. д.ик.н. Гошо Кирилов Петков — директор на Докторантското училище към УниБИТ, председател на Постоянната комисия по социални и правни науки, сигурност и отбрана към Националната агенция за оценяване и акредитация.
Защитата беще „прекалено“ публична и участниците в електронната платформа бяха точно 100, колкото е и нейния капацитет. Наред с преобладаващите позитивни отзиви в чата, там се забелязваха и някои откровени политически и псевдонаучни провокации.
Едва ли не ЕРЕН ТВ бг ЕНБИСИ пълен смях