×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В четвъртък ще бъде спряно движението по Дунав мост при Русе
  • Откриха изчезнал човек в Рила планина след мащабна акция с дронове и шейни
  • Бюджетът за 2025 година е обнародван в „Държавен вестник“
  • Александър Лукашенко встъпва в длъжност за седми мандат като президент на Беларус
  • Пореден ден на протести в Турция заради ареста на Имамоглу
  • Празнуваме Благовещение - ето кой има имен ден
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Европа се връща към живот, но с маски, дистанция и без молове


05 Май 2020, Вторник, 09:21 ч.

Европа и светът постепенно отменят строгите мерки за физическа дистанция, наложени за предпазване от COVID-19.

Основната стратегия е следната:

- маски се носят на обществени места и в транспорта;

- работата трябва да се върши от вкъщи, където е възможно, а където не е - да се наложи по-голяма дистанция между работещите;

- ресторантите и моловете, където се наблюдават най-големи струпвания на хора ще отворят последни.

Различни са стратегиите спрямо връщането на учениците в училищата - на много места учебната година ще завърши дистанционно. Дания обаче върна децата в образователните институции като първи ход и разгневи родителите с това, макар целта да е именно родителите да са свободни да тръгнат на работа.

Дори Италия и Испания, които бяха най-тежко пострадалите европейски държави, вече гледат с надежда към бъдещето.

Италия: Все още са забранени големите събирания с приятели, повечето магазини ще останат затворени до 18 май, училищата, кината и театрите са затворени до второ нареждане. Италианците вече могат да посещават роднините си, да се събират на ограничени по брой групи, парковете се отварят, запазва се социалната дистанция между хората в тях. Подновява се изцяло работата в строителството и търговията на едро. Кафенетата, ресторантите и баровете ще продават храна за вкъщи.

Училищата няма да отварят врати до септември. Ограниченията за придвижване от една област на друга остават. Маските са в сила за летищата и гарите и за обществения транспорт. Подновяват се пътническите полети на летищата Чампино в Рим и Перетола във Флоренция, които бяха сред временно затворените летища в страната заради епидемията.

Испания: Мадрид вече работи за спасяване на летния сезон - предвижда се от 11 май постепенно и контролирано да започне да отваря барове, хотели и ресторанти.

Испания рискува много с това постепенно вдигане на карантината в туризма, който осигурява 12 процента от брутния вътрешен продукт и 13 процента от заетостта, а секторът би могъл да загуби до 60 процента от годишния си оборот. Това сочат данните на работодателската организация в туристическия сектор Екселтур (Exceltur).

От вчера подновиха работа малки търговски обекти като фризьорски салони, които могат да приемат индивидуални клиенти след предварително уговорен час. Баровете, кафенетата и ресторантите ще продават стока за вкъщи. Маските са задължителни в обществения транспорт. На малки острови от Канарския и Балеарския архипелаг ще бъде разрешено отварянето на повечето магазини, музеи и тераси на барове и ресторанти, но при ограничен капацитет. Там също ще бъдат отворени хотели, но при определени условия. Училищата остават затворени до септември.

Франция: Носене на маски, стотици хиляди тестове за коронавирус всяка седмица и насърчване на работата от вкъщи - така Франция отхлабва мерките за дистанция. Правителството иска да прави поне 700 хил. теста всяка седмица. При положителен резултат, властите ще трябва да идентифицират и тестват всички, които са били в близък контакт с човека, независимо дали имат симптоми. Властите ще поискат от всички тях да се изолират, като се има предвид, че не е сигурно колко точно е дълъг инкубационният период. На задължителна изолация ще подлежат тези с положителен тест, като за целта ще има и осигурени хотелски стаи.

Гърция: Близо 10 процента от затворените търговски обекти ще могат да отворят врати, сред които книжарници, магазини за електроника, оптики, пунктове за технически прегледи на превозни средства, магазини за спортни стоки, магазини за градинарски пособия, фризьорски салони и козметични студия, които ще работят с предварително записване, както и шивашки ателиета. Църквите ще отворят врати за индивидуални молитви.

От 1 юни ще започне постепенно отваряне на моловете, откритите ресторанти и кафенета, летните кина, целогодишно работещите хотели, увеселителните паркове, площадките за игра, закритите ресторанти и кафенета, сезонните хотели и курорти и закритите спортни клубове. Очаква се в идните дни правителството да обяви правила за ресторантите, хотелите, салоните за красота, плувните басейни и ползването на плажовете.

Турция: Президентът Реджеп Ердоган обяви, че Турция ще започне да отпуска мерките постепенно през май, юни и юли. Първо възрастните хора и младите ще могат да излизат за четири часа веднъж седмично от следващата седмица. Ще бъдат разхлабени ограниченията за пътуване в седем града, с изключение на Истанбул, Измир и Анкара. Моловете, бръснарниците и някои магазини ще отворят на 11 май. Университетите ще се върнат към дейност на 15 юни.


В категории: Животът


Коментари
Флагман.БГ Пак я забъркаха в подла измама Пак я забъркаха в подла измама 25/03/2025, Вторник 16:20 0
Това са най-самотните зодии
Това са най-самотните зодии 25/03/2025, Вторник 15:40 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пак я забъркаха в подла измама Пак я забъркаха в подла измама Нямам нищо общо с хaзартни игри и пeчалби, обяви актрисата Димитър Николов в дебат за радона: Няма да позволя да ме рекетират. Точка! Димитър Николов в дебат за радона: Няма да позволя да ме рекетират. Точка! Апаратчета няма да купувам, решенията идват от Министерството, категоричен е Николов Еврозоната е възможност за растеж и стабилност на българския туризъм Еврозоната е възможност за растеж и стабилност на българския туризъм Въвеждането на еврото ще улесни пътуването на туристите от Еврозоната, които през 2024 г. представляват близо 30% от всички чуждестранни туристи, посетили страната ни Първо място за учениците от Свети Влас на общинския кръг на националната викторина по безопасност на движението Първо място за учениците от Свети Влас на общинския кръг на националната викторина по безопасност на движението Отборите премериха сили в трите етапа на състезанието Европа се готви за война, а не за мир - видно е от тези 7 действия Европа се готви за война, а не за мир - видно е от тези 7 действия Ситуацията, в която светът се намира, не е никак розова Инвестициите в Бургас не са случайни, те са планирани Инвестициите в Бургас не са случайни, те са планирани Равнец е неоползотворен ресурс с огромен потенциал – Бургас няма време за губене, категоричен е съветникът от ГЕРБ "Мама Знае" празнува 8 години подкрепа за бъдещи и настоящи родители! "Мама Знае" празнува 8 години подкрепа за бъдещи и настоящи родители! През годините през безплатните семинари и онлайн обучения на „Мама Знае“ са минали над 50 000 родители от цялата страна Америка е на колене – жълтопаветната съпротива я удари с пълна сила! Америка е на колене – жълтопаветната съпротива я удари с пълна сила! За една нощ САЩ от храм на демокрацията се превърна във Враг №1 за родната либерална общност Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show Над 432 хил. полски туристи са посетили страната ни през 2024 г. 41 кг кокаин за 19 милиона лв. пристигнаха на пристанището в Бургас в контейнер с банани 41 кг кокаин за 19 милиона лв. пристигнаха на пристанището в Бургас в контейнер с банани Пратката е от Еквадор, получател са БГ фирми, занимаващи се с плодова индустрия
Защо ЕС мрази точно този европеец? Защо ЕС мрази точно този европеец? Герт Вилдерс е кошмарът на брюкселския елит – европеец до мозъка на костите си, но неудобен, непокорен и твърде… нормален Погрешка: Представители на правителството на Тръмп добавиха журналист към чат група с военни планове Погрешка: Представители на правителството на Тръмп добавиха журналист към чат група с военни планове Доналд Тръмп каза пред репортери в Белия дом, че не знае за случилото се Голям талант загина при тази катастрофа Голям талант загина при тази катастрофа Медии в Португалия изнесоха подробности и информираха, че Мартинс се е преобърнал няколко пъти с автомобила си, който се е забил в бетонната стена на тунела "Ковело" Върна се при богатото си възрастно гадже Върна се при богатото си възрастно гадже Даниела е най-меркантилната участничка във формата  Инфаркт уби директора на Samsung Инфаркт уби директора на Samsung "Той почина от сърдечен арест", заяви говорител на дружеството Администрацията на Тръмп с голям гаф Администрацията на Тръмп с голям гаф Журналист получи достъп до дискусия с военни планове Сериозно земетресение в... Сериозно земетресение в... Нова Зеландия Козирогът да се довери на интуицията, а Стрелецът да не рискува! Козирогът да се довери на интуицията, а Стрелецът да не рискува! Хороскоп за деня – 25 март 2025, вторник  ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа Изстрелът е бил от израелски танк Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до  мира в Украйна Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до мира в Украйна Двете страни не бързат да разкриват съдържанието на разговорите
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня - Кога ще е готова поръчката ни?
- Не знам точно.
- Кажете грубо.
- Не знам, да ти е*а майката!
Виц на деня Виц на деня - Ленче, отивам до кръчмата, облечи си балтоня.
- И мен ли ще вземеш?
- Не ма, спирам печката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Чисто технически, смартфонът е вградената черна кутия на живота ви.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори