×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Синята зона в Бургас остава безплатна до 30 април, ще бъдат ли компенсирани закупилите годишен стикер


Синята зона в Бургас остава безплатна до 30 април, ще бъдат ли компенсирани закупилите годишен стикер
Пред Флагман.БГ говори директорът на ОП „Транспорт” Андрей Рунчев
24 Април 2020, Петък, 14:36 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Срокът на безплатно паркиране трябваше да изтече в понеделник, но заради извънредното положение го удължават

Срокът, в който синята зона в Бургас е безплатна и трябваше да изтече в понеделник ще бъде удължен до 30 април. Това каза пред Флагман.БГ директорът на ОП „Транспорт” Андрей Рунчев. Той поясни, че до дни ще стане ясно с колко и дали шофьорите в Бургас ще могат да паркират безплатно на територията на синята зона.

„Казусът е двустранен, защото от една страна свободният достъп улеснява гражданите, но от друга има и много хора, които злоупотребяват. В момента синята зона е пълна, трудно се намира място, някои недобросъвестни шофьори паркират автомобилите си, да речем в центъра, и не ги премахват от там с дни. А има една голяма част от гражданите, които са заплатили годишен стикер и в момента буквално нямат възможност да го използват”, разкри Рунчев и допълни: „Хората чак сега разбраха какво е предимството на синята зона. Разговорите ни с тях достигат до заключението, че те вече не могат да си представят какво би било, ако сегашното положение се задържи в този вид. Според тях, а и аз съм на подобно мнение, вече е време да заработи отново системата”.

Той обяви и изключително добра новина – всички, закупили годишен стикер, ще бъдат компенсирани при покупката на следващ стикер с допълнително време, равно на това, в което продължава извънредното положение.

„Така например ако 45 дни синята зона е била безплатна, при покупката годишен абонамент за следващия период, срокът няма да е 12 месеца, а 12 месеца плюс 45 дни”, разкри директорът на ОТ „Транспорт”, уточни Рунчев.

По негови думи, считано от този месец стикерите вече са електронни, което ще улесни значително процеса на компенсациите за следващия период.

От разговорът ни с Рунчев стана ясно още, че към момента, заради извънредното положение, общинското предприятие не е успяло да събере приход от синята зона в размер на около 250 хил.лв.

„За предния отчетен период от платеното паркиране в центъра на града отчетохме приход от около 3 млн.лв. От повече от месец синята зона тази година не работи и въпреки че не сме в активния туристически сезон, несъбраните приходи вече се трупат”, каза още той.

Не е ясно към момента как тази на практика загуба ще се отрази върху дейността на общинското предприятие.
 


В категории: Бургас


31
Коментара
Има ново гадже, но го крие
Има ново гадже, но го крие 16/02/2025, Неделя 20:00 0
Флагман.БГ Риалити звезди станаха родители Риалити звезди станаха родители 16/02/2025, Неделя 18:55 0
Спешни мерки след този бой
Спешни мерки след този бой 16/02/2025, Неделя 18:21 0
31
Коментара по темата
31.
Бр. Миладинови
25.04.2020 22:08:18
0
0
Синята зона се разширява в Бр. Миладинови тихом- мълком , без да се допитат живеищите в новата зона да ли искат. Дойдоха и разчертаха, сложиха знаци и чакат НОВИ клиенти да си платят зоната , ако не, слагат скоби. Не , придопредиха никой от живеищите в новата зона ! Защо ли?
Господа общински съветници, направете целия комплекс на веднъж и може би ще си вдигнете и свойте заплатки . Може би трябва да къндидаствам за новите безлихвени заеми за да може в това тежко време да Ви угодя и да заплатя изнудваща та сума .
Има хора които са без работа и трудно свързват двата края , и сега ми ли съветници трябва и да платят .
Стига сте ни обира ли , увеличава те местните данъци и сега и "сини зони".
Но, идват избори и тогава пак ще искате да гласува ме за Вас нали? А да ли ?
30.
Емо
25.04.2020 12:04:08
5
0
Вдигайте данъците на автомобилите и ще се отпуши града.Синя зона по 200 лв на година без възможност да се паркира без стикер.Няколко платени паркинга като на Кирил и Методий за тези без стикер.По сегашната схема плащаме синя зона и обикаляме по 20-30 минути да намерим място.Обикновено през 2-3 пресечки.Така доста хора ще си разкарат ненужните автомобили.Хайде със здраве и започвайте да слагате минуси.
29.
FF
25.04.2020 10:08:08
0
2
Ако премахвахте изоставените автомобили, щеше да има достатъчно парко места но вие не го правите ,защото това води до хаос в паркирането от който вадите дивиденти / синя зона/.
28.
*********
24.04.2020 23:48:55
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
27.
*********
24.04.2020 21:51:20
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
26.
Bgman
24.04.2020 21:04:39
1
6
Държавата е в карантина, държавата е в криза, държавата е 10 години назад, този смешник се загрижил за приходите от синя зона?????????
25.
ЯМБОЛГАЗ И ХЮСТАН
24.04.2020 19:08:03
1
4
КАК СЕГА ШЪ ПАРКИРАМЕ ДА РАЗТВАРИМ ЛУКА,КАУНИТЕ И КАРПУЗИТЕ
24.
Мони
24.04.2020 18:34:30
4
6
От 2 години не бях паркирал на улицата пред адресната ми регистрация,живея на морска 9,а има хора с малки деца,а лятоъо просто си е невъзможно и се налага да плащам за синя зона и да си държа автомобила на 4 пресчки.Вземете мерки,защото ние ще вземем!
23.
PETKATA
24.04.2020 18:02:21
0
8
Безплатно, безплатно, ама нарисуваха цялото Възраждане без да искат по време на карантината.
22.
Бургас
24.04.2020 17:07:40
0
8
Ама то само като му видиш физиономията и става ясно!!!
21.
*********
24.04.2020 17:06:08
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
20.
На мен не ми е ясно
24.04.2020 17:02:32
0
13
Защо ще бъдат компенсирани при купуване на следващ винетен стикер, а не сегашният им стикер да се удължи с времето на безплатната синя зона?
Това може да бъде успешно атакувано в съда, предполагам
19.
*********
24.04.2020 16:48:54
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
18.
Ямбол
24.04.2020 16:48:02
2
7
Ми язе къде ще спирам сега?
17.
*********
24.04.2020 16:40:53
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
16.
www
24.04.2020 16:28:46
3
20
Как точно злоупотребяват хората, като си паркират колита на разрешени за паркиране места? Плащат си данъци, прегледи, винетки, застраховки, спазват правилата защо да не паркират? Това са улиците на Бургас, изградени с нашите пари, не са собственост на общинските фирми и разни назначени чиновници да си ги ползват както намерят за добре. Общинарчетата да обяснят защо няма места за паркиране и защо продадоха всички общински имоти, които бяха подходящи за паркинг, а не да сочат с пръст и да се заканват.
15.
Da
24.04.2020 16:17:46
2
18
Защо изобщо има синя зона? Пак няма места за паркиране. Хората не са си бракували колите заради това, че има синя зона. Аа сетих се, да се пълни бюджета на общината.
14.
Арменчето
24.04.2020 16:13:26
6
6
Тъй тъй, а после юрююююш всички по рейсовете. И ще "ам то много заболели...."
Едно хубаво нещо да имаше да ходи човек спокойно с кола на работа, та да не се тъпче в рейсовете с Куронясаните.....
Пфуууу, ненаядена работа.....измекяри
13.
Арменчето
24.04.2020 16:10:43
6
4
Тъй тъй, а след 30ти юрююююш всички пак по рейсовете па после "ам то много заболели в Бургас...."
То едно хубаво нещо има за момента да ходи човек с колата на работа, поне да не се тъпче човек в рейса и да пипне някой кУронка, па те гледат пак джобовете да си пълнят....
Пфуууу,майка ви измекярска ненаситна!
12.
*********
24.04.2020 15:43:37
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
Стоян
24.04.2020 15:32:51
1
12
Интересно колко е разхода срещу тези 3 млн.лв. и за какво сте го използвали. Да не се окаже че сте на загуба??????
10.
*********
24.04.2020 15:31:44
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
9.
Didid
24.04.2020 15:08:48
1
3
Моят период все още не е променен. Нямам добавени безплатни дни?!?
8.
English school
24.04.2020 15:06:48
11
8
Рунчев президент
7.
vazmuten telqk
24.04.2020 15:06:19
1
15
кво става с ремонта на цариградска нещо мн се бавят, така е като се избират едни и същи фирми дето нямат капацитет
6.
Гражданин......,
24.04.2020 15:02:02
2
25
От повече от месец синята зона тази година не работи и въпреки че не сме в активния туристически сезон, несъбраните приходи вече се трупат”, каза още той.

Не е ясно към момента как тази на практика загуба ще се отрази върху дейността на общинското предприятие."

На някой, ако не му е ясно за какво е тая синя зона вече да си отвори широко ЗАТВОРЕНИТЕ ОЧИ...Тя не е по екологични причини или пък още по-малко ги е грижа дали в центъра ще е пълно с коли или да ( както е в момента, въпреки синята зона ). ВСИЧКО Е ЗА ПАРИЧКИТЕ!!!
5.
Отпадък от кравата
24.04.2020 14:56:31
17
13
Бускайте Зоната да заработи че няма къде да паркираме, и паяка не работи май че всеки си паркира където му скимне.
4.
бургас
24.04.2020 14:52:53
0
18
А от Бургасбус ще компенсират ли учениците закупили карто от по 100 лева без да са ги ползвали повече от седмица?
3.
Бургазлиев
24.04.2020 14:48:07
18
30
Стига гювеч на селяните .Защитете ЦДГ от всякакви прошляци от Ямболско -Сливенския виалет.Навсякъде замириса на пот,чесън и пърцуца.Синя зона форевър.
2.
*********
24.04.2020 14:47:22
11
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
*********
24.04.2020 14:44:01
0
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Фармацевти бият тревога за новия тренд сред децата - предозиране с Парецатамол Фармацевти бият тревога за новия тренд сред децата - предозиране с Парецатамол Младежите дори не подозират колко е опасно това, алармират специалисти, които зоват за сериозен контрол Следващата седмица е повратна точка за 4 от зодиите Следващата седмица е повратна точка за 4 от зодиите От 17 до 23 февруари ни очаква период, изпълнен с позитивна енергия и вълнуващи възможности Мъжете имат повече мераци към Виктор от "Ергенът", отколкото жените Мъжете имат повече мераци към Виктор от "Ергенът", отколкото жените Със старта на новия сезон на "Ергенът" името на Виктор Русинов се оказа едно от най-често споменаваните в родния ефир Кирил Петков се похвали, че участвал в Мюнхенската конференция с въпрос (ВИДЕО) Кирил Петков се похвали, че участвал в Мюнхенската конференция с въпрос (ВИДЕО) Всъщност, бившият министър-председател на България се държа като репортер и явно участниците в панела не го вземат насериозно Зимата удря Бургас: Пътната обстановка се влошава Зимата удря Бургас: Пътната обстановка се влошава Най-сериозна ще е ситуацията в Руен, Айтос, Малко Търново и Сунгурларе Учени: Сценарият „Терминатор“ не е реалистичен, но ИИ ще ни завладее много по-страшно Учени: Сценарият „Терминатор“ не е реалистичен, но ИИ ще ни завладее много по-страшно Ян Кулвейт  представя какво всъщност ще представлява въстанието на машините Вижте как белият джип се размаза до "Технополис" в Бургас (ВИДЕО) Вижте как белият джип се размаза до "Технополис" в Бургас (ВИДЕО) ПТП-то по чудо се размина без пострадали  Хитри измамници точат лични данни от наивници във фейсбук по този подъл начин Хитри измамници точат лични данни от наивници във фейсбук по този подъл начин Новата схема за измама в социалните мрежи набира скорост С колко поскъпнаха хранителните продукти за 8 месеца, вижте социалния експеримент на Флагман.бг С колко поскъпнаха хранителните продукти за 8 месеца, вижте социалния експеримент на Флагман.бг През юни миналата година Флагман направи анализ на цените на 14 основни хранителни продукта, необходими за нормален начин на живот Атанас Зафиров е новият председател на БСП Атанас Зафиров е новият председател на БСП Очаква се всеки момент да бъдат обявени официално резултатите
Следващата седмица е повратна точка за 4 от зодиите Следващата седмица е повратна точка за 4 от зодиите От 17 до 23 февруари ни очаква период, изпълнен с позитивна енергия и вълнуващи възможности Санторини: Повишена деформация на земната повърхност Санторини: Повишена деформация на земната повърхност Сеизмичната последователност в морския район на Анидро, между Санторини и Аморгос, е в относителен спад Пенсията да стане поне 1000 лева Пенсията да стане поне 1000 лева За това настояват пенсионери  Получи 1100 лева сметка за вода Получи 1100 лева сметка за вода В стопанския двор до тях имало авария, която навъртяла рекордната сметка Хитри измамници точат лични данни от наивници във фейсбук по този подъл начин Хитри измамници точат лични данни от наивници във фейсбук по този подъл начин Новата схема за измама в социалните мрежи набира скорост Вегани погнаха нова водеща на бТВ заради тази снимка Вегани погнаха нова водеща на бТВ заради тази снимка Заради заклано прасе, мнозина я намразиха  Има ново гадже, но го крие Има ново гадже, но го крие Това подсказва най-новата песен на певицата – „Сините ти очи“ Украйна щеше още да си е цяла, ако бе спазила споразуменията от Минск Украйна щеше още да си е цяла, ако бе спазила споразуменията от Минск Нямаше да има гавра с руснаците в Донбас, нямаше да има гражданска война, нямаше да има желание на руския народ в Донбас да се отдели от Украйна Дават милион долара за една вечер с тази българка Дават милион долара за една вечер с тази българка За да ощастливи някой от най-големите си фенове за свети Валентин Габровска разигра в социалните си мрежи игра, в която като награда подарява свое бельо с нейните инициали Джип „кацна“ върху мантинелата на бул. „Стефан Стамболов“ в Бургас (ВИДЕО) Джип „кацна“ върху мантинелата на бул. „Стефан Стамболов“ в Бургас (ВИДЕО) Несъобразена скорост и мокри настилки доведоха до зрелищен инцидент след 18:30 часа
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Костадин Костадинов, когато започне да говори за финанси, той е тежко неподготвен и говори неща, които са плод на неговите фантазии Виц на деня Виц на деня - Муцка, кога ти е рожденият ден?
- Аз нямам рожден ден.
- Е как така?
- Ми, родена съм през нощта...
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, Вие да не сте балерина!?!
- Ооо, не, не, просто искам да отида до тоалетната?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На една майка и трябват 20 години да направи мъж от момчето си, за да може друга жена да го направи на глупак за 20 минути.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори